Tvf Kar Voleybolu Sezonu Kafkasör’den Start Alacak

08/12/2017 12:07


Tvf, Kar Voleybolu Sezonu Kafkasorden Start Alacak.docx (15k

Haber: Hayati AkbaşTürkiye Voleybol Federasyonu, 2018 yılı Kar Voleybolu sezonunu 06-07 Ocak 2018 tarihlerinde, Artvin Kafkasör tesislerinde yapılacak TVF Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası ile açıyor. Kar voleybolu, 2016 yılından itibaren Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından resmi olarak düzenlenmeye başladı. 2017 yılında ilk Avrupa Turu düzenlendi ve 2018 yılında da ilk resmi Avrupa Şampiyonası düzenlenecek. Türkiye, gelecek vaat eden kar voleybolu alanında yerini üst düzey organizasyonlarla sağlamlaştırmaktadır.

TVF’nin 2017’de Kayseri Erciyes ve Bursa Uludağ’da düzenlediği iki Avrupa Turu organizasyonu tüm Avrupa’da ses getirdi. 2018 yılında ise bu iki organizasyona ek olarak Türkiye Şampiyonası da gerçekleştirilecek. Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nda 1. Olacak erkek ve bayan takımları, 23-25 Mart 2018 tarihlerinde Avusturya’nın Wagrain-Kleinarl / Flachau kayak merkezinde düzenlenecek, toplamda 20. 000 EURO para ödüllü 2018 CEV Kar Voleybolu Avrupa Şampiyonası’na direkt katılım hakkı kazanacaktır. Şampiyon olacak takımlar, TVF tarafından Avrupa Şampiyonası’na, yol masrafları karşılanarak gönderilecektir.

Artvin Belediyesi iş birliği ile düzenlenecek Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’na son kayıt tarihi 17 Aralık 2017 Pazar günü. TVF’nin Kar Voleybolu organizasyonları, Türkiye Şampiyonası sonrası Erciyes ve Uludağ Avrupa Turu etapları ile devam edecektir. 12-14 Ocak 2018 tarihlerinde Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’nde, Erciyes A. Ş’nin ev sahipliğinde, 01-04 Mart 2018 tarihleri arasında ise Bursa Teleferik A. Ş ev sahipliğinde Uludağ’da gerçekleştirilecek organizasyonlara Türk ve Avrupa takımlarının katılımları alınacaktır.

TVF’nin Türkiye’de düzenlediği tüm kar voleybolu organizasyonları (Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Turu etapları) 2018 yılında Pro Beach Tour’a da, kar voleybolunu teşvik amacıyla puan verecektir. Bu puanlar plaj voleybolu giriş sıralamasına ve sezon sonu bireysel sıralamasına da etki edecektir.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 08.12.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Kar Voleybolu Heyecanı Bursa Uludağ...
 » Kar Voleybolu Erciyes Etabı'nda Ödü...
 » Çılgın Motorcular Artvin’de...
 » Uluslararası Kafkasya-orta Asya Dış...
 » Şavşat 2014 Yılının İlk Misafirleri...
 » Kafkasör’de Offroad Heyecanı Yaşand...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Dev Gemi Trabzon'da!...
 » Karadeniz’li Genç Girişimciler Güçb...
 » Denizcilik Ve Lojistik Sektörü Alia...
 » Batum'da Yüzakı Bir Türk Turizm Şir...
 » Artvin’den Sarıkamış’a Pedal Çevird...
 » Türk Gazetecilerin Batum Gezisi Son...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu Üyel...
 » İsrail - Türkiye 2. Arıcılık Kongre...
 » Hopa İş Dünyası İran’a Çıkartma Yap...
 » Biyoteknoloji Ve Bitki Çeşitliliği...
 » 5. Geleneksel Artvin Motosiklet Fes...
 » Artvin 1. Amatör Olta Balıkçılığı F...
 » Türkiye Şampiyonu Artvin Halk Oyunl...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Osman Kastan Iğdır Arasspor'da...
 » Hopa'da Karate Kursu Açıldı...
 » Hopaspor 2’nci Devreye 3 Yeni Trans...
 » Artvin Amatör Futbol Liginde İlk Ya...
 » Hopaspor'un Zirve Yarışı Sürüyor...
 » Yün Yumaktan Şampiyonluğa...
 » Artvin Boğları Lider Gittiği Urfa’d...
 » Kayak İl Birinciliği Müsabakaları...
 » Futbol Şenliği’nin 4. Etabı Gerçekl...
 » 2018 Yılı A. Hopaspor’un 3. Lige Çı...