Bu Yolu Ölüm Yolu Olmaktan Çıkarın Artık!

03/10/2017 10:45

Hopa Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı İsyan Etti.


Haber: Hayati AkbaşHopa’da meydana gelen korkunç kazada TIR’ın altına giren araçta bulunan Hopalı iki genç hayatını kaybetmişti.

Hopa’da şehir merkezinden Devlet Karayolu üzerinde meydana gelen kaza da Nazım Yılmazlar’ın kullandığı özel araç yol kenarında park halinde bulunan TIR’ın altına girdi. Araçta bulunan sürücü Nazım Yılmazlar ve yanında bulunan Sercan Mert Yenigül TIR’ın altından itfaiye ve kurtarma ekiplerinin yoğun çalışması sonrası ancak çıkartılarak Hopa Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralılara burada yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybettiler.

KOTİL YETKİLİLERE SESLENDİ, “BU YOLU ÖLÜM YOLU OLMAKTAN ÇIKARTIN. ”

Hopa ilçe merkezinden geçen Devlet Karayolu üzerinde park sorununa çözüm bulunamamasının bu ölümlerin belli başlı nedenleri arasında bulunduğunu söyleyen Hopa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsrafil Kotil, “Biz bu konuda defalarca sorunun çözümü için girişimde bulunduk. Önemli olan sürücü hata yapabilir, bunu da göz önüne alarak can ve mal kayıplarını en aza indirecek gerekli tedbirlerin alınmasıdır.

İlçede işi olan otobüs ve TIR sürücüleri ile maalesef bizim insanlarımızda bu Devlet Karayolunu otopark alanı gibi kullanıyorlar. Sonuçta böyle kazalarda bizlerinde canı yanıyor. Belediyemiz TIR parkı yapmıştır. Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifimiz TIR parkı yapmıştır ve Esen kıyı’da iki TIR parkımız mevcuttur. Tüm Nakliye firmalarımıza, Gümrük Komisyonculuğu yapan işyerlerimize ve Otobüs ve Tur şirketlerimize sesleniyorum. Uluslararası Devlet Karayolunu artık otopark alanı gibi kullanmayın. Bu yol ana arter. Şoförlerinizi TIR ve Otobüs park alanlarına yönlendirin ve park ettirin.

Bir sözümde özel taksi sürücüsü Hopalılaradır. İlçemizde Öğretmen evi altında, Turan Altıntaş Ticaret merkezi altında ve ilçe merkezinde Belediyemizin belirlediği Oto Parklar ve park alanları vardır. Bu Uluslararası Devlet Karayolu üzerini Otopark alanı olarak kullanmaktan lütfen vazgeçin artık” dedi.

Hopalılarda ilçe merkezinden geçen Devlet Karayolu üzerinde Karayollarının daha sıklıkta gerekli uyarı levhalarını koymaları ve Trafik Polislerinin de burada arada bir değil, sürekli gerekli tedbirleri alarak TIR ve Otobüsleri TIR ve Otobüs park alanlarına yönlendirmeleri konusunda uyarmaları bu kazaları bir nebze de olsa azaltacaktır. Gönül ister ki hiç kaza olmasın ama istemekle bu da olmuyor. Bu vesile kazada hayatlarını kaybeden gençlerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum” açıklaması yaptı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 03.10.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa-sarp Yolunda Düşen Kayalar Az...
 » Topbaş’tan Artvin’e Bir Araç Daha...
 » Hopa’da Gözyaşı Sel Oldu...
 » Türkiye Tarihinin En Büyük Sigara K...
 » Hopa Tso’dan Vali Doğanay’a Sarp Te...
 » Arhavi’de Tır Otomobile Çarptı: 2 Ö...
 » Emniyet Kemeri Tokası Uygulaması Tü...
 » Und Tır'larına "Demokrasi Çıkartmal...
 » Artvin Sağlık İl Müdürlüğü Obozite'...
 » Hopa’da Kaçakçılığın Böylesi De Yaş...
 » Çanakkale 1915 Gezici Müze Tır’ı Ho...
 » Çanakkale 1915 Gezici Müze Tır’ı Ar...
 » Kartal Yuvası Tır’ı Artvin’de...
 » Şavşat Kaymakamlığında Engelliler İ...
 » Türkel Resti Çekti...
 » Ciner Grubu Şirketleri Bir Bir Dere...
 » Av. Altunal’dan Sert Tepki...
 » Ekrem İmamoğlu Artvin Basınıyla Bir...
 » Artvin’de Okul Servisleri Denetlend...
 » Artvin Belediye Başkanı Kocatepe Ma...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...