Hopa Akparti 6. Olağan Kongresi Yapıldı

15/11/2017 09:17

Hopa İlçe Başkanı İlyas Güven Yeniden Başkan Seçilerek Güven Tazeledi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de Ak parti İlçe Kongreleri peş peşe yapılmaya devam ediyor. Şavşat ve Ardanuç’tan sonra bu defa da Hopa İlçe kongresi Yeni Emre Düğün Salonunda geniş katılımla gerçekleşti.

Hopa Yeni emre Düğün salonunda yapılan Ak Parti 6. Olağan ilçe kongresine, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Ak Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, İl Yöneticileri, , Arhavi İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, Kemalpaşa İlçe Başkanı Ömür Poshoroğlu, diğer İlçelerin Ak parti İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkan ve temsilcileri ve partililer katıldı.

Kongre Saygı duruşu ve ardından İstiklal marşının okunması ile başladı.

Kongrede Parti faaliyetlerini içeren raporlar okundu ve ibra edildi.

Daha sonra İlçe Başkanı İlyas Güven yaptıkları çalışmaları ve bundan sonra yapacakları konusunda kongreye katılanlara bilgiler verdi. İlyas Güven konuşmasında şunları söyledi:“Sayın Divan, Sayın İl Başkanım, Saygıdeğer Bölge Koordinatörüm, çok Değerli Milletvekilim, Değerli il ve ilçe Belediye başkanlarımız, İl Genel Meclisbaşkanımız Kıymetli İlçe başkanı arkadaşlarım, Kadın Kolları - Gençlik Kollarıbaşkanlarımız ve yönetimleri, Mahalle ve köy temsilcilerimiz, SaygıdeğerDelegelerimiz, Teşkilatımızın güzide mensupları, Bizleri her zaman, her şartta, gönülden destekleyen kıymetli hemşerilerim, saygı değer misafirlerimiz, Basınımızıngüzide mensupları6. Olağan İlçe Kongremize hepiniz hoş geldiniz, sefa getirdiniz!

Kongremize katılımınızdan dolayı, duyduğum mutluluğu sizlerle paylaşıyor, hepinizeyürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Değerli Divan, Saygıdeğer misafirlerimiz, Görevegeldiğimiz günden bu yana yaklaşık beş yıllık süre içinde, sizlerin gönüldendestekleriyle yüklendiğimiz ağır sorumluluğu, eksiksiz yerine getirmenin gayretiiçerisinde olduk. İlçe Yönetimleri olarak, genel seçimler, yerelseçimler, cumhurbaşkanlığı seçimi, referandumlar ve darbe teşebbüslerini sizlerlebirlikte atlattık. 7 Haziran seçimlerinde ve akabinde gerçekleştirilen 1 Kasımseçimlerinde, Hopa olarak üzerimize düşen görevi, sizlerin destekleriyle yerinegetirmeye gayret ettik. Ülkemizin 7 Haziran seçimleri sonunda yaşadığı sarsıntılıdönem, şükürler olsun ki; Milletimizin destekleriyle 1 Kasım seçimlerinde yeniden onarıldı.

Güçlü Türkiye yürüyüşüne 1 Kasım’da milletçe yeni bir başlangıç yaptık. 7Haziran seçimlerindeki istikrarsızlık üzerinden kirli planlar yapan şer odakları;Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Milletimizin arasına fitnesokmak için ellerinden geleni yaptılar, lakin sizlerin sağduyusu ve basireti sonucundabaşarılı olamadılar. Sonunda da, ihanetlerini en acımasız bir şekilde, darbekalkışmasına dönüştürerek Milleti ve devletimizi yok etmek istediler.

15 Temmuz gecesi, milletimizin; jetini, tankını, topunu, tüfeğini acımasızca halkımızınüzerine doğrulttular. Ama hiç beklemedikleri biçimde, Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın dik duruşu ve milletimizin şanlı direnişi karşısında Şükürler olsun kikirli emellerine ulaşamadılar. 249 Şehit verdik. İkibin in üzerinde gazimiz oldu. 15Temmuz direnişi; sadece hain Fetö teröristlerine değil, onların arkasındakiemperyalist güçlere de unutamayacakları bir mesaj oldu. Milletçe, özgürlüğümüzü, cumhuriyetimizi, bayrağımızı ve vatanımızı; namusumuz gibi koruma kararlılığımızı, dünyaya bir kez daha duyurmuş olduk.

