Koop 2017 Fuarı

07/12/2017 15:29

Fuarda Artvin Standı Yoğun İlgi Gördü.


Haber: Hayati AkbaşGümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifler Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde Milli Kooperatifler Birliği’nin işbirliği ile 2’ncisi düzenlenen KOOP’2017 2. Kooperatifler Fuarı Ankara’da başladı. Ankara Söğütözü’nde bulunan ATO Congresium’da 7-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacak fuarın açılışı Gümrük ve Ticaret Bakanı Nihat Tüfenkçi’nin katılımı ile gerçekleştirildi.

Türkiye’nin girişimci kadınların kurduğu kooperatiflerinin katıldığı fuara Artvin’de faaliyet gösteren Kooperatif, dernekler, halk eğitim merkezleri katıldı. Artvin’den Kadın Girişimciler Kooperatifi, Ardanuç Girkat Derneği, Şavşat, Ardanuç, Yusufeli Hopa ve Arhavi Murgul dernekleri ve halk eğitim merkezleri katıldı. Artvin’den 2. KOOP 2017 fuarına 20 girişimci kadın ve üretici katıldı.

Bakan Tüfenkçi’nin açılışını yaptığı fuarda Artvin standı yoğun ilgi gördü. Ankara’da faaliyette bulunan Artvinli Vakıf ve Dernek yöneticileri de fuara katılarak Artvinli kadın girişimcilere destek verdiler. Fuar açılışında Artvin standında akordeon ve tulum sesleri yankılandı.

ARTVİNLİ GİRİŞİMCİ KADINLAR BİRLİKTE KATILDIK

Fuara katılmak için yoğun bir hazırlık çalışması yapan Artvin Kadın Girişimciler Kooperatifi Başkanı Hatice Nur Ersöz, yaptığı açıklamada, “Türkiye genelinde 2. kez düzenlenen KOOP 2017 fuarına katıldık. Artvin Kadın Girişimciler Kooperatifi, Hopa, Borçka, Murgul, Ardanuç, Şavşat, Arhavi ve Yusufeli’nden kadın girişimci arkadaşlar bu fuara katıldık. Buraya gelirken, Sayın Valimiz Ömer Doğanay, Belediye Başkanlarımız Ticaret İl Müdürlüğü’nün destekleri oldu. Ben arkadaşlarımızın adına teşekkür ediyorum.

ANKARA’DA YAŞAYAN TÜM ARTVİNLİ HEMŞEHRİLERİMİZİ FUARA BEKLİYORUZ

Fuar 10 Aralık 2017 Pazar günü saat 17. 00’de sona erecek. Biz bu süre içinde Ankara’da yaşayan tüm Artvinli hemşerilerimizi fuar alanında 2. kattaki standımıza bekliyoruz. Çok şey getiremedik. Biz buna tadımlık, tanıtımlık diyelim. Fuara el emeğimiz, göz nurumuzu yöresel ürünlerimizi getirdik. Silor, erişte, bal, marmelatlar, kete, pekmez, Yusufeli pirinci, mantar gibi ürünlerimizi getirdik.

Artvinli kadınların, üreticilerin, böyle önemli organizasyonlara katılması çok önemlidir. Emeğin ürünlerini tanıtma konusunda avantajlar sağlıyor. Kooperatiflerinkuruluş amacı kalkınmadır, üretmedir, alın teridir. Ülkemizin kalkınması için üretmemiz gerek, ürettiğimiz sağlıklı organik ürünlerin tüketiciye ulaştırılması gerek. Bu fuarlar bize, ilimize tanıtım bakımından bize büyük katkılar sunuyor. ” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.12.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » O Tam Bir Artvin Aşığı...
 » İstanbul Bostancı Gösteri Merkezind...
 » Artvin’deki İlk Tanıtım Fuarına Yoğ...
 » Türkiye Barolar Birliğinden Yeşil A...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Artvin Eski Valisi Cengiz Aydoğdu M...
 » Artvin’de Genç Çiftçi Projesi...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...
 » Ankara 3. Artvin Tanıtım Günleri Yo...
 » Artvin Tanıtım Günleri Sona Erdi...
 » İstanbul'da ‘3. Artvin Tanıtım Günl...
 » Yeşil Artvin Derneği 20 Yaşında...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » Hdp Milletvekili Adayı Neden Hdp’de...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Trabzon Artvinliler Erneğinden Kurt...
 » Artvin’de Mhp Aday Tanıtım Mitingle...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Gazeteci İsmet Başar Chp’den Aday A...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...