Hopaport’un Bu Defaki Ziyaretçileri Engelliler Derneği Oldu

26/09/2017 09:28


Haber: Hayati AkbaşHOPAPORT’un bu defaki ziyaretçileri Hopa Bedensel Engelliler Derneği yöneticileri oldu. Genel Müdür Meriç Burçin Özer tarafından sıcak bir ortamda karşılanan Dernek yöneticileri Genel Müdür Özer’e dernek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Dernek Başkanı Aydoğan Yılmaz, Genel Sekreteri Metin Ustabaş ve dernek yönetici Tayfun Aydın, dernekleri bünyesinde aktif 200 üye ve sayıları 400’ün üzerinde olan engelli bulunduğunu, Hopa ve Kemalpaşa’da evlerinde dışarıya çıkmayı özlemle bekleyen engelli vatandaşların ve ailelerinin kendilerinden gelecek yardımlar ile yaşamlarını daha da iyileştirmelerine yardım için çalıştıklarını, derneklerinin gelir kaynaklarının bağışlar olduğunu, bunun da istenilen düzeyde olmadığını ifade ettiler.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de kendilerini limanlarında görmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek “Sizleri bu özverili ve fedakarane çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında aslında her kurumun sizlere destek olması amaç olmalıdır. Benim naçizane önerim, Bağış toplama yöntemi tamam olabilir ama kalıcı gelir kaynakları yaratma anlamında sağlıklı-makul projeler üretmelisiniz. İnsanlar size bir gelirsiniz yardım eder, iki gelir eder ama süreklilik arzedince vazgeçebilirler.

Sizlere bu konuda Mülki İdare, yerel yönetimler, TSO ve STÖ’ler sizlere destek olmak zorunda. Bu konuda girişimlerde bulunmasını öneririz. Böyle bir projede bize düşen bir sorumluluk olursa biz üzerimize düşeni yaparız” dedi.

Hopa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Aydoğan Yılmaz, Hopa ve Kemalpaşa’dan 20 Bedensel Engelliler derneği üyesi 20 vatandaşı Kapadokya’ya geziye götüreceklerini, Artvin valisi Sayın Ömer Doğanay’ın destekleri olduğunu, Hopa Belediyesinin de araç desteği verdiğini, HOPAPORT’unda bu gezide konaklama da kendilerine destek olması talebini iletti. Genel Müdür Özer’de kendilerine destek olacaklarını ifade etmesi ardından ziyaret anısına çekilen fotoğraf ile ziyaret de sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.09.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’in Gündemi Kruvaziyer Turizm...
 » Hopa’nın Gündemi Demiryolu - Osb Ve...
 » Arhavi Myo Öğrencileri Hopaport’ta...
 » Hopaport’un Bu Defaki Konuğu Kemalp...
 » Hopaport'un Misafiri Eğitimcilerdi...
 » Hopaport’un İstanbul’dan Misafiri V...
 » Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan...
 » Başkan Cihan’dan Hopaport’a Ziyaret...
 » Başkan Cihan Ve Muhtarlardan Hopapo...
 » Artvin’in İstanbul’daki Sesi Gözü K...
 » Liman Ve Lojistik Sektörü 23-24 Eki...
 » Batum Önemli Bir Kongreye Ev Sahipl...
 » Hopa Sorunlarını Tartışmaya Başladı...
 » Hopaport’tan Hopa Tso’ya Ziyaret...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer’den Başk...
 » Hopaport’un Bu Defaki Misafirleri Ö...
 » 2. Nci Ulusal Liman Kongresi Sona E...
 » Dünya Gazetesi Artvin Ve Hopa’da...
 » Hopaport’un Önemli Bir Misafiri Var...
 » Hopa Tso Bu Defa Lojistik Sektörünü...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...