Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi Kararlar

17/01/2018 14:58

İlçenin Geleceğini Şekillendirecek İmar Değişiklikleri Yapılıyor.


Haber: Hayati AkbaşArhavi Belediye Meclisi 2018 yılına yoğun bir çalışma temposu ile giriyor. Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu başkanlığında meclis üyeleri Arhavi’nin gelecek on yıllarına şekil verecek kentleşme çalışmalarına imza atıyor.

-Çay-kur Arsası Turizm, Ticaret ve Yüksek Öğrenim Alanı oluyor

Yapılan imar değişiklikleri ile şehrin içerisinde kalmış olan Çay-kur’a ait arsanın artık Turizm, Ticaret ve Kongre merkezi olarak meclis kararı çıkarılmış oldu. Böylece şehrin göbeğinde hem çevre kirliliği yaratan, hem görüntü kirliliği ve hem de gürültü yaratan fabrika gelecek yıllarda sorun olmaktan çıkıyor. Arhavi belediye meclisi üyeleri konu Arhavi, ortak paydaları bu şehir olunca çalışmaları büyük bir uyum ve titizlik içerisinde devam ediyor. Hal böyle olunca da Arhavi belediyesi meclisi ilçenin geleceği için tarihi kararlar alıyor.

Geçtiğimiz ay Çay-Kur Çay İşletmeleri genel müdürü ve daire başkanları ile yapılan toplantı ve çalışmalar neticesinde söz konusu arsa değişim ve dönüşümle şehre yakışır yatırımlara ev sahipliği yapacak. Mevcut Çay-Fabrikası Kavak köyüne taşınmasıyla da bu sorun tamamen ortadan kalkmış olacak. Bir Yandan Çay-Kur yetkilileri arsanın satışı ve devri ile ilgili çalışmalar başlatmışken öte yandan mevcut arsanın Arhavi Belediyesi tarafından imar değişikliği konusunda alınan meclis kararları ile söz konusu arsa bir Ticaret, Turizm, AVM, Otel ve Kongre Merkezi haline dönüştürülecek bir yapısal çalışmalar haline getiriliyor. Şehrin modern bir görüntü almasında önemli katkı sunacak proje çalışmaları ve yatırımların hayata geçmesi ile apayrı bir kentleşmenin ortaya çıkacağına kesin gözle bakılan söz konusu arsa adeta şehrin merkezi konumunda.

Mevcut arsa üzerindeki çalışmalarda sadece bununla yetinilmeyip, geçtiğimiz yıl Çay-Kur tarafından Artvin Çoruh Üniversitesine tahsis edilen sahil kısmında yer alan ve yaklaşık 8 dönümlük bir alana sahip arsa ile ilgili de belediye meclisi imar değişikliği kararını almış oldu. Böylece A. Ç. Ü. ye bağlı bu arsayı Üniversite alanı olarak tescil etmiş oldu ve beraberinde yapılan imar değişikliği ile üniversitenin Turizm Otelcilik Uygulama alanı burada inşa edilecek. Üniversiteye bağlı senato söz konusu bu arsa üzerinde Turizm otelcilik uygulama binasını da programa almış bulunmakta.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.01.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Turizm Çalıştayı Düzenlen...
 » Arhavi’de Musa Ulutaş Sesleri...
 » Artvin Khb Gn.sekreteri Akalın, Viz...
 » Turist Artık Doğaya Kaçmaya Başladı...
 » Artvin'de Yerel Seçimlerde Akparti...
 » Artvin Esob Genel Kurulunu Yaptı...
 » Arhavi İlçe Stadı Ve Kapalı Spor Sa...
 » Batum Karadeniz'in Antalya'sı Olaca...
 » Hopa Kaymakamı Bu Defa Da Otel Sahi...
 » Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılma...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » Cerattepe’de Maden Çıkacak, Murgul’...
 » Artvin Sağlık İl Müdürlüğü Obozite'...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Nde Tören...
 » Açü 10’uncu Mezunlarını Verdi...
 » Ceratttepe Bodrum (isme 2o17) Semp...
 » Arhavi Yüksek Okul Temel Atma Tören...
 » 559 Belediye Tarih Oldu...
 » Arhavi Belediyesi Hizmet Binası İçi...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...