15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karate Şampiyonası

26/01/2018 09:25

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karadeniz İlleri Karate Şampiyonası Arhavi’de.


Haber: Hayati AkbaşTürkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen Karadeniz İlleri Karate ligi kurulu tarafından 2018 yılı faaliyet programı çerçevesinde gerçekleştirilen turnuva Arhavi’de yapılıyor. Turnuvanın adı çok anlamlı olmakla birlikte böyle bir organizasyonun Arhavi’nin ev sahipliğinde olması ayrı bir büyük onurdur. Gençlik ve Spor bakanlığı, Türkiye karate federasyonu Arhavi kaymakamlığı ve Arhavi Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen turnuvaya 10 ilden 350 sporcu katılıyor. 15 Temmuz Kahramanı olan ve tüm Türkiye’nin gururu Şehit Ömer Halisdemir anısına düzenlenen bu organizasyon bir anlamda da Türkiye’nin demokrasi şehitleri adına ilk büyük organizasyonu olacak.

Açılış Seremonisi ’ne Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu, Belediye Başkan Vekili H. Tahsin Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Musa Engin, İlçe Emniyet Müdürü Ö. Faruk Gezgin, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Erol Tosun ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı. Programa organizasyona destek veren kurum ve kuruluşlara plaket töreni ile başlandı. Ardından başarılı olan gelecek vadeden genç karatecilere madalya töreni düzenlendi. Arhavi İlçe Spor salonunda yapılan turnuvaya Artvin, Rize Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Bayburt, Amasya, Erzurum ve misafir il Uşak olmak üzere 10 ilden toplam 370 sporcu katıldı. Şampiyona ’ya resmi işleri olması nedeniyle şehir dışında olan belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu tarafından da tebrik mesajı gönderildi. Başkan Hekimoğlu “ Her zaman ilk lerin şehri olan Arhavi’de bu kadar güzel ve anlamlı bir organizasyonu gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. 15 Temmuz kahramanlarına atfen yapılan bu büyük organizasyonun gerçekleştirilmesinden dolayı mutluyuz. Bunda emeği geçen tüm kurum ve kuruluşları tebrik ediyor, bu vesileyle Hain darbe teşebbüsünde bulunulan ve vatanımızı canları pahasına savunan başta Şehit Ömer Halisdemir olmak üzere tüm Demokrasi şehitlerini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. “ dedi.

Turnuvanın organizasyonunu yürüten Karate Federasyonu Karadeniz İlleri Karate Ligi Organizasyon Kurulu başkanı ve Uluslar arası hakem Kazım Alpay; ”yapılan organizasyonla çok anlamlı bir etkinliği gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Karadeniz’in hemen hemen tüm illeri Arhavi’de 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri adına düzenlemiş olduğumuz bu organizasyona davet ettik ve hepside büyük duyarlılık göstererek katılım sağlamıştır. Kurul başkanları sn. Muharrem Ali Cora ve Şahsım olmak üzere bu turnuvaya katılan başta takımlarımız ve hakem hocalarımız olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca organizasyona ev sahipliği yapan Arhavi ilçe kaymakamımıza, belediye başkanımıza, Gençlik Hizmetleri Spor ilçe müdürlüğümüze , İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve kısaca tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. Arhavi kendine yakışanı yaptı ve bu büyük ve bir okadar da anlamlı organizasyona ev sahipliği yaptı. “ dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.01.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Chp’li Bayraktutan; “Enerjimi Halk...
 » Arhavi’de Uyuşturucu İle Mücadele T...
 » Arhavi’de Musa Ulutaş Sesleri...
 » Mençuna Cup Bayanlar Tenis Turnuvas...
 » Ceratttepe Bodrum (isme 2o17) Semp...
 » Keşif Heyeti 1.5 Km'lik İnsan Zinci...
 » Artvin’de 4 İlçe Kaymakamı Ve Bir V...
 » Artvin’de Turizm Çalıştayı Düzenlen...
 » Hopa Kurtuluş Bayramı Coşkusunu Yaş...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Avrasya Üniversitesi Rektörü Hopa'd...
 » İstad Başkanı Altunbayrak Baba Ocağ...
 » Mehmet Nazif Günal Arhavi’de...
 » Milletvekili İsrafil Kışla Arhavi’d...
 » Milletvekili Kışla’dan Arhavi’ye Te...
 » Vatandaşlardan Eve Büyük İlgi...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer’den Heki...
 » Vali’den Arhavi Emniyetine Sürpriz...
 » Kırmızıgül Arhavi’yi Ziyaret Etti...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Hopaspor Çatıksu’ya Gol Oldu Yağdı....
 » Hopaspor'un Şampiyonluk Yürüyüşü De...
 » Hopaspor Taraftar Grubundan Nano’ya...
 » İstanbul'da Artvin Hopaspor Rüzgârı...
 » Hopaspor’da Bilal Çebi Tribünleri C...
 » Hopaspor’da Iğdır Galibiyeti Büyük...
 » Hayde Artvin, Kar Voleyboluna...
 » 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karat...
 » Artvin Spor- Artvin Çoruh Spor Derb...
 » U-14 Liginde Şampiyon Artvin Hopasp...