Artvin’de Turizm İçin İcraat Zamanı

12/01/2018 08:31

Artvin’de Turizm’de İcraat Zamanı Projesi Kapsamında Kurslar Açılacak.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Belediyesi koordinesinde ve Artvin Valiliği, Artvin Çoruh Üniversitesi, Artvin İşkur İl Müdürlüğü, Artvin Milli Eğitim İl Müdürlüğü, Artvin Sanayi ve Ticaret Odası, Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odasıorganizasyonunda‘Artvin’de Turizm için İcraat Vakti’ diyerek ‘Eko turizmi Geliştirmek ve Nitelikli İş gücü Yetiştirme Projesi’ hazırlandığı proje kapsamında; Turizm ile ilgili işletmelere aşçı, servis görevlisi, resepsiyon ve rezervasyon alma konularında eğitim düzenlenerek, eğitim sonrasında iş yerlerinde uygulamalı eğitim verilecek. Eğitimlere katılan işletmelerprograma katıldıklarına dahil kokart, personel ise Milli Eğitim onaylı belge almaya hak kazanacak. Kurs açmak için belli bir sayının toplanmasına gerek olmadan işletme sahibi personelinin eğitilmesini istediği konulardaki talebi doğrultusunda, eğitmen işletmeye giderek yerinde eğitim verecek.

Turizm’de İcraat Zamanı diyen Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Belediye Turizm Eğitmeni Olgun Yavuz’u “Ekoturizmi Geliştirmek Üzere Nitelikli İş gücü Yetiştirme Projesi’ konusunda eğitim vermesi için görevlendirdi. Eğitimi sanatla birleştirmek ve turizmde duyarlılığı artırmak için Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu tarafından yazılan, Artvin esnafının turistlere davranışlarını konu alan ‘Bizim Haller’ oyununu sahnelene alacak.

13 Ocak Cumartesi Günü saat 19. 00’da Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde düzenlenecek programa başta iş yeri sahipleri olmak üzere tüm Artvin halkını davet eden Başkan Kocatepe, şimdi turizmde icraat vakti diyerek sözlerini şöyle devam etti;

“Geçtiğimiz günlerde yapılan turizm çalıştayı sonrasında Artvin’de turizm adına bir şey yapmalı diye karar verdik 2 aydır çalışıyoruz bu cumartesi günü saat 19. 00’da Ahmet Hamdi TanpınarKültür Merkezinde bir program organize ediyoruz. Bu programda özellik hizmet sektöründeki esnafımızın ve daha sonra işyerinde iş başı eğitimini yapacağımız onun öncesinde de duyarlılık kazandırma adına Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro topluluğunun hazırladığı ‘Bizim Haller’ oyunu ile anlatmak istiyoruz. Herkes turizmde bir şeyler yapmalı diye konuşuyor fakat konuşulduğu gibi kalıyor. Biz şimdi turizmde icraat zamanı diyerek sanatla harmanlayıp bir duyarlılık oluşturmaya çalışıyoruz tüm esnaflarımızı ve Artvin halkını cumartesi günü saat 19. 00’da Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezine bekliyoruz. ” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.01.2018 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de 30'uncu Ahilik Haftası Ku...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » 37. Kafkasör Kültür Turizm Ve Sanat...
 » Artvin’in Kurtuluşunun 95 Yıldönümü...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Yen...
 » Artvin Kafkasör Festivaliyle Marka...
 » Artvin’de Bizim Artvin Derneği Kuru...
 » Zirveye Yükselen Topuk Sesleri Proj...
 » Artvin’de Yeni Bir Platform Kuruldu...
 » Artvin’de Akparti İftarları Devam E...
 » Denizbank, Hopa Esnaf Odası İle Kr...
 » Artvin Yürüyen Merdivenine Kavuşuyo...
 » Artvin’de Genç Çiftçi Projesi...
 » Yerel Ve Akademik Mucitler Rize’de...
 » Hopa Tso Bir Yılını Üyeleriyle Birl...
 » Rize’de Kodlama Atölyelerinin Sayıs...
 » Kardeş Dereler Mücadele İçin Toplan...
 » Artvin Devlet Hastanesi Gelişmeye D...
 » Av Remzi Kazmaz Akp Döneminde 150 A...
 » Derelerin Kardeşliğinintrabzon Miti...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...