Çaykur 'un 2015 Yılı Hesapları İbraz Edildi

10/11/2017 09:07

Çaykur’un 2015 Yılı Hesaplarının İbraz Edildiği Kit Alt Komisyon Toplantısı Gerçekleştirildi.


Haber: Hayati AkbaşÇAYKUR’un 2015 yılı hesaplarının ibraz edildiği KİT alt komisyon toplantısı gerçekleştirildi.

Başkan Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Başkan Vekili Malatya Milletvekili Mustafa Şahin üyeler İstanbul Milletvekilleri Hasan Turan, Halis Dalkılıç ve Hurşit Yıldırım, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Denizli Milletvekili Melike Basmacı ve Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Sayıştay, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı temsilcilerinden oluşan KİT Alt Komisyonu ÇAYKUR Genel Müdürlüğü Kütüphane Salonunda toplanarak ÇAYKUR’un 2015 yılı hesaplarını inceledi.

Toplantı öncesi bir açıklama yapan Komisyon Başkanı AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan: "Çayların deniz, dere kenarlarına döküldüğü dönemleri biliyoruz. Hamdolsun artık öyle değil. Üretici verdiği çayın parasını kısa vadede alıyor" dedi.

Başkan Zekeriya Birkan, çayın bölge için çok önemli olduğuna dikkati çekerek, "Ben de bu bölgenin çocuğuyum. Çayın önemini bilen birisiyim. Çay Rize'de, Artvin'de, Trabzon ve Giresun'da her şey. Binlerce vatandaşımızın geçim kaynağı. Biz bunun bilincindeyiz. “ dedi.

ÇAYKUR ÇOK ÖNEMLİ BİR KURUM

ÇAYKUR'un da piyasa için çok önemli bir kurum olduğunu belirten Birkan: “ÇAYKUR çok önemli bir kurumumuz çünkü piyasayı regüle ediyor. Vatandaşlarımızın üretmiş olduğu çayların Türkiye ve yurt dışına ihraç ederek diğer vatandaşlarımıza ve insanlara ulaşmasındaki en önemli kurum. ÇAYKUR, tarihi bir kurum. Ben burada ÇAYKUR’un kuruluşunu sağlayan, bölgemize çayı getiren ve bu kuruma hizmet eden herkesi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Amacımız sadece denetim değil, ÇAYKUR'un performansını, gelecek projeksiyonlarını da öğrenmek istiyoruz. Çünkü ÇAYKUR'un başarısı hepimizin başarısı. ÇAYKUR'u yakından takip ediyoruz. Artık ÇAYKUR eskisi gibi değil. Son yıllarda sadece çay alımı, çay paralarının zamanında ödenmesi değil, ben eski yılları da biliyorum çayların deniz, dere kenarlarına döküldüğü dönemleri biliyoruz. Hamdolsun artık öyle değil o günler geride kaldı. Üretici verdiği çayın parasını kısa vadede alıyor.

DİDİ BİZİM YERLİ İÇECEĞİMİZ

ÇAYKUR’un sadece çayda değil, çayın türevleri ile ilgili de büyük bir piyasa oluşturmuş durumda diyen Birkan: “Didi bizim yerli içeceğimiz. Ayrıca ÇAYLA çay evleri ve çayın birçok aromalı çeşitleriyle yerini alıyor. İnşallah ÇAYKUR'u daha iyi yerlerde görmek istiyoruz. ÇAYKUR ne kadar iyi olursa bölgedeki üreticinin cebine o kadar fazla para girecek, bizler de daha lezzetli ve demli çaylar içeceğiz. " dedi.

Basına kapalı olarak yapılan toplantının ikinci kısmında ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu kurumun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 10.11.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Kemalpaşa Yeni Bir Çay Fabrikasına...
 » Mehmet Bekaroğlu’ndan Çaykur’a Eleş...
 » Sütlüoğlu Hakkında Suç Duyurusu...
 » Mehmet Bekaroğlu'nun Çaykur Tepkisi...
 » Hopa’da Bu Da Bir Başka Eylem...
 » Çay Fabrıkasının Kapatılma Kararı Ü...
 » Bekaroğlu’ndan Başbakan Yıldırım’a...
 » Çaykur İle Türk Çay'ı Paris'te...
 » Çaykur’un Yeni Ve Eski Genel Müdürl...
 » Türkiye Çay İçiyor Konulu Fotoğraf...
 » Çaykur’dan Hopa Ve Arhavi’ye Müjde...
 » Bayraktutan Rize Taşlıdere Çay Üret...
 » Çaykur'a 1500 İşçi Alımı Başlıyor...
 » Çay Kur’un Varlık Fonuna Devrine Te...
 » Mehmet Bekaroğlu’ndan Varlık Fonuna...
 » Balkanlara Türk Çayı Tanıtıldı...
 » Hopa Çay Fabrikasına Ziyaret...
 » Bayraktutan Çay’ın Sorunlarını Mecl...
 » Artvin 1. Off-road Oyunları Nefes K...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...