Hopa olarak da duyarlılığımızı en üst seviyedegösterdik. Demokrasimizi ve Milli İrademizi korumak için teşkilat mensuplarımızlabirlikte sizlerle kenetlendik. Cumhurbaşkanımız tamamlandı diyene kadar, azim vekararlılıkla Meydanlarda, sizlerle birlikte nöbete devam ettik. Rab’ bim böyle biralçakça kalkışmayı bu millete bir daha göstermesin İnşallah. Bu vesile ile şehitlerimizibir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum, mekânları cennet olsun. Gazilerimizesağlıklı uzun ömür diliyorum. Allah kendilerinden razı olsun.

Değerli hazirun, Hopa teşkilatı olarak bugüne kadar üzerimize düşen her bir görevieksiksiz ve uyum içinde yerine getirmeye çalıştık. Bunda da başarılı oldukkanaatindeyim. Daima halkımızla el ele, gönül gönüle olmayı ilke edinip, bunun içinpartimiz ve Hopa paydasında, siyasetin güzelliklerini sizlerle buluşturmaya köprüolmanın gayreti içinde olduk.

Değerli konuklar, Saygıdeğer delegelerimiz, Kongrelerimiz hasret giderme ve partiorganlarında görev alacak arkadaşlarımızı belirleme noktasında muhasebe yapmanında vesilesidir. Kongre sürecimizde gerçekleştireceğimiz yönetim kurulu üyelerimiz ilealakalı değişiklikler asla bir tasfiye olarak değerlendirilmemelidir. Bayrak yarışı olan buhizmet nöbetini yeni arkadaşlarla güçlendirerek devam ettirme gayreti olarakdüşünülmelidir. Kaldı ki siyaset terbiyemiz gereği şehrine ve partisine emeği geçmişhiçbir arkadaşımızın emeği ve gayreti unutulmamıştır, unutulmayacaktır da.

Kerameti hiçbir zaman kendimizde görmeyerek, mücadeleden mücadeleye, seçimdenseçime koşmamız gerekiyor. Hep birlikte ilk günkü heyecanla çalışmamız gerekiyor. Bumeşakkatli sabır gerektiren yolculukta elbette yorulanlar olacaktır. Çeşitli sebeplerlegeride kalanlar olacaktır. Âmâ Ak parti olarak menzilimizin değişmemesi ve kararlılığımızın eksilmemesi ne de sizlerle aramızdaki muhabbetimizin azalmamasıgerekmektedir. Önümüzdeki hedeflere ulaşmamız adına bu tür fedakârlıkları ve ilkeliçalışmalarımızı yapmamız gerekiyor. Evet tabi ki belli konularda görüş ayrılıklarıyaşanabilir ve yaşanmalıdır da, önemli olan bu fikirleri samimiyetle ortak akılpotasında eritip ilçemiz için yararlı sonuçlar çıkarabilmektir.

Bugün 6. Olağan İlçe Kongremizde seçilecek yeni İlçe Yönetimimiz, 2019 Mart ayındayapılacak Yerel Yönetimler Seçimleri ile aynı yıl Kasım ayında yapılacakCumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine hazırlanacaktır. Evet hamd olsun 30Mart 2014 seçimlerinde Ak parti bayrağını Hopa Belediyesine diktik ama o bayrağınorada sürekli dalgalanmasını sağlamak önce belediye başkanımıza ve ekibine sonrada bizlere büyük bir vazifedir. Milletçe, 15 yıldır gösterdiğimiz çabaların, emeklerintaçlandırılması için; sandıktan çıkacak güçlü millet iradesine ilçe ve ülke olarakihtiyacımızın olduğu kuşkusuzdur. Ak parti olarak işimiz artık çok daha zorolacak. Artık öyle yüzde 34’le yüzde 40’la iktidara gelmek mümkün değil . Çıta yüzde50+1 olmuştur. Yüzde 50’nin üzerinde oy almanın ne kadar zor olduğunu 2014Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve 16 Nisan halk oylamasında gördük. 2019seçimlerinde kazanmak istiyorsak, şimdiden kolları sıvamalıyız. 2019 seçim çalışmalarıaçısından gerçekten çok yoğun geçecek bir yıl. Bizlerin boşa geçirecek bir tek anıyoktur. Çok basit hataların nelere mal olabileceğini en son 16 Nisan da gördük.

Değerli dostlar, yaşadığımız tecrübe şunu göstermiştir ki hiçbir şey yüz yüzegörüşmenin yerini tutmadı eminim ki tutmayacaktır da. . Her şeye rağmen 16 Nisandagerçekleştirdiğimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile bundan böyle ülkemizdekoalisyonlar olmayacak, Allahın izniyle İstikrarlı bir hükümet sistemiyle, güçlü Türkiyehedefimize daha da kararlı ve hızlı bir şekilde ulaşacağız. Bundan hiç şüphenizolmasın.

