Bakan Arslan, Ak Parti Artvin 6. Olağan İl Kongresine Katıld

17/12/2017 08:07

Ulaştırma Bakanı Arslan, Ak Parti Artvin 6. Olağan İl Kongresine Katıldı


Haber: Hayati AkbaşAK Parti Artvin 6. Olağan İl Kongresi gerçekleşti. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan kongreye katılan siyasiler arasında yer aldı.

AK Parti Artvin 6. Olağan İl Kongresine katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı konuşmada, Artvin’de son 15 yılda 50 kilometreye yakın uzunlukta toplam 57 tüneli tamamlayarak hizmete açtıklarını söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Artvin’de son 15 yılda 50 kilometreye yakın uzunlukta toplam 57 tüneli tamamlayarak hizmete açtıklarını söyledi.

Arslan, Artvin Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Artvin 6. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Bakanlık olarak Başbakan Binali Yıldırım’ın önderliğinde başlatılan çalışmaların üzerine koyarak çalışmaları sürdürdüklerini belirtti.

Artvin’de 80 yılda 22 kilometre bölünmüş yol yapıldığını, 15 yılda ise bunun üzerine 23 kilometre bölünmüş yol ilave ettiklerini vurgulayan Arslan, 80 yılda 31 kilometre sıcak asfalt dökülürken, 15 yılda bunun üzerine 122 kilometre koyarak 153 kilometreye çıkardıklarını dile getirdi.

İldeki yatırımların aksamadan ilerlediğinin altını çizen Arslan, “Artvin’de 80 yılda yapılan 13 tünel toplam boy uzunluğu 4, 8 kilometre. 15 yılda Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sizin önderliğinizde yaptığımız 57 tünel 47, 8 kilometre. Cumhuriyet tarihinde Türkiye’de yapılan 50 kilometre. Sadece Artvin’de 15 yılda yapılan yine 50 kilometre. Şu an 41 kilometre tünelde de inşaat devam ediyor. Bugüne kadar 3 milyar liraya yakın sadece Bakanlığımızın yaptığı yatırımlar. Şu anda da 2, 5 milyara liraya yakın Artvin’de proje çalışmalarımız devam ediyor. 19 proje ve parasal bedeli 2, 5 milyar. ” dedi.

Arslan, yatırımlara değinerek, “Hopa-Borçka yolu bölünmüş sıcak asfalt 6, 5 kilometre bunu bitireceğiz. Cankurtaran Tüneli başlatılan proje. Artvinliler bunun için Sayın Başbakanım sizden müjde bekliyor. Artvin-Ardanuç, Murgul-Damar yolunun eksik olan bölümü ile ilgili ikmal ihalesine çıktık. 18 Ocak’ta ihalesi var. Şavşat şehir geçişi var. Onlarında ihalesini yapıp önümüzdeki yıl bitireceğiz. Ortaköy’e giden yol çok önemli. Proje ile ilgili çalışmalar devam ediyor. ” ifadelerini kullandı.

Artvin’de birçok projenin 2019’da tamamlanacağına dikkati çeken Arslan, “Yusufeli Barajı ve üniversite yolu çalışmaları devam ediyor. Artvin girişinde bir köprü var. Gerçekten sıkıntılıdır. Yanına daha yüksek bir köprü daha yapacağız. Etütlerini yapıyoruz. Eğer ihtiyaç olursa mevcudunda yükseltilmesi çalışmalarını önümüzdeki yıl yapmış olacağız. ” diye konuştu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 17.12.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Ak Parti Artvin 6. Olağan İl Kongre...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Bayraktutan'dan Başbakanı Aldatan B...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Garanti Bankası Anadolu Sohbetleri...
 » Artvin İl Genel Meclisinde Kriz...
 » Tobb Türkiye- Kırgızistan İş Forumu...
 » Karadeniz Karayolu İle Akdeniz'e Ba...
 » Artvin’de “Kuş Gözlemciliği” Paneli...
 » Demokrat Parti 11 Olağan Genel Kuru...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin İl Genel Meclisi Nisan Ayı K...
 » Artvin İl Özel İdaresi Makine Parkı...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Kars Kongre Merkezi Olmaya Doğru Gi...
 » Yusufeli Barajı, Türkiye’nin Gurur...
 » Chp Artvin Milletvekili Yüksel Çorb...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Hopa Akparti Kadın Kolları Kongresi...
 » Chp Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Ge...
 » Artvin Chp Gençlik Kolları Kongresi...
 » Artvin Chp İl Yönetiminden Ardanuç’...
 » Chp'den Ohal'e Eşzamanlı 'hayır!'...