Artvin’de Chp Kongre Hazırlıkları Devam Ediyor

16/10/2017 17:04

Hopa Chp’de Delege Seçimleri Şölen Havası İçinde Yapıldı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin’de CHP İlçe kongreleri öncesi delege seçimleri bütün heyecanı ile devam ediyor. Hopa’da İlçe Kongresi öncesi yapılan delege seçimleri yapıldı. CHP Hopa’da yapmış olduğu üye bazlı seçimle delegelerini belirledi. Üç ayrı listenin yarıştığı delege seçimlerini genç oluşumla birliktelik sağlayan mevcut yönetimin listesi yarışı önde tamamladı. 14 seçim bölgesi için kurulan sandıkların üçünde üç farklı liste yarışa girdi. Dört sandıkta ise iki liste yarıştı. Yedi sandıkta ise tek lise ile seçimler gerçekleşti. Mavi, Beyaz ve Sarı renkteki listelerin yarıştığı seçimlerde 730 üyeden 550 üye katılım gösterdi.

Sandıklardan Mavi Listenin büyük çoğunlukla önde çıkması ardından İlçe başkanı Adnan İskender bir açıklama yaptı. İskender açıklamasında şunları söyledi: “Demokrasi, kardeşlik, barış ve sevgi içinde bir delege seçimini geride bıraktık. Kongre sürecimiz devam ediyor. İlçe kongremizi 26 Kasım tarihine kadar Yönetim Kurulumuzun açıklayacağı bir tarihte yapacağız. İlçe Kongremizde İlçe Başkan ve Yönetim kurulunu seçeceğiz. Seçeceğiz çünkü önümüzde zorlu bir seçim maratonu var. Yerel Yönetim, Milletvekili ve nihayetin de Başkanlık seçimlerini de seçilecek bu yönetim göğüsleyecektir

Bundan dolay bizler bu delege seçimi ve İlçe kongremizi önemsiyoruz. Üretken, Organizasyon yeteneği olan, toplumun tüm kesimleri ile sıcak diyalog kuracak olan yeni yönetimde çalışkanlık, fedakârlık ve demokrasi bilinci esas olan kıstaslar belirleyici olacaktır. Yaptığımız bu delege seçiminde bizimle beraber emek sarf eden, değerli zamanlarını cansiperane bir şekilde bu sürece ayıran tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu arada tam bir Demokrasi şöleni içinde geçen delege seçimlerinde listeleri ile bu sürece destek veren Gürbüz Akyüz ve Hakan Gül arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.

Kamuoyunun ve halkımızın şunu bilmesini istiyorum. Bir seçim sürecini geride bıraktık. Şimdi önümüzde artık partimizi daha ilerilere nasıl taşırız diye emek sarf edecek bir tek seslilik hakim olmalıdır. Arktik sen-ben yok biz varız. Kazanan partimiz, kazanan demokrasi ve kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. Tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

İkinci listenin sözcüsü Hakan Gül ise “Üyeler kendi takdirlerini kullandı. Bu yarış devam edecek, parti içi mücadele bize güç ve ivme kazandırır” dedi.

CHP il başkanı Ali Yücel Kurt seçimlerin sona ermesi ardından bir açıklama yaptı. Kurt “Sevgili arkadaşlar Adnan başkanın da dediği gibi burada CHP kazanmıştır. Mahalle delege seçimi siyasetin en küçük, en az olduğu noktadan yukarıya doğru başlamasıdır. Belki de 20 yıldır, 25 yıldır parti içi demokrasiyi bugüne kadar hiçbir yönetici arkadaşımız uygulamamıştır. Bu bizlere ve sizlere nasip oldu. Bunu çok iyi bir CHP aile kültürüne ve parti kültürüne yakışır şekilde Hopa’da yerine getirmemiz, bizim düşmanlarımıza karşı çok büyük bir önem taşımaktaydı. O yüzden burada emeği olan, burada bu konuda mücadele eden başarılı bir şekilde bugünü sonuçlandıran bütün üyelere, kardeşlerime, yoldaşlarıma, çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız yaşasın Cumhuriyet yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi” dedi.

BAYRAKTUTAN SÜRECİN DEMOKRASİ ŞÖLENİ İÇİNDE GEÇMESİNİ İSTEMİŞTİ.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan delege seçimleri öncesi Artvin merkez dahil tüm ilçe örgütlerini ziyaret ederek “delege seçimleri sürecinin demokrasi şöleni içinde geçirilmesini istiyorum” demişti.

Bayraktutan geçtiğimiz ay Hopa İlçe Örgütünü de ziyaret ederek ayni dileklerini iletmiş ve “Hopa’da yaşanan yol kazasını ilk seçimlerde telafi etmek zorundayız. Bunun için geçmişte de partizimizde bizimle yol arkadaşlığı yapmış tüm değerlerimizi tekrar kazanmak zorundayız. Ufkumuzu genişleteceğiz. Demokrasiden, Cumhuriyetten, İnsan haklarından yana tercihini yapan tüm, Adalet isteyen vatandaşlarımıza ülke genelinde olduğu gibi Hopa’da da, Kemalpaşa’da da ulaşacağız. Biliyorsunuz 2019 seçim maratonu ülkemiz açısından hayati derecede öneme sahiptir. Hepimiz bunun bilinci içinde olmak zorundayız” demişti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 16.10.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Akparti Artvin Merkez İlçe Kongresi...
 » Artvin Chp İl Örgütünden Birlik Ve...
 » Chp Borçka İlçe Başkanı Hasan Özışı...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Borçka Chp İlçe Kongresi Yapıldı...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Demokrat Parti Hopa İlçe Kongresi Y...
 » Artvin Akparti 5. Olağan Kongresi Y...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » Ödp 4. Büyük Kongresini Yapıyor....
 » Artvin Chp İl Örgütü Olağanüstü Kur...
 » Artvin’de Baraj Gölünde Türkiye Şam...
 » Hopa Chp'de Delege Seçimi Heyecanı...
 » Türkel Resti Çekti...
 » Sinan Altunsoy Röportajı...
 » Ak Parti İl Danışma Meclis Toplantı...
 » Hopa Ödp Kongresini Yapıyor...
 » Artvin Chp İl Kongresi Yapıldı...
 » Artvin’de Her Kesimden Teröre Kınam...
 » Chp Murgul İlçe Kongresi Yapıldı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...