Artvin Futboluna 35 Hakem Daha

07/12/2017 09:05


Haber: Hayati AkbaşTürkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu bünyesinde İl Hakem Kurulu tarafından 01-03 Aralık tarihlerinde açılan futbol aday hakem kursu tamamlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Artvin İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar şunları söyledi: “Yaklaşık bir ay önce duyurusunu yaptığımız aday hakem kursuna 105 tane müracaat aldık. Kurs tarihinden iki gün önce mülakata aldığımız aday hakemlerimizden 45 tanesi kursa girmeye hak kazandı. İl eğitimcimiz Ömer Çoban tarafından adaylara verilen kursumuzun 1. ve 2. gününde Futbol Oyun Kuralları ile ilgili eğitim verildi. ”

Uçar, açıklamasının devamında; “Yazılı sınavı yapıldıktan sonra başarılı olan adaylar kursun3. Günü İskebe Şehir Stadında saha uygulamaları dersine alındıktan sonra ASKF binasında kapanış programı yapıldı” dedi.

Merkez Hakem Kurulu üyesi 6. Ve 9. Bölge sorumlusu Alican Lakot İl Hakem Kurulunu ziyaret ettiğini belirten Uçar, Lakot’un aday hakem kursunu başarıyla tamamlayıp Hakemliğe başlayacak adaylara altın değerinde tavsiyelerde bulunduğunu da konuşmasına ekledi.

Lakot ise yaptığı ziyarette, Merkez Hakem Kurulu üyesi Alican Lakot Artvin'de Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı SadettinDağ'ın, Artvin İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar’ın ve Türkiye Faal Futbol Hakemleri Derneği Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül’ün desteği ile aday hakemlerimizin çok güzel bir ortamla tanıştığına başarılı olmaları konusunda bunun bir fırsat olduğunu bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Çok çalışmalarını Futbol oyun kuralı kitabını tekrar tekrar okumaları gerektiğini İl Hakem Kurulunun Eğitim ve Antrenman programlarını takip etmelerini söyledi.

Kapanış programına katılan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ ise şunları söyledi:“Artvin'de oynanan müsabakaların az sayıda olması dolayısıyla bizlerede iş düşüyor sizlere söz veriyorum önümüzdeki yıllarda müsabaka sayısının artması konusunda elimden geleni yapacağım. Hakemliğe başlayacak adaylara başarılar diliyorum dedi. Son olarak açıklama yapan Uçar kursumuza katılım gösteren özellikle kadınhakem adaylarımızı cesaretlerinden dolayı tebrik ediyor bütün katılım gösteren Hakem adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Uçar açıklamasının sonunda, “Merkez Hakem Kurulu üyesiSayın Alican Lakot a, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sayın Sadettin Dağ’a, T. f. f. h. g. d Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül'e ve basın mensuplarına ve fotoğraf çekimi konusunda bize destek veren Hakan Aydın Professional Phographer'a teşekkür ederiz” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.12.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Hakem Camiasının Anlamlı Gün...
 » Borçka’da Aday Futbol Hakemliği Yet...
 » Boks'ta Şampiyonlar Belli Oldu...
 » Artvin’de Hakem Camiasına Eğitim Se...
 » 2016 Lys’de Başarılı Olan Öğrencile...
 » Emin Özgün’ün Vefatı İçin Yüzlerce...
 » Hopa'da 9 İşyerine 90 Süre İle Kapa...
 » Saffet Ulusoy'a Kraliyet Nişanı...
 » Hopa’da Üniversiteden Kaymakam’a Zi...
 » Açü Heyeti Şota Rustaveli Üniversit...
 » Karadeniz Gemi Yutmaya Devam Ediyor...
 » Mıchelın Genel Müdürü Hopa'da...
 » Artvin’de 2017/2018 Futbol Sezonu İ...
 » Artvin’de Futbol Sezonu Başlıyor...
 » Artvin İl Hakem İl Hakem Kurulu Ken...
 » Artvin Askf Başkanı Dağ Spor Dolu B...
 » Arhavi'de Karate Hakem Kursu Açıldı...
 » Hopa Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Se...
 » Ailece Voleybol Hakemleri...
 » Artvin’de 10 Sportif Proje Gerçekle...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...