2018 Kar Voleybolu Sezonu Kafkasör’de Start Alıyor

15/12/2017 08:21


2018 Kar Vı-oleybolu Sezonu Kafkasorde Start Aliyor

Haber: Hayati AkbaşTürkiye Voleybol Federasyonu, 2018 yılı Kar Voleybolu sezonunu 06-07 Ocak 2018 tarihlerinde, Artvin Kafkasör tesislerinde yapılacak TVF Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası ile açıyor. Kar voleybolu, 2016 yılından itibaren Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından resmi olarak düzenlenmeye başladı. 2017 yılında ilk Avrupa Turu düzenlendi ve 2018 yılında da ilk resmi Avrupa Şampiyonası düzenlenecek. Türkiye, gelecek vaat eden kar voleybolu alanında yerini üst düzey organizasyonlarla sağlamlaştırmaktadır.

TVF’nin 2017’de Kayseri Erciyes ve Bursa Uludağ’da düzenlediği iki Avrupa Turu organizasyonu tüm Avrupa’da ses getirdi. 2018 yılında ise bu iki organizasyona ek olarak Türkiye Şampiyonası da gerçekleştirilecek. Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda 1. Olacak erkek ve bayan takımları, 23-25 Mart 2018 tarihlerinde Avusturya’nın Wagrain-Kleinarl / Flachau kayak merkezinde düzenlenecek, toplamda 20. 000 EURO para ödüllü 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’na direkt katılım hakkı kazanacaktır. Şampiyon olacak takımlar, TVF tarafından Avrupa Şampiyonası’na, yol masrafları karşılanarak gönderilecektir.

Artvin Belediyesi iş birliği ile düzenlenecek Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’na son kayıt tarihi 17 Aralık 2017 Pazar günü. TVF’nin Kar Voleybolu organizasyonları, Türkiye Şampiyonası sonrası Erciyes ve Uludağ Avrupa Turu etapları ile devam edecektir. 12-14 Ocak 2018 tarihlerinde Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’nde, Erciyes A. AŞ’nin ev sahipliğinde, 01-04 Mart 2018 tarihleri arasında ise Bursa Teleferik A. Ş ev sahipliğinde Uludağ’da gerçekleştirilecek organizasyonlara Türk ve Avrupa takımlarının katılımları alınacaktır.

TVF’nin Türkiye’de düzenlediği tüm kar voleybolu organizasyonları (Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Turu etapları) 2018 yılında Pro Beach Tour’a da, kar voleybolunu teşvik amacıyla puan verecektir. Bu puanlar plaj voleybolu giriş sıralamasına ve sezon sonu bireysel sıralamasına da etki edecektir.

TVF YETKİLİLERİNDEN BAŞKAN KOCATEPE’YE ZİYARET

Türkiye Voleybol Federasyonu Temsilcileri İbrahim Dağıstanlı, Oğuz Değirmenci ve Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi makamında ziyaret etti.

Kafkasör boğa güreşleri arenasında Şubat ayı içerisinde yapılması planlanan Türkiye Şampiyonası Kar Voleybolu için ön incelemelerde bulunmak üzere Artvin’e gelen Voleybol Federasyonu temsilcileri Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi makamında ziyaret ederek konu hakkında bilgi verdi.

Başkan Kocatepe, Spor kenti Artvin’e bu tür organizasyonların yakıştığını belirterek Voleybol Federasyonu yetkililerine teşekkür etti. Kocatepe ; “Şehrimiz de spor turizmi önemli yere sahip. İlimiz de her ay bir Türkiye şampiyonasına ev sahipliği yapıyoruz. Kafkasör bölgemiz de yaz aylarında ulusal festivallerle şehrimizin tanıtılmasında büyük katkı sunuyoruz. Bu yıl ilkini yapmayı planladığımız Türkiye Şampiyonası Kar Voleybolu ile daha farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyacağız. Sporcularımız burada konaklayarak temiz havası, organik ürünleri ile kendilerini daha zinde hissederek müsabakalarında başarılı olacaklarına inanıyorum. Şimdiden şampiyonanın ilimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Temsilciler İl Müdürü Bahattin Yetim eşliğinde, şampiyonanın yapılacağı alanı ve şehirde gerekli incelemelerde bulunmak üzere makamdan ayrıldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 15.12.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Tvf Kar Voleybolu Sezonu Kafkasör’d...
 » Artvin Türkiye Kar Voleybolu Şampiy...
 » Kar Voleybolu Heyecanı Bursa Uludağ...
 » Kar Voleybolu Erciyes Etabı'nda Ödü...
 » Artvin’e Acı Düştü...
 » Şavşat 2014 Yılının İlk Misafirleri...
 » Uluslararası Kafkasya-orta Asya Dış...
 » Türkiye Şampiyonu Artvin Halk Oyunl...
 » Çılgın Motorcular Artvin’de...
 » Kafkasör’de Offroad Heyecanı Yaşand...
 » 5. Geleneksel Artvin Motosiklet Fes...
 » Artvin’den Sarıkamış’a Pedal Çevird...
 » Rizespor 5 Yıl Aradan Sonra Süper L...
 » Beşiktaş Tır'ı Hopa'da...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Artvin Belediye Başkanı Kocatepe Ma...
 » Çetin Nuhoğlu Yeniden Und Başkanı...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu Üyel...
 » Karadeniz’li Genç Girişimciler Güçb...
 » Denizcilik Ve Lojistik Sektörü Alia...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopaport’tan Yeni Bir Hizmet Daha...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...