Geleneksel "Sonbahar Yöresel Ürünler Panayırı" Düzenlendi

12/10/2017 10:15

Dsi Artvin, Yöresel Ürünlerle Panayıra Katıldı


Haber: Hayati AkbaşDSİ Vakfı’nın düzenlediği ve 81 İlden gelen ürünlerin sergilendiği “Sonbahar Yöresel Ürünler Panayırı” 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde DSİ 5. (Ankara) Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. DSİ Vakfı tarafından düzenlenen ve 81 İl’den gelen ürünlerin sergilendiği Sonbahar Yöresel Ürünler Panayırında DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğüstant açarken, stant yoğun ilgi gören stantlar arasında sayıldı.

İki gün süren panayırın açılışı Erzurum ve Aydın halk oyunu ekibinin gösterisi başladı. Panayıra; DSİ Genel Müdürü Murat Acu, ve DSİ Vakfı Başkanı Nizamettin Çiftçi, DSİ Genel Müdür Yardımcıları Ergün Üzücek, Turkay Özgür, Kaya Yıldız, Daire Başkanları, Merkez ve Taşrada görev yapan Bölge Müdürleri, DSİ çalışanları ve aileleri katıldı. Fuarda Türkiye’nin dört bir yanından gelen Bölge Müdürlükleri sorumluluk sahalarındaki illeri tanıtan stantlarla, ziyaretçilerden büyük ilgi topladı. DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü’ de stant açarken, stant en çok ziyaret edilen stantlar arasında yer aldı.

Panayırın açılış konuşmasını yapan DSİ Genel Müdürümüz Murat Acu; “DSİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı 26 Bölge Müdürlüğü ve 81 ilden gelen yöresel ürünlerin sergilendiği bu panayır gibi merkez ve taşra teşkilatımızın bir araya gelmesine vesile olan, kaynaşma ortamının sağlandığı organizasyonları, “aile” olarak nitelendirdiğimiz Genel Müdürlüğümüz için son derece önemli bulduğumu belirtmek istiyorum.

Geleneksel hale gelen Vakfımızın Sonbahar Yöresel Ürünler Sergisi-Panayırına katılımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.

Bu panayırın düzenlenmesinin yanı sıra eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel alanlarda faaliyetleri bulunan DSİ vakfının bu yıl içinde yaptığı çalışmalara baktığımızda; vakfımız 1300 üyesi olup, üyelerimize eğitim, sağlık, sosyal, kültürel alanlarda faaliyet göstermektedir. Vakfımıza sahip çıkmak, DSİ personeli olarak bizlerin sorumluluğudur.

Vakıf hizmetleri, insanlığın yardımlaşma ve dayanışma duygusunun kurumlaşmış halidir. Dolayısıyla vakıf; temeli sevgi, hoşgörü, şefkat ve merhamet duygusu olan ulvi ve kutsi bir düşüncenin ürünüdür.

Bu sebeple DSİ Ailesine, tüm emek verenlere ve yakınlarına böyle güzel, önemli hizmetler veren vakfımıza akar sağlamak konusunda üyelerimizin desteklerinizi bekliyoruz.

Sergimize katılan ve emeği geçenlere, katılımcılara teşekkür ediyor, bu tür etkinliklerin devamını dileyerek hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum’’dedi.

Konuşmasının ardından Yöresel ürünler Panayırının açılışı yapan Genel Müdür Murat Acu Bölge standlarını gezdi.

DSİ Artvin Bölge Müdürlüğü’ de Stant Açtı

DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü, “Sonbahar Yöresel Ürünler Panayırı” nda stant açtı. DSİ Bölge Müdürü Celal Tokalak’ın da bizzat başında bulunduğu stantta Artvin DSİ Bölge Müdürlüğü çalışanlarının bir bölümü de hazır bulundular. En çok ilgi gören stantlar arasında yer almayı başaran DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü standını DSİ Genel Müdürü Murat Acu’da ziyaret ederken, genel müdür ACU, Artvin’in yöresel ürünleri hakkında Bölge Müdürü Celal Tokalak’tan bilgi aldı. Yöresel ürünlerden sunulan ikramların tadına bakan Genel Müdür Acu, Artvin’in doğa cenneti bir yer olduğunu belirterek Artvin’in doğasının yansıması olarak da çeşitlilik gösteren yöresel ürünler olduğunu ifade etti.

Ziyaretinden dolayı Genel Müdür Murat Acu’ya teşekkür eden DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürü Celal Tokalak, standın gördüğü ilgiden memnun kaldıklarını ifade etti.

2 Gün boyunca açık kalan panayır renkli görüntülere de sahne olurken, Artvin’in açtığı yöresel ürünler standı en çok ziyaret edilen stantlar arasında yer aldı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.10.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Trabzon Ve Artvin’in Meşhurları Yör...
 » Artvin’deki İlk Tanıtım Fuarına Yoğ...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Artvin’den Bir Genel Müdür Geçti...
 » İşte Trabzon'un Lojistik Gücü...
 » Yusufeli İlçesi Yeniden Yerleşim Ye...
 » Akparti Artvin İl Başkanlığı Doğalg...
 » Vali Doğanay’dan Bölge Müdürü Tokal...
 » Ankara Artvin Eğitim Ve Kalkınma Va...
 » Vali Cirit, Dsi Genel Müdürü Özkald...
 » Başkan'dan Kadın Girişimcilere Dest...
 » Alkışlar Hopa Halk Eğitim Merkezi’n...
 » Artvin Valiliği Emitt Uluslararası...
 » Artvin 38. Başkanlar Konseyi Sonuç...
 » Gazi Ortaokulu’ndan Lösemili Çocukl...
 » Dsi Genel Müdüründen Başkan Kocatep...
 » Yusufeli Barajının İptalini İstedil...
 » Artvin Türk Eğitim Sen Şube Başkanı...
 » Dsi, Taşkın Koruma Çalışmalarına Hı...
 » Hopaport Logitrans Fuarında...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...