Hopa’da Uyuşturucu Masaya Yatırıldı

26/09/2017 17:00

Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez Başkanlığında "İlçe Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu" Toplantısı Yapıldı.


Hopa’da Uyuşturucu Masaya Yatırıldı

Haber: Hayati AkbaşHopa Kaymakamı Ferit Görükmez başkanlığında "İlçe Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu" toplantısı yapıldı.

Kaymakamlık bünyesinde kurulan Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığıyla mücadele Komisyonu tarafından düzenlenen toplantıya Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Garnizon Komutanı Üsteğmen Erkan Erol, Cumhuriyet Savcısı Recep Günay, Belediye Başkanı Nedim Cihan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Ülkü Jandarma Komutanı Yüzbaşı Fatih Kalaycı ve kurum müdürleri katıldı.

İlçe Toplum Sağlığı Merkezi tarafından yapılan sunumda madde bağımlılığı hakkında ülkemiz ve dünya geneline ilişkin istatistiki veriler değerlendirildi.

Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, toplantıda yaptığı konuşmada, uyuşturucu ve madde bağımlılığının günümüzün en büyük sorunlarından biri haline geldiğini söyledi. Uyuşturucu ve madde bağımlısı gençlerin topluma kazandırılması için herkesin elinden gelen desteği vermesi gerektiğini söyledi. Sadece Türkiye'nin değil, bütün dünyanın sorunu haline gelen uyuşturucu ve madde bağımlılığının başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm insanlığı tehdit ettiğini, bu konuda herkesin üzerine bir takım sorumluluklar düştüğünü belirtti. Tüm kurumların elbirliği ile gençlerimizin uyuşturucudan uzak tutulması, ailelerin bilgilendirilmesi gerekse öğrencilerin bilinçlendirilmesi için her türlü önlemi almalıyız, sağlık ekiplerimiz ve güvenlik güçlerimizin de desteğiyle öncelikli amacımız, madde kullanımının yaygınlaşmasını önlemektir. Bu gençler sadece anne babalarının değil, hepimizin evladıdır. Onlara mutlaka sahip çıkmalıyız. Uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda okul idarecilerine ve öğretmenlere büyük görevler düştüğünü ifade etti.

Toplantıda, uyuşturucu ile mücadelede yapılacak koruyucu ve önleyici faaliyetler, farkındalık eğitimleri ve sosyal uyum çalışmaları ile tedavi hizmetleri konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak toplantı sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.09.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da Uyuşturucu İle Mücadele Baş...
 » Hopa’da Madde Bağımlılığıyla Mücade...
 » 23 Nisan Çocuk Bayramı Artvin’de Tö...
 » Hopa’da 2017-2018 Eğitim Ve Öğretim...
 » Hopa’da Eğitimcilerin Semineri Büyü...
 » Görükmez, Velilerle Bir Araya Geldi...
 » 14 Mart Hopa’nın Kurtuluş Günü Töre...
 » Hopa’da, Girişimcilik Sertifika Tör...
 » Hopa Meb’den Seminer...
 » Kaymakam Ferit Görükmez, Hüsnü Cine...
 » Hopa Özel Eğitim Mesleki Eğitim Mer...
 » Hopa’da Engelliler Haftası Etkinliğ...
 » Hopa’da Eğitimin Değerlendirildiği...
 » Hopa Köprücü Köyü İlk-ortaokulunda...
 » 15 Temmuz Vatan Şehitleri Satranç T...
 » Kaymakam Görükmez’in Okul Ziyaretle...
 » Hopa Semalarında Thm Nağmeleri Yüks...
 » Hopa’da Ygs Hazırlık Kursu Yarı Tat...
 » Kemalpaşa İlkokulu Ortaokulu Tübita...
 » Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Okul...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...