İç ve dış şer odaklarının tökezlememizi beklediği, günümüzde, çok daha kararlı vebirlikte yürümek zorundayız. 2019 ülkemiz için, yepyeni bir dönemin kapısınıaralayacak bir yıl olacaktır. Sizlerin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Partimize olanteveccühünü artırarak sürdüreceğinden en ufak bir şüphemiz yok Evel Allah. Yeter kibizler hata yapmayalım, bizler bölünmeyelim, fitneye, fesata fırsat vermedenkardeşliğimizi, birliğimizi bozmadan; halkımızla birlikte yürümeye devamedelim. Eksiklerimiz hatalarımız elbette olmuştur ama ihanetimiz asla vakideğildir. Tam da yeri gelmişken Hz Mevlana dan bir söz paylaşmak istiyorum benimdeçok beğendiğim bir söz “Bizi bilen bilir bilmeyen de kendi bilir” İnşallah bundansonra da hak olan yoldan sapmadan bütün kararlılığımızla devam edeceğiz. Şusaatten sonra sizler için insanlık için hayırlı olmayan hiçbir şeyin bizim nezdimizdedeğeri olmayacaktır.

Değerli Gönüldaşlarım, Bizim hücrelerimize kadar işlemiş olan bu davaya gönül vermiş birer fert olarak, Reisi-Cumhurumuzun bizlere gösterdiği yolda, her daim partimizin dün, bugün yanındaolduğu gibi yarında yanında olmaya devam edeceğiz.

Görev üstlendiğimiz 2012 yılı başından bu yana, beş yıl boyunca; çalışmalarımızdabizlere rehberlik eden, desteklerini esirgemeyen Artvin siyasetinin kaptanı veplanlayıcısı değerli İl Başkanım Av. Erkan Balta ya ve tükenmez enerji ve cesareti ileArtvin de son yıllarda yapılan yatırımların tamamında alın teri ve emeği bulunan MilletvekilimizDr. İsrafil Kışla’ ya sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Beş yılboyunca, tam bir ekip ruhu sergileyen, en zor zamanlarda bile Partimize yüreğinikatarak sahiplenen İlçe Yönetim Kurulu arkadaşlarıma, Kadın ve Gençlik KollarıBaşkanlarımıza ve Yönetimlerine, Mahalle, Köy Başkanlarımıza, Seçimlerde görevalan Sandık başkanlarımızdan Müşahitlere kadar görev alan tüm arkadaşlarımıza, Teşkilatlarda görevi olmamasına rağmen partimize bizzat gelerek katkı sunan, hizmeteden gönül erlerine en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlerin talep veisteklerinin yerine getirilmesinde bizleri mahcup etmeyen, altı yıllık süreçte kiValilerimize ve Kaymakamlarımıza, daire amirlerimize, bizlerle dayanışma içinde olanSendikalarımızın Başkanlarına bizlerin sesine, sözüne, çalışmalarımıza ayna tutanYerel Basınımızın değerli temsilcilerine şükranlarımı arz ediyorum.

Bitmeyen ve Allahın izniyle bitmeyecek olan bu yolculukta bugüne kadar emeğiolan, kuruluşumuzdan bugüne kadar görev almış ilçe başkanlarıma ve yönetimlerineve, bizleri yalnız bırakmayan, her seçimde yanımızda olan siz hemşerilerime minnetve şükran duygularımı bir kez daha buradan ifade etmek istiyorum. Halkımıza hizmetyolunda hep birlikte çalışmayı sürdüreceğiz. Bu kutlu bir yolculuk, çünkü bu hayırlı biryoldur. Bu kendimizle birlikte çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini deşekillendirecek bir yoldur. Onun için kim dönerse dönsün biz yolumuzdandönmeyeceğiz.

Değerli Divan, Saygıdeğer misafirlerimiz, Muhterem delege arkadaşlarım, Hopa teşkilatının başında bulunan bir kardeşiniz olarak böyle bir teşkilatla yolarkadaşlığı yapmanın şahsıma verilmiş en büyük paye olduğunu belirtmekistiyor, şahsım ve yönetim kurulum adına vereceğiniz göreve layık olmayahuzurlarınızda söz veriyorum.

