Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Durumu Değerlendirdi

09/02/2018 09:26

Türkiye’nin Borcu Azalmıyor Çoğalıyor Paralar Faiz Borç Ödemelerine Gidiyor!


Haber: Hayati AkbaşSaadet Partisi Artvin İl Başkanlığı, Ocak Ayı Türkiye’nin Ekonomik Durum Değerlendirilmesinde bulundu. Saadet Partisi Artvin İl Başkanı Gültekin Soydan, Türkiye’nin borcu azalmıyor çoğalıyor paralar faiz borç ödemelerine gidiyor!” dedi.

Soydan’ın yaptığı basın açıklamasında şuaçıklamalarda bulundu: “İşsizlik, 2017 Ekim Ay’ın da işsizlik oranı 10, 3 olmuştu. Yani İşsizlik oranı çift haneli rakamlarda seyretmeye devam etmektedir. Sayısal olarak 3. 287. 000 insanımız işsizdir. Genç Nüfusta ise 15 ile 24 yaş arası işsizlik oranı 19, 3 olmuştur. Halen ülkemizde 5 gençten biri işsizdir.

Enflasyon, 2017 yılında 11, 92 olarak gerçekleşti. Enflasyon yüksek olması tüm toplum kesimlerin çiftçi, işçi, memur, emekli ve esnafımızı etkilemektedir. 2018 yılında Aka Hükümeti Enflasyonun yüzde 7 olacağını her ne kadar söylese de geçmiş yıllara baktığımızda hükümetin belirlediği rakamlar gerçekleşmemektedir.

Büyüme, Büyüme oranı Hükümetin mart ay’ında açıklama yapacağını söylediğinden bu yüzden kapsamlı bir açıklama yapamayanız.

Faiz, 2017 yılında bütçeden faize 57 milyar ödeme yapıldı. 2018 bütçesinde bu rakam 71, 7 milyar ödeneceği bütçeye konuldu. Faiz bilindiği gibi ülke ekonomisine büyük bir yüktür. Ülkemiz bu beladan bir an önce kurtulmalıdır. Türkiye’nin borçları azalmıyor. Gittikçe Çoğalıyor. Dış Ticaret 2017 Yılında ihracat bir önceki yıla göre yüzde 8, 6 artmış. İthalat ise yüzde 25 artmış.

2018 Bütçe açığı 65, 9milyar TL hedeflenmiş. Bu Açık 2019 Bütçesinde 73, 2 Milyar TL yükseltiliyor. Anlaşılan O ki AKP’nin Lügatinde Denk Bütçe Hiç Yok. Vergilere Zam yapılarak akaryakıt ürünlerin benzin motorin fiyatı yükseltilerek vatandaştan alınan paraların faize borç ödemelerine gitmektedir. ”

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.02.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Sp İl Başkanı Soydan’dan Eko...
 » Artvin Sp İl Başkanı Soydan 2014 Yı...
 » Artvin Sp İl Başkanı Soydan’dan Akp...
 » Artvin Semalarında Barış Sesi Yükse...
 » Chp Artvin İl Başkanından Çarpıcı A...
 » Erbakan Ölümünün 5 Yılında Artvin’d...
 » Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Artvi...
 » Trabzon Heyetinin Amerika Gezisi De...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Yeşil Artvin Derneğinden Çarpıcı Aç...
 » Celal Öztürk Gündemi Değerlendirdi...
 » Hopa'da Emekçiler İş Bıraktı, Hizme...
 » Banu Avar "Türkiye Üzerinde Bir Ope...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü B...
 » Bayraktutan Tbmm Genel Kurulundan H...
 » Sarp Sınır Kapısı'ndaki Sıkıntıyı A...
 » Artvin'li Sorunları İçin Tek Yumruk...
 » Arhavi'de Geçtiğimiz Günlerde Kurul...
 » Emeğin Sesi 2013’de Daha Gür Çıkaca...
 » Hopa Atatürkçü Düşünce Derneği Açıl...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...