Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi

31/12/2017 09:44

Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresinde Anıl Öztürk Güven Tazeledi.


Haber: Hayati AkbaşCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Gençlik Kolları Başkanlığı 15. Olağan genel kurlunu gerçekleştirdi. Parti binasında gerçekleşen seçime, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk ve çok sayıda partili katıldı.

Ahmet Biber: Gençler Yaşamımızın En Dinamik Kesimini Oluşturuyor

Yapılan genel kurulda gündem maddeleri tek tek oylandı. Genel kurulda konuşan CHP İl Başkanı Ahmet Biber kürsüye çıkarak salonda bulunanlara hitap etti. CHP İl Başkanı Ahmet Biber genel kurulda yaptığı konuşmasında gençlerin donanımlı olmalarını istedi. Biber, gençlere mutlaka Cumhuriyet tarihini okumaları gerektiğini söyledi. Son yüzyılı mutlaka okumaları gerektiğini söyledi.

Atatürk’ün bize emanet ettiği bu rejimi, savuna bilmemiz için mutlaka bilgiyle dolanılmış olmamız gerekiyor dedi. Bunun bir eksiklik olarak değil öneri olarak, olması gerektiği için söylüyorum dedi. Ulu önder gençliğe hitabede de belirttiği gibi Cumhuriyeti gençlere emanet etti, gençler yaşamımızın en dinamik kesimini oluşturur ileriye doğru bakarlar, enerjileri yüksektir ve o insanlar daha sonra ülkenin yöneticileri olurlar. Yönetici olurken, insanların bu geçlerimizin ne kadar donanımlı olursa, bu Cumhuriyete sahip çıkabileceklerini o mücadele anlayışı içerisinde olacakların düşünüyorum. Önümüzdeki süreçte de gerçekten Cumhuriyet’imiz tehlikede, bir felaket tellallığı yapmak için söylemiyorum. Bir tespit yapıyorum, bu tespiti ben değil Türkiye yapıyor. Dolayısıyla bu sürecin ne kadar önemli olduğunu bu güne kadar bu parti çok büyük emekler verdi bu kadar uzun yıllar, tek başına iktidar olamamış partide halen daha büyük kitleler bulunuyorsa Cumhuriyete bağlılıktandır. Ama geldiğimiz süreç çokta istediğimiz süreç değil, hem Artvin’deki kazanımları hemde ülkedeki kazanımlarımızı tekrar elde edebilmemiz için o klasik çalışmalarla dur demimiz biraz zor daha büyük performansla çalışmalarımızda belki iki kat üç kat gücümüzü harcayacağız. Bu gidişe mutlaka dur diyeceğiz” dedi.

Başkan Biber, “Bu çalışmalarımızda gençlerimiz göz bebeğimiz, onları gözümüz gibi koruyacağız. Gençleri desteklediğimiz ve onlardan gelecek beklediğimi gençlere ifade etmek istiyorum ve güzel günlerin geleceği hukukun egemen olduğu barış ve kardeşliğin egemen olduğu Türkiye yaratma mücadelesinde birlikte olacağımız söylüyorum herkese saygılar sunuyorum” diyerek yeni yönetimine başarılar diledi.

Tek listenin aday olduğu seçimde mevcut başkan Anıl Öztürk’ün yönetimi yeniden gençlik kolları yönetimin oluşturdu.

Anıl Öztürk yaptığı teşekkür konuşmasında; katılımcılara “15. Olağan gençlik Kolları kongremize hoş geldiniz” diyerek sözlerine başladı. Anıl Öztürk konuşmasında; “Bugün bu kongre de sadece gençlik Kolları seçimi yapmıyoruz aslında bizler burada 2019 da kurulacak CHP iktidarının kadrolarını kuruyoruz. Bu yolda Birlik ve beraberliği ön planda tutarak ilerliyoruz. Tıpkı il kongresinde olduğu gibi bu partinin küskünü olmadan ilerliyoruz. Birleşe birleşe kazanıyoruz. Bunu 2019 halkımızda görecektir. Bu partide her zaman yapıcı eleştiri yapmamız gerekmektedir. Buna dikkat edelim. Bu partinin herkese ihtiyacı var Selim Bilgin’e de İzzet Varan’a da Yüksel Çorbacıoğlu’yla da Ali yücel Kurt’a da. Gençlik Kolları olarak bu partiyi iktidara taşıyan biz dinamikler bu partiyi omuzlamaya razıyız. Bir olalım birlik olalım bu birlikteliğimiz hiç bir zaman bozulmasın. Ben bu partinin bütün üyelerini çok seviyorum. Hep birlikte belediyede çalışacağız güzel işler başaracağız” dedi.

Konuşmaların ardından Anıl Öztürk, önceki dönem CHP İlBaşkanı Ali Yücel Kurt’a desteklerinden dolayı plaket takdiminde bulundu. Daha sonra program dilek ve temennilerle son buldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 31.12.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Kamu Sen Genel Merkezi Üyeleri Artv...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...
 » Artvin Chp’de Tarihi Toplantı...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Artvin Chp İl Kongresine Hazırlanıy...
 » Açü Dokuzuncu Mezunlarını Verdi...
 » Chp Artvin İl Kongresi Yapıldı...
 » Chp Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztü...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Emin Özgün Artvin Chp’den Belediye...
 » Artvin’de 30 Ağustos Zafer Bayramı...
 » İnönü'nün Torunu Artvin'de...
 » Artvin Chp;” Darbelerin Karşısınday...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Açü'de Akademik Giysi Ve Bilimsel T...
 » Özbey “Atatürk’te Birleştik, İşçi P...
 » “Amerika Ambargo Koyduğu İran İle T...
 » Artvin Chp’de Yeni İl Başkanı Seçki...
 » Trabzon Artvinliler Erneğinden Kurt...
 » Artvin Ve İlçelerinde 19 Mayıs Coşk...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...