Bayraktutan Cankurtaran Tüneli’nin Peşini Bırakmıyor

08/11/2017 08:32


Haber: Hayati AkbaşAK parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla’nın 2017 yılı sonunda açılacağını söylediği ama açılışının 2018 yılına sarkabileceğinin söylenmesi ardından Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan konuyu yeniden TBMM’ye taşıdı.

Bayraktutan, Cankurtaran Tüneli’nin ne zaman açılacağı konusunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebi ile ilgili olarak TBMM başkanlığına yazılı soru önergesi verdi.

Bayraktutan önergesinde şu ifadelere yer verdi: “Artvin Cankurtaran tünelinin 2 yıl 2 ayda bitirilmesi sözü dönemin Ulaştırma Bakanı bugünün Başbakanı tarafından verilmiş olmasına karşın aradan geçen 7 yılsonunda açılamamış 8. yılında da açılacağı büyük bir muamma konusu olmuştur

Konu ile ilgili olarak 14. 10. 2016 tarih ve 7/8504 esas numaralı yazılı soru önergeme vermiş olduğunuz cevapta “…Cankurtaran tüneli geçişinin 2017 yılı içerisinde trafiğe açılması hedeflenmektedir” ifadenize rağmen 1 Kasım 2017 tarihinde CHP Grup önerisi olarak vermiş olduğum teklif üzerine konuşmamın ardından AK Parti Grubu adına konuyla ilişkin konuşma yapan AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk “…2018 yılının ilk yarısında bitirilecektir. ” ifadesi tünelin ne zaman açılacağı konusundaki soru işaretlerini tekrar gündeme taşımıştır.

Bu bağlamda;

1- Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak yazılı soru önergeme vermiş olduğunuz “…Cankurtaran tüneli geçişinin 2017 yılı içerisinde trafiğe açılması hedeflenmektedir” cevabına rağmen AK Parti Sivas Milletvekili Soluk’un 2018 yılının ilk yarısında bitecek ifadesi ne anlama gelmektedir? Bir bilgi eksikliği mi vardır? Yoksa tünelin açılışı yine mi ötelenmiştir?

2- Cankurtaran tüneli ne zaman tamamlanıp, trafiğe açılacaktır?”

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 08.11.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Bayraktutan'dan İptal Edilen 70 Hes...
 » Bayraktutan Bir Günde 4 Soru Önerge...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Bayraktutan, Cankurtaran Tüneli Ne...
 » Bayraktutan’dan Hükümete Rahat Yok...
 » Artvin’de Ana Arı Üretimi Sertifika...
 » Ankara'da Vali Cirit Onuruna Yemek...
 » Artvin Eski Valisi Cengiz Aydoğdu M...
 » Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesi Teme...
 » Artvin’de 210 Kelebek Çeşidi Yaşıyo...
 » Artvin’de 210 Kelebek Çeşidi Yaşıyo...
 » Bayraktutan Rize Taşlıdere Çay Üret...
 » Chp Artvin Milletvekili 2 Soruönege...
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Arhavi'de 19 Mayıs Törenlerle Kutla...
 » Bayraktutan Elektrik Kesintilerini...
 » Hopaport Hedeflerine Emin Adımlarla...
 » Bayraktutan’dan Çaykur’a İlişkin So...
 » Bayraktutan İlk Defa Gençlik Ve Spo...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...