Dsi’den Hopa Ve Arhavi’de İki Büyük Yatırımda İşlem Tamam

11/10/2017 08:42

Dsi Sahil ’de İki İlçede İki Taşkın Koruma İşini Tamamladı.


Haber: Hayati AkbaşDSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü, Arhavi ve Hopa ilçelerinde gerçekleştirdiği iki taşkın koruma işlemini tamamladı. Yoğun bir çalışma ile Arhavi Lome Deresi ile Hopa Berzerat Deresi’ndeki imalatlar yüzde yüz tamamlanarak taşkınlara karşı önlem alınmış oldu. Bilindiği üzere Artvin’in en fazla sel felaketlerine maruz kalan ilçelerinin başında Arhavi ve Hopa ilçeleri gelirken, bu iki ilçede sel felaketlerinin yoğun olarak yaşandığı iki derede önlem alınması memnuniyetle karşılandı.

DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre her iki ilçede yapılan taşkın korumalarda yüzde yüz fiziki gerçekleşme yaşandı. Yapılan açıklamada ilk olarak Arhavi ilçesi Yolgeçen Köyü Tarım Arazilerinin Lome Deresi Taşkın Kontrolü inşaatı kapsamında yapılan taşkın korumanın yüzde yüz olarak tamamlandığı belirtildi. Konuya ilişkin yapılan açıklamada; “ Artvin Arhavi İlçesi Yolgeçen Köyü Tarım Arazilerinin Lome Deresi Taşkın Kontrolü İnşaatı kapsamında yapılan imalatlar Yolgeçen Köyünü taşkınlardan korumaktadır.

İş kapsamında 3 173 metre kargir taşkın koruma duvarı, 124 adet brit, 2 adet betonarme araç köprüsü, 3 adet çelik yaya köprüsü, 1 adet menfez yapılmıştır.

Fiziksel geçekleşme yüzde 100” ifadeleri kullanıldı.

DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü ayrıca Hopa ilçesinde Sundura Mahallesi yerleşim yerini de taşkından korumak için Berzerat Deresi Taşkın Kontrolü işinin de tamamlandığını açıkladı. Konuya ilişkin olarak kurumca yapılan açıklamada, “Artvin Hopa İlçesi Sundura Mahallesi Yerleşim Yerlerinin Berzerat Deresi Taşkın Kontrolü İnşaatı İşi kapsamında yapılan imalatlar Subaşı Köyünü taşkınlardan korumaktadır.

İş kapsamında Berzerat Deresinde 1 adet geçirimli tersip bendi, Bin 500 metre taban kaplamalı taşkın koruma kanalı, 4 adet plak köprü, duvar korkuluğu yapılmıştır. Fiziksel geçekleşme % 100” ifadeleri kullandı.

Yapılan iki taşkın koruma ile iki önemli derede sele karşı önlem alınmış olması vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.10.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’ya Dsi Yatırımları Durmak Bilm...
 » Dsi Hopa’ya Yatırım Seferberliği Ba...
 » Dsi Derelerde Taşkınlara Karşı Önle...
 » 4. Ulusal Taşkın Sempozyumu Sona Er...
 » Hopa’ya 17,8 Milyon’luk Yatırım Yap...
 » Artvin-erzurum Karayolu Yapım Çalış...
 » Dsi, Taşkın Koruma Çalışmalarına Hı...
 » Dsi, Hopa Berzarat Deresi’ni Taşkın...
 » Dsi’den Artvin’e 11 Milyar 500 Mily...
 » Arhavi’de 2. Kivi Yetiştiriciliği T...
 » Artvin’de Kurumlarda Engelli Ve Yaş...
 » Artvin’de Taşkın Riski Azaltma Çalı...
 » Artvin Merkez Ve Yusufeli’li Afetze...
 » Artvin’de Yapımı Tamamlanan Tesisle...
 » Artvin İl Genel Meclisi Haziran Ayı...
 » Artvin İl Genel Meclisi Eylül Ayı T...
 » Dsi 26 Bölge Şavşat'ta Kendini Savu...
 » Aşırı Yağmurlar Arhavi’de Hayatı Fe...
 » Kasım Ayı İl Genel Meclisi Kararlar...
 » Artvin’de Ana Arı Üretimi Sertifika...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...