Arhavi Belediyesinden Otobüs Terminali İçin İmar Değişikliği

18/01/2018 12:13

Arhavi Belediye Meclisinden Proje Ve Yatırıma Yönelik İmar Çalışmaları Kararları Peş Peşe Alınıyor.


Haber: Hayati AkbaşArhavi Belediye Meclisi ilçenin belli başlı önemli merkezlerinde yapısal değişikliğe giderek radikal meclis kararları alıyor. Şehrin gelişmesi, büyümesi ve buna paralel olarak önem arz eden merkezler yapılan imar değişiklikleri ile adeta kentsel dönüşüme tabi tutulacak.

Son olarak Arhavi Belediye Meclisi belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu başkanlığında alınan meclis kararları ile mevcut terminal alanının imarı değiştirilerek ticaret ve konut yatırım alanı olması yönünde çalışma başlatıldı. Meclis bununla da yetinmeyip, taşınacak olan terminal hizmet noktasını sahil dolgu alanındaki Arhavi Gösteri Merkezi Yanındaki arsa üzerinde yapılacak şekilde imar değişikliği çalışmasını başlattı. Şehirlerarası otobüs terminali hizmet noktası ile birlikte, yine bu arsanın bir kısmında Modern Pazar yeri kurulması planlanıyor. Tamamlanmasıyla birlikte şehrin gelecek 10 yıllarına damga vuracak değişim ve dönüşüm sağlanmış olacak.

Mevcut Terminal noktası üzerinde yapılacak projelendirmelerle önemli bir ticaret ve konut alanı şeklinde imara açılacak olan bölgede önemli kentsel dönüşüm sağlanmış olacak. Mevcut dokusundan çok daha farklı ve işlevsel bir ticaret noktası haline getirilmesi düşünülen bu bölgede proje birkaç yıl içerisinde hayata geçirilmesi planlanmaktadır. Eş zamanlı bir şekilde yürütülecek çalışma ile sahil dolgu alanındaki Modern Pazar yeri ve yeni Terminal noktası projelendirme çalışmaları da aynı anda hayata geçirilmesi planlanmaktadır.

Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu; “meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte artık kabına sığmayan, her geçen gün büyüyen büyüdükçe cazibesini artıran bir Arhavi’yi artık konuşuyoruz. Şehre kazandırılan önemli büyük yatırımların da hayata geçmesiyle ki bunların başını Organize sanayi ve Yükseköğrenim çekmektedir, top yekûn bir yatırım seferberliğini başlatıyoruz. Yapılan bu çalışmalar tümüyle birbirini tamamlayan önemli yatırımlar haline gelecektir. Halkımızın çok kısa bir zaman içerisinde bütün bu projelerimizin ve yatırımlarımızın hayata geçirileceğine şahit olacaktır” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 18.01.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Arhavi Hafta Sonu Futbola Doydu...
 » Artvin Dp İl Genel Meclis Adayların...
 » Arhavi’de Beklenen Adım Nihayet Atı...
 » Artvin’de Yaşam Alanlarımızı Savuna...
 » Artvin’in Yüz Akı Faruk Çelik İle M...
 » Yılmaz: "Raylı Sistem, Şehri Bir Ba...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Türkiye - Rusya Ekonomik Entegrasyo...
 » Denizcilik Ve Lojistik Sektörü Alia...
 » Artvin Chp'de Nuri Kemal Demirel'de...
 » Artvin Chp Gençlik Kollarından Yeni...
 » Yusufeli Barajı, Türkiye’nin Gurur...
 » Arhavi'de Turizm Masaya Yatırıldı...
 » Arhavi'de Turizm Masaya Yatırıldı...
 » Artvin’de Turizm Haftası Kutlama Et...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Hopa Geleceğe Hazırlanıyor...
 » Artvin’de Hakem Ve Gözlemcilere Eği...
 » Artvin’de Ağaçlara Check-up Uygulam...
 » Camili'ye Destekleme Geliyor...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...