Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Üniversiteleri Rektörler Topla

04/02/2018 10:24

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Üniversiteleri Rektörler Toplantısına Katıldı.


Haber: Hayati AkbaşDoğu Karadeniz Bölgesi Üniversiteleri Rektörler Toplantısı, Ordu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman katıldı.

Bölge üniversiteleri arasındaki birliktelik ve dayanışmanın artırılmasının değerlendirildiği toplantıda, büyüyen ve hızla gelişen üniversiteler arasında sosyal ve bilimsel alanlarda yürütülen ortak çalışmaların genişletilmesi, bölgenin eğitim durumu ve sorunları ile üniversitelerin kente ve bölgeye katkıları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantı gündeminde ayrıca bölge üniversiteleri arasında Ar-Ge faaliyetleri ve laboratuvar uygulamalarında yapılabilecek iş birliği, üniversite-şehir uyumu çerçevesinde Üniversitelere düşen görevler ile öğrencilere yönelik konaklama hizmetleri gibi birçok konu ele alındı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 04.02.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Üniversiteler Birliği Kuruluş İmza...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...
 » Trabzon Tso Bölge İllerinin Sorunla...
 » Kazım Karabekir Lisesi Ve Spor Komp...
 » Rize Belediyesi Bilim Merkezi Açıld...
 » Borçka Önemli Bir Panel'e Ev Sahipl...
 » Borçka Önemli Bir Panele Ev Sahipli...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Doka Bölgesi’nde Turizm’de Artış De...
 » Ispartalı İş Adamı Acar'dan Artvin'...
 » Artvin Ormanlarında Kanserle Mücade...
 » Hayvan Hakları Konfederasyonundan S...
 » Havalimanı Sondaj Çalışması Sona Er...
 » Artvin Eğitim İş: Danıştay Doğru Bi...
 » Artvin'de Chp İlçe Kongreleri Devam...
 » Artvin'de Chp Kongreleri Başladı...
 » Artvin Tmmob’dan 17 Ağustos Açıklam...
 » Artvin Valiliği Fotoğraf Yarışması...
 » 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası...
 » Tmmob Artvin Temsilcisinden 17 Ağus...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...