Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali Yeniden Adayım Dedi

16/01/2018 15:44

Hopa Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Seçimleri İçin Çalışmalar Başladı: Osman Küçükali Yeniden Aday.


Haber: Hayati AkbaşHopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimleri yaklaşırken halen başkanlık yapan Osman Küçükali yola çıktıkları yönetim ve denetim kurulu adayları ile bir basın açıklaması yaparak “Yeniden adayım” dedi.

3 Şubat’ta gerçekleşecek olan Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimleri için çalışmalar başladı. Mevcut başkan Osman Küçükali, Hopa Paleni Kafe’de gerçekleştirdiği basın toplantısı ile yeniden yönetime talip olduğunu açıkladı.

2018 dönemi yeni seçim yılında yeni yönetim kurulu adayları ile birlikte Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetimine talip olduğunu açıklayan Küçükali, yeniden yönetime aday olmasının nedenini; Hopa ve Kemalpaşa esnafı ile birlikte tamamlayamadıkları projeleri hayata geçirmek ve esnafın ekonomik sorunlarını gidermek olarak açıkladı.

8 yıllık dönem boyunca Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetimi olarak esnafımızla birlikte pek çok başarıya imza attıklarının altını çizen Osman Küçükali: “Pazar Meydanı ve Kars Caddesi’nde bulunan eski belediye dükkânlarının yıkılarak yerine yapılan yeni işyerlerinin öncelikli olarak Hopalı esnaflara tahsis edilmesini sağladık.

Kemalpaşa esnafımızın sınır kapısı ile ilgili sorunlarının takipçisi olduk. Sorunların giderilmesi ve çözümü için Ekonomi ve İçişleri Bakanlığı düzeyinde çeşitli girişimlerde bulunduk ve çoğu problemi giderdik. ” dedi.

40 çıraklık, 70 kalfalık, 56 ustalık belgesi

Sanayide Çıraklık Eğitim Merkezi Okulu açarak bu konudaki önemli bir ihtiyacı gidermiş olduklarının ve gençlerin artık çıraklık belgesi alabilmek için Artvin’e gitmek zorunda kalmayacaklarına değinen Küçükali: “Çıraklık Eğitim Merkezi Okulu Mesleki Teknik Lise bünyesine katıldı. Önümüzdeki dönem Hopa’da METEM tarafından çıraklık eğitimiyle hak kazananlara belge verilecek.

Çıraklık Eğitim Merkezi’nde bugüne dek 40 çıraklık, 70 kalfalık, 56 ustalık belgesi verildi. 20 öğrenci çıraklık belgesi alarak Avrupa Birliği fonlarından yararlandırıldı. Çek Cumhuriyeti ve Almanya’ya akıllı araç ve güvenlik sistemi eğitimi için gönderildi.

40 çırak şuan esnaflarımızın yanında çalışmaktadır. Bu eğitim aynı zamanda esnafımıza büyük kolaylıklar sağlamıştır. Çıraklarımızı işe alan esnaflarımız devlet tarafından 250 tl istihdam ücreti almaktadır. ” dedi.

Esnaf mesaj sistemi hayata geçirildi

Hopa ve Kemalpaşa esnafının KOSGEB’den faydalanabilmesi için uzmanlar tarafından verilen kurslar organize edilerek katılımcılara KOSGEB Esnaf Girişimci Sertifikası verilmesine katkıda bulunduklarını veKOSGEB bağlantılı bir yıl ertelemeli faizsiz kredi olanakları sağlandığını söyleyen Küçükali; bunun gibi ilan ve duyuruları esnafın daha yakından takip edebilmesi için esnaf mesaj sistemi ve Hopa Esnaf Odası web sitesini hayata geçirdiklerini aktardı.

“Küçük esnafa sahip çıkıyoruz”

Geçmiş dönem icraatlarını önümüzdeki dönemde devam ettirmek istediğini belirten Küçükali; “Küçük Esnafa Sahip Çıkıyoruz” kampanyası çerçevesinde ticaret odası ile birlikte büyük market zincirlerinin açılmaması ve ruhsat verilmemesi için Hopa ve Kemalpaşa Belediyesine encümen kararı aldırdıklarını söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Kemalpaşa’nın yeni ilçe olması sebebiyle esnaf sayısı 500’ü bulamadığı için şoför esnafı ile birlikte karma esnaf odasının açılabilmesi için girişimlere başladık. En kısa sürede Kemalpaşa’da Esnaf Odası’nı faaliyete geçireceğiz.