Bu nezih ortamda ve güzel duygular içinde gerçekleştirdiğimiz 6. Olağan İlçe Kongremizin Hopa’mıza ve Partimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyor, Sizleri, kongremize katılımınızdan ve nezaketinizden dolayı ve ayrıca bizleri yalnızbırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Allahbirliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi ilelebet payidar eylesin. Beni sabırla dinlediğiniz için, hepinize yürekten teşekkür ediyor, sizleri Allah’ a emanet ediyorum. Sağ olunvar olun” diyerek sözlerini alkışlar eşliğinde tamamladı. .

Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta “Bizim En Önemli Gücümüz Millettir”

Daha sonra bir konuşma yapan İl Başkanı Erkan Balta gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İl Başkanı Erkan Balta Konuşmasın da Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine millet olarak kim ve ne olduğumuzu tekrar öğrettiğini ifade ederek; “Sayın Cumhurbaşkanımız, “Dünya beşten büyüktür. ” diyerek bizlere aziz ecdadımızın, atalarımızın tarihteki yerini tekrar hatırlattı. Ak Parti ailesi olarak Sayın Genel Başkanımızın önderliğinde çok çalıştık. İlimizde ve ülkemizde çok büyük hizmetler yaptık. Artvin’de sağ partiler içinde en yüksek oyunu Ak parti olarak aldık. Sayın Genel Başkanımızın da dediği gibi 2019 seçimleri Ak parti ve Türkiye açısından en önemli seçim, onun için çok çalışacağız kapı kapı dolaşacağız. Daha düne kadar İMF kapılarında borç bekleyen bir Türkiye varken, Bugün artık Milli otomobil i üretme adımlarını atmış bir Türkiye var. Güçlü olmak zorundayız. İstikrarımızı korumak zorundayız. CHP bugün ülke zararına ne varsa destekliyor. Milli menfaatlerimize karşı siyaseten bakıyoruz ses hep aynı yerden CHP’den çıkıyor. Ardanuç’ta sayın vekilimizin önderliğinde çok güzel hizmetler yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Burada yaşayan insanları ikna etmek bizim görevimiz. Hem hizmeti getireceğiz. Hem de kapı kapı dolaşarak hizmetlerimizi anlatacağız. Biz bu dava yolunda çileyi göze olarak yürüyeceğiz. Bu bizler için şereftir. Katkı sunmak hepimiz için şereftir. Biz bir aileyiz küsmek yok darılmak yok. Kongreler siyasi partilerde birliğin, beraberliğin, yenilenmenin yeridir. Ak Partimizde Kardeşliğimizi pekiştirecek ruh tazelemesinin yeri oldu. Kongremizin ilçemiz, ilimiz, parti teşkilatımız ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum. ” diyerek sözlerini noktaladı.

Kongre yapılan konuşmaların ardından gündem gereği seçimler maddesine geçildi. İlyas Güven başkanlığında tek liste ile girilen seçimlerde 400 delegenin 312 si oy kullandı. Kongreye katılan ve oy kullanan delegelerin tüm oylarını alan İlyas Güven’in listesi yeniden ilçe Yönetim kuruluna getirildiler. İlçe Yönetim Kuruluda isimlerden oluştu: İlyas Güven, Rıdvan Akbıyık, Hakan Çelik, Lütfü Balmumcu, Fahrettin Yılmaz, Taşkın Topaloğlu, Osman Belli, İbrahim Sevinç, Sevgi Yılmaz, Fatma Kitapçı, Cenk Özkazanç, Muammer Büyük, Erol Tan, Naci Çelik ve Nurlan Günal.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 15.11.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Akparti Hopa İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Milletvekili Kışla Teşekkür Ziyaret...
 » Artvin’de Mhp Aday Adaylarını Tanıt...
 » Artvin Akparti'de Kongre Şöleni Yaş...
 » Başbakan Binali Yıldırım Artvin’de...
 » Hopa Akparti Aday Tanıtım Toplantıs...
 » Artvin’de Partiler Meydanlara İndi...
 » Artvin’de Akparti Kongreleri Başlad...
 » Ak Parti 4. Olağan Genel Kurulunu Y...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » 14 Mart Hopa’nın Kurtuluş Günü Töre...
 » Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Y...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Artvin’de Dev Demokrasi Mitingi...
 » Akparti Artvin Merkez İlçe Kongresi...
 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Yusufeli’ndey...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Yusufeli Akparti İlçe Kongresi İpta...
 » Muharrem İnce Ve Mustafa Balbay Art...En Çok Okunan Politika Haberleri
 » Sercan Dede Ödp Artvin İl Başkanlığ...
 » İyi Parti Teşkilatı Basın Mensuplar...
 » Sp Artvin İl Başkanlığı Ekonomik Du...
 » Artvin’de İyi Parti Merkez İlçe Baş...
 » Milletvekili Kışla Artvin’de...