Başkanlar Arhavi’nin Yardımına Koştu

26/09/2017 08:45

Artvin Ve Hopa Belediye Başkanları Mehmet Kocatepe Ve Nedim Cihan, Başkan Hekimoğlu’nu Ziyaret Etti.


Haber: Hayati AkbaşHafta sonu Arhavi ilçe merkezi ve köylerinde meydana gelen sel, su baskınları ve toprak kaymaları nedeni ile Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve Hopa Belediye başkanı Nedim Cihan ile beraberindeki başkan yardımcıları ve meclis üyeleri, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’na geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

Ziyarette Ak parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Aytolan’da hazır bulundu. Üst üste 3 yıldır yaşanan bu afetler nedeniyle Arhavi halkının çok etkilendiğini belirten her iki başkan, Arhavi belediye başkanı ve ilçe halkına geçmiş olsun dileğinde bulunarak ilçeye destek konusunda her zaman hazır olduklarını dile getirdiler.

Belediye olarak Arhavi’ye imkânları nispetinde her türlü destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi. Mehmet Kocatepe selin özellikle vurduğu Cumhuriyet mahallesine gelerek burada yapılan çalışmaları başkan Hekimoğlu ile birlikte incelediler. Kocatepe “yoğun yağış alan bir ilçe Arhavi, ama son yağışlar ortalamanın da çok üstünde, Arhavi halkına ve başkanıma kolaylıklar diliyorum. Yapılması gereken her türlü desteğe Artvin belediyesi olarak hazırız” dedi.

Hopa belediye başkanı Nedim Cihanın ziyareti de Başkanlık makamında gerçekleşti. Ziyarette başkan Coşkun Hekimoğlu başkan Nedim Cihan ve beraberindekilere teşekkür ederek verdikleri destekler için teşekkür etti. Başkan Hekimoğlu “ Son 3 yıldır özellikle ilçemiz aşırı yağış alan bir bölge haline geldi. Son yağan yağmur metrekareye 248 kg gibi büyük bir oranla yağış aldı. Bu oran Türkiye’de bir bölgenin yılda toplamda alacağı yağışın yarısına tekabül ediyor. Maalesef ilçe merkezimizde köylerimizde bu yağıştan nasibini aldı. Hemen komşu ilçemiz Hopa da bu 127 kg iken bizde iki katını buldu. Sonuçta sel ve su baskınlarının yaşandığı Arhavi’de, birçok cadde ve sokaklar, apartmanlar, park ve bahçeler suyla doldu. Bu konuda gerek bizler gerekse komşu belediyelerimiz desteklerini esirgemediler.

Artvin belediyemize, Murgul Belediyemize, Fındıklı Belediyemize ve Hopa belediyemize teşekkür ediyorum. Bu belediyelerimize bağlı, itfaiye ekipleri, kanal açma, vidanjör, sulama gibi iş makineleri yağış sonra Arhavi’de hazır bulundular. Bu vesile ile gerek telefondan arayan başkanlarıma ve gerekse ziyaretimize gelip derdimizi dert bilip yanımızda olan Artvin Belediye Başkanım Mehmet Kocatepe ve Hopa Belediye başkanım Nedim Cihan başkanlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.09.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Chp Milletvekilleri Rize Ve Artvin’...
 » Gürkan Ticaretten Arhavi’de Müzik Z...
 » Hopaport Genel Müdürü Özer’den Heki...
 » Necmettin Numanoğlu Korkuttu...
 » Mahsun Kırmızıgül İle Cengiz Kurtoğ...
 » Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı Törenle...
 » “Bayrak Kampanyasına” Artvinliler B...
 » Artvin Belediyesi Borçka’ya Yardıma...
 » Akparti Artvin İlçe Belediye Başkan...
 » Hopa’ya Bursa Nilüfer Belediyesinde...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Trabzon Valisi Yavuz Sel Ve Heyelan...
 » İstad Başkanı Altunbayrak Baba Ocağ...
 » Artvin’e 124 Milyon Tl’lik Eğitim Y...
 » Bayraktutan Sahil İlçelerinde Bayra...
 » Yapı Denetim Hakkında Bilmediklerim...
 » Artvin’de Söylentilerden Rahatsız O...
 » Chp'de Bayraktutan Yola Çıktı...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » Togem Den Minik Yüreklere Büyük Gel...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...