Yeni dönemde, daha verimli ve esnafımıza daha yararlı çalışmalar yapmak için yeni yönetim kurulu ve denetim kurulu adaylarıyla birlikte bu onurlu göreve bir kez daha talip olmak için bir aradayız.

Önümüzdeki döneme dair yeni projelerimiz var. Geçen dönem Hopa belediyesi ve Ticaret Odası ile birlikte İnönü Caddesi’ni kapalı çarşı yapma projemizi bu dönem gerçekleştireceğiz.

Mobilyacılar, PVC ve mermerci esnafımızın mahalle aralarında bulunan dükkânlarını tek bir sanayi sitesinde toplayarak altyapısı güçlü, büyük ve geniş işyerlerinde daha kaliteli ve bol kazançlı hizmet sunmalarını sağlayacağız.

Bizler, her zaman ve her yerde en başta Hopalı ve Kemalpaşalı halkımızın hiçbir sorununa duyarsız kalmadık. Yerel ve ulusal anlamda sorunların çözülmesi için sorumluluk almaktan kaçmadık. Gençlerimizin, kadınlarımızın taleplerine sahip çıkarak onlara destek olduk. Uyuşturucunun gençlerimizi zehirlemesine karşı yürütülen bütün çalışmaların destekçi ve takipçisi olduk, bizzat içinde yer aldık.

Esnaf kadınlarımızın ekonomik ve sosyal hayatta daha da güçlendirilmesi için uzmanların katılımıyla iş hukuku, aile ilişkileri, kadın hakları gibi konularda bilgilendirilmesi için eğitim çalışmaları ve seminerler düzenleyeceğiz.

Yarım kalan işlerimizi sonuçlandırmak için, değerli esnaf kardeşlerimizden bir kez daha görev ve yetki istiyoruz. ”

Osman Küçükali basın açıklamasında Yönetim ve Denetim Kurulu asil ve yedek listesini de açıkladı. İşte isimler:Genel Kurul-AsılOsman Küçükali, Yaşar Altınkaya, Gürsel Korkmaz, Ethem Akyüz, Nükhet Topaloğlu, Nihat Karabulut ve Yavuz Şiviloğlu

Yedekler listesi de şu isimlerden oluştu: Nazan Yakut, Serpil Alper, Atilla Uzuner, Murat Akyıldız, Şeref Yüksek, Kudret Ocakçı ve Okan Akkaya

Denetleme kurulu Asıl listede Fatma Külünk, Çiğdem Özşahin ve Birol Uzun yer alırken yedek listede de Şükriye Candemir, İrfan Yıldız ve Öner Lokumcu yer aldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 16.01.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Osman Küçükali Ekibiyle Birlikte Ba...
 » Artvin’de Ekonomi Ve Finans Paneli...
 » Market Zincirlerine Karşı Esnafına...
 » Hopa, Esnaf Odası Seçimlerine Kilit...
 » Artvin İl İstihdam Ve Mesleki Eğiti...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Seç...
 » Hopa’da Başlatılan Esnafına Sahip Ç...
 » Hopa’da Osb Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Adayı Turan Kasımoğlu Sundura M...
 » Esnafı Rahatlatmak İçinde Kriz Pake...
 » Artvin’de Hedef 20 Bin İstihdam...
 » Kaymakamlar Gece Yarısı Kemalpaşa "...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Gen...
 » Ticaret Odası Ve Esnaf - Sanatkârla...
 » Bakanlık Heyeti Ticaret Ve Sanayi O...
 » Kahveci, İl Müdürleri Değerlendirme...
 » Hopa Tso Ve Esnaf Odasından Anlamlı...
 » Demirhan Elçin Güven Tazeledi...
 » Sınır Ticaretinde Yeni Düzenleme Ge...
 » Demirhan Elçin’den Tarihi Konuşma...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...