Hopa'da Dev Konser

24/11/2017 11:34

Hopa’da Ankara Asım Tokel Şefliğinde Yeşilçam Müziklerinden Oluşan Konser Verilecek.


Haber: Levent YazıcıAnkara Ümitköy Musiki Derneği TSM Korosu Asım TOKEL şefliğinde vereceği konser startı verildi. 25 Kasım 2017 Tarihinde Sundura Mahallesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda Düzenlenecek olana Konsere yaklaşık 40 Korist ve 10 Müzisyenden oluşan Dernek üyeleri katılacak. Hopa Belediyesi ve Park Denizciliğin Katkılarıyla Düzenleneçek.

Ankara Ümik Köy Musiki Derneği TSM Korosu Hopa konserinde Yeşilçam Şarkılarından oluşan Solo ve Koro Şarkılarıyla Hopalıların karşısına çıkacak. "Artık Sevmeyeceğim " "Senede Bir gün”' Güller ve Dudaklar ” “Agora Meyhanesi 'Ayrılamayız Artık” 'Kulakların Çınlasın” ''Solgun Yaprakları Islatan Yağmur” Gibi Birçok Yeşilçam Şarkılarıyla Hopa da Yeşilçam rüzgârı esecek. Konserde ayrıca Kazım KOYUNCU Şarkılarından Örneklerlede olacak.

Hopa İlçe Milli Eğitim Merkezi Konferans Salonunda Ücretsiz Olarak Düzenlenecek Konsere Tüm Hopa Halkı Davetlidir.

Şef Asım TOKEL:

1954 yılında Yozgat’da doğdu. 1976 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldu. Müziğe olan ilgisi babasından bağlama dinleyerek başladı. Ortaokul yıllarında mandolin, lise yıllarında bağlama çalmayı öğrendi. Üniversite yıllarında Türk Musikisine ilgi duyarak, ud ve keman kursları aldı. Hacettepe Üniversitesi TSM Korosunun Gültekin Aydoğda ve İsmet Kocabeyler şefliğindeki çalışmalara 5 yıl süreyle ud ve keman çalarak katıldı. 1976 yılında TRT’de çalışmaya başlayan Asım TOKEL, 1980’de “Müzik Prodüktörü” sınavını kazanarak TRT Çukurova Radyosuna atandı.

Burada kaldığı 3 yıllık sürede, Abdullah Konaç ve Tarık İncemen şefliğindeki Mersin Türk Sanat Müziği Korosu’nda ud ve keman çaldı. . 1984 yılında Ankara Radyosu’na tayin olan Asım TOKEL, Ankara’da amatör korolarda şefliğe devam ett i. 2004 Ocak ayına kadar TRT Ankara Radyosu’nda çeşitli söz ve müzik programları hazırladı. Bu programlardan bazılarına çeşitli kuruluşlar tarafından ödüller verildi. Ocak 2004’den itibaren 7 yıl süreyle TRT Müzik Dairesi Başkan YardımcıIığı yapan Asım TOKEL, halen TRT Yayın Denetleme ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığında “Yayın Denetmeni" olarak görev yapmaktadır. Beste çalışmaları da olan Asım Tokel, evli ve üç çocuk babasıdır.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.11.2017 tarihinde Levent Yazıcı tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Hüsnü Ciner İlköğretim Okulu Y...
 » Bir Futbol Efsanesi Şenol Birol'un...
 » Hopa Hem Tsm Korosundan Muhteşem Bi...
 » Geçmiş Yıllarda Hopa'da Müzik...
 » Artvin’de 1. Uluslar Arası Altın Bo...
 » Başkan Özgün’ün Önemli Misafirleri...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Bayar Şahin Hes'ler İçin Beste Yapt...
 » Artvin'de Yerel Seçimlerde Akparti...
 » O Gürcistan’ın Tarkan’ı...
 » Kafkasör Festivali Konserleri Başla...
 » Keşif Heyeti 1.5 Km'lik İnsan Zinci...
 » Bölge Halkının Hayali Gerçek Oluyor...
 » Hopa Müftülüğü'nden Kutlu Doğum Haf...
 » Hopa Kur’an Ve Tasavvuf Musikisiyle...
 » Arhavi Kendine Yakışanı Yaptı...
 » Zağnos Vadisinde Artvin Rüzgârı Ese...
 » İzmit, Arvin-batum Tanıtım Günlerin...
 » Çayın Rize'deki Serüveni Sergiye Ko...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » İstanbul Devlet Tiyatrosu Artvin’de...