7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete Alınıyor

28/11/2017 10:27

Orman Ve Su İşleri Bakanlığı, Ülke Genelinde Tamamlanan 7,7 Milyar Liralık 375 Eseri Hizmete Alıyor…


Orman Ve Su İsleri Yapimi Tamamlanan 375 Eseri Hizmete Aciyo

Haber: Hayati AkbaşOrman ve Su İşleri Bakanlığı bir gelenek haline getirdiği toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam ediyor. Bu çerçevede Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapımı tamamlanan, 7, 7 milyar lira yatırım bedelli 375 eser hizmete alınacak. 29 Kasım Çarşamba günü Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından toplu olarak hizmete alınacak eserlerden Artvin de payını alacak.

Ülkemizin daha refah ve daha müreffeh günlere kavuşması için dev barajlar, bereketli sulama tesisleri ve geniş orman alanları tesis ettiklerini kaydeden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Biz de bu gaye ile asırlık hayalleri gerçeğe dönüştürmek için çalışıyoruz. Özellikle ülkemizin her bir köşesinde vatandaşlarımızın büyük bir hasretle beklediği projeleri hayata geçiriyoruz. Bu çerçevede eserlerimizle destan yazdığımız son 15 yılda 156 milyar lira yatırım yaptık ve Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırdık” diye konuştu.

15 yıllık sürede 508 adedi baraj olmak üzere 7200 adet yeni tesisi ülkemize kazandırdıklarını belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Yine bu dönemde orman varlığımızı 1, 5 milyon hektar artırarak 3 milyar 820 milyon adet fidanı toprakla buluşturduk, yıl sonuna kadar bu rakamı 4 milyar âdete çıkaracağız. Tabii hayatın devamına önem vererek korunan alanlarımızı arttırdık. Meteorolojide teknolojik bir dönüşüm gerçekleştirerek hava tahmin oranlarımızı yüzde 90’ın üzerine çıkardık” dedi.

Eserleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hizmete Alacak

Hizmet hususunda kendileriyle yarışarak her yıl bir önceki yıldan daha fazla tesis inşa ettiklerinin altını çizen Prof. Dr. Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bakanlık olarak her yıl tesisleri toplu olarak hizmete aldık. Bir gelenek haline getirdiğimiz toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam ediyoruz. Aralarında barajlar, içme suyu, sulama, atık su arıtma ve taşkın koruma tesisleri ile ağaçlandırma, ormancılık, milli park ve meteoroloji projelerinin yer aldığı 7, 7 milyar TL’ye mal olan 375 dev tesisi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle hizmete alacağız. ”

Artvin’de Hizmete Alınacak Eserlerin Toplam Yatırım Bedeli 50 Milyon TL’yi Geçiyor

Ülke genelinde hizmete alınacak bu tesislerden Artvin’inde payına düşeni aldığını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Artvin’de Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün tamamladığı 7 adet tesisi de bu açılış merasimi ile hizmete alacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Hizmete alınacak DSİ’ye ait eserlerin taşkın koruma tesislerinden oluştuğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu “DSİ tarafından Şavşat, Yusufeli, Hopa ve Borçka’da inşa edilen taşkın koruma tesisleriyle 1 ilçe, 9 köy, 3 mahalle ve 635 dekar araziyi taşkın zararlarından koruyacağız. Ayrıca bu açılış merasiminde Bakanlığımıza bağlı Orman, Doğa Koruma ve Milli Parklar ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan tesis ve çalışmaları da hizmete alacağız. Bu eserler arasında ise yeni orman yolları, ağaçlandırma, orman köylüsüne destek, fidan üretimi, korunan alanların altyapılarının iyileştirilmesi gibi çalışmalar ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonları yer alıyor. Bütün bu eser ve çalışmaların toplam yatırım bedeli 50 milyon 700 bin TL’yi geçiyor” diyerek sözlerini tamamladı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 28.11.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Yapımı Tamamlanan Tesisle...
 » Tarih 12.12.12 Ve Deriner Barajı Aç...
 » Yusufeli Barajı İçin İmza Töreni Ge...
 » Bakan Eroğlu 12 Tesisin Temelini At...
 » Trabzonda Vergi Rekortmenleri Plake...
 » Trabzon’da Ekonominin Yıldızları Öd...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Dekap’dan Orman Ve Su İşleri Bakanı...
 » Şahin, “Artvin Belediyesini Adım Ad...
 » Artvin Barajı Ve Hes Açılıyor...
 » Ve Yusufeli Barajı İhale Edildi...
 » Hopa’da, Girişimcilik Sertifika Tör...
 » Chp Artvin İl Örgütü Basınla Kahval...
 » Engelli Dönüşüm Yasası Bir Yıl Daha...
 » Fatih Projesi Kapsamında Borçka’da...
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Demokrat Parti “Artvin’e Talibiz” D...
 » Artvin’de ‘biyokaçakçılıkla Mücadel...
 » Artvin’e 124 Milyon Tl’lik Eğitim Y...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...