Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Kariyer Günleri Devam Ediyor

04/12/2017 13:36

Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Kariyer Günlerinin Bu Defaki Konuğu Hopaport Genel Müdürü Meriç Burçin Özer İdi.


Haber: Hayati AkbaşHopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Kariyer günlerinin bu defaki konuğu HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer idi.

"Profesyonellerden öğrencilere kariyer ipuçları" temasıyla yola çıkan Okul yönetimi "Kariyer Günleri" etkinliklerine ara vermeden devam ediyor.

Okul Müdürü Mehmet Gökmen Temelkaya, Müdür Yardımcısı Mecit Aydemir ve Rehber Öğretmen Özlem Ergin tarafından karşılanan Genel Müdür Özer, gösterilen sıcak ilgidendolayı teşekkür etti. Daha sonra Okulun çok amaçlı toplantı salonunda düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğinde öğrencilerle bir araya gelen HOPAPORT Genel Müdürü Özer öğrencilere önce kendini ve öğrenimhayatından kesitler aktardıktansonra meslekte yükselişini ve bugünlere gelmede karşılaştığı sorunlar ve bu sorunlarınasıl aştığınıanlattı.

Özer “Günümüzde artık ekmek aslanın ağzında değil, midesindedir. Meslek seçerken geleceğinizi düşünerek bugünden kendinizi ona görehazırlamalısınız. İyi bir okul sizi hedefinize yakınlaştırır. Amaartıkkariyer yapmak içinrutin işlerin dışında kendinizi farlılığınızla kabul ettirmekte önem gösteriyor. Tekbaşına Bilgisayar bilmek veya biryabancı dil bilmekte zaman oluyor işe girmeniz için size yetmiyor. İkinci ve belkide üçüncü yabancı dil artıkaranıyor oluyor. Sosyalyaşantınız ve sosyal ilişkiler, araştırmacı, iş geliştirmeci, inisiyatif kullanma beceriniz, gelişen olaylara karşı çözümüretebilme beceriniz size hep yeniyeni kapılar açacaktır. Sizden ricamzamanınızı hep verimli geçirin ve bol bol okuyun, araştırın, kafa yorun” dedi.

Denizcilik ve Liman İşletmeciliğikonusundada bilgiler veren Özer, Hopa MYO bünyesinde Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümünün Hopa’da kurulduğunu, kendisinin de buokuldazaman zaman dersler verdiğini ifade ederek öğrencilere buokuluda tavsiye ederek”Zaman oluyor biz tecrübeli eleman bulmadazorlanıyoruz. Bu okulda okuyanlara burs başta olmaküzere, mezunolduktansonra iş konusundada HOPAPORT’un ve bölgelimanlarınınkapılarınınaçık olduğunu sözlerine ekledi.

GenelMüdür Özer okumanınyaşıolmadığını, kendisininde hala doktora yaptığını, ileride belki Üniversitelerde ders verme gibi hedefinin de olduğunu sözlerine ekledi.

HOPAPORT Genel Müdürü Özer söyleşininsonunda öğrencilerinsorularınıda cevapladı. Öğrenciler ve okul yönetimi de etkinliğe katıldığı ve verdiği bilgilerden dolayı Genel Müdür Özer’e teşekkür ettiler.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 04.12.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Kari...
 » Hopaport’a Bir Teşekkür’de Maliye B...
 » Hopa Nuri Vatan Anadolu Lisesi Kari...
 » Hopaport'un Misafiri Eğitimcilerdi...
 » Başkan Cihan Ve Muhtarlardan Hopapo...
 » Chp Milletvekili Bayraktutan Hopa L...
 » Artvin’in Gündemi Kruvaziyer Turizm...
 » Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan...
 » Ktü Deniz Bilimleri Fakültesi Hopap...
 » Hopaport’un Bu Defaki Ziyaretçileri...
 » Hopaport’tan Hopa Tso’ya Ziyaret...
 » Başkan Cihan’dan Hopaport’a Ziyaret...
 » Hopa’nın Iğdır’dan Misafirleri Vard...
 » Başkonsolos Nohasi’den Hopa’ya Ziya...
 » Kars Kongre Merkezi Olmaya Doğru Gi...
 » Batum Önemli Bir Kongreye Ev Sahipl...
 » Hopaport’un Kars’tan Öğrenci Konukl...
 » Artvin’in İstanbul’daki Sesi Gözü K...
 » Hopa Gençlik Hizmetleri Jimnastik K...
 » Hopa’da Kurumlararası Voleybol Turn...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...