Açü’de Yeni Yüksekokul Ve Fakülteler Kurulacak

18/09/2017 11:01

Bakanlar Kurulu Kararına Göre Açü’ De Yeni Yüksekokul Ve Fakülteler Kurulacak.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Çoruh Üniversitesi’nde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve İşletme Fakültesi kurulmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Söz konusu kararlar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın teklifi üzerine 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu'nun ek 30'uncu maddesine göre alındı. Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararına göre, Aksaray Üniversitesi’nde Spor Bilimleri Fakültesi, Ankara Üniversitesi’nde Hemşirelik Fakültesi, Artvin Çoruh Üniversitesi’nde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve İşletme Fakültesi ile bazı üniversitelerde enstitü ve fakülteler kurulacak.

Ayrıca Aksaray Üniversitesinde Spor Bilimleri Fakültesi, Ankara Üniversitesi’nde Hemşirelik Fakültesi, Artvin Çoruh Üniversitesi’nde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve İşletme Fakültesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde Sağlık Bilimleri Enstitüsü, İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Sağlık Bilim ve Teknolojileri Araştırma Enstitüsü ile Muş Alpaslan Üniversitesi’nde Uygulamalı Bilimler Fakültesi kurulacak.

Öte yandan, Aksaray Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kapatılırken Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin adı "Mühendislik Fakültesi" olarak değiştirildi.

İbn Haldun Üniversitesi’ne yeni enstitüler

Ayrıca, Bakanlar Kurulu kararıyla Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin ismi "Mühendislik Fakültesi" olarak değiştirildi.

İbn Haldun Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak Yönetim Bilimleri Fakültesi ve Yönetim Bilimleri Enstitüsü, Sabancı Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak da Yönetim Bilimleri Enstitüsü kuruldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 18.09.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Açü’de Duman 4 Yıl İçin Daha Rektör...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü B...
 » Açü’ye 3028 Yeni Öğrenci...
 » Kaymakamlar Ve Mülki İdare Amirleri...
 » Artvin’de 4 İlçe Kaymakamı Ve Bir V...
 » Artvin Çoruh Üniversitesinde Rektör...
 » Açü Rektör Adayı Türker, Agc’ni Ziy...
 » Artvin Çoruh Üniversite’nde Öğrenci...
 » Rektörlük Aday Adaylığı Başvuruları...
 » A. Hopaspor Yönetim Kurulu, Hoşçaka...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Hızla Büy...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Hopa Özel Temel Lisesi Panelleri De...
 » Artvin’de Yök Protesto Edildi...
 » Kızılay Artvin Şubesi Kan Alımların...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Nde Tören...
 » Açü’de Bir Rektör Adayı Daha...
 » Açü’de Akademik Giysi Bilimsel Teşv...
 » Rize’de 1. Ekonomi Zirvesi Yapıldı...
 » Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...