Hopa Tso’da Seçim Süreci Başladı

11/09/2017 12:40

Başkan Osman Akyürek “Ekibimle Beraber Güçlü Oda, Güçlü Hopa Ve Güçlü Kemalpaşa Sloganı ”ile Yeniden Adaylığını Açıkladı.


Haber: Hayati AkbaşHopa Ticaret ve Sanayi Odası seçim startı verdi. Başkan Osman Akyürek yeniden aday oldu. Basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Burada 4 yılda yaptıkları ve bundan sonra yapacakları projeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Toplantıya Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkan Osman Akyürek, Hasan Durmuş, Kemal Gazioğlu, Gökhan Bıyıklı, Alişan Topaloğlu, Bülent Bayrak, Şükrü Aydemir, Hakan Arslan Muhammet Uzunkaya Arif lokumcu, Okan karaman ve İsmet Başar katıldı.

Kahvaltı sonrası Osman Akyürek yaptığı açıklamada, “ Hopa Ticaret ve Sanayi Odası olarak yeniden olağan seçime gidiyoruz. Yönetim olarak yenden adaylığımızı açıklıyoruz. Küçük esnafı korumak için ‘İnönü Caddesi Kapalı Çarşı Projesi ile Karadeniz Bölgesindeki en uzun kapalı çarşı statüsündeki yapıyı Hopa Belediyesi ile hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek özel restoranda düzenlediği basın toplantısında 10 Ekim 2017’de yapılacak genel kurulda yeniden başkanlık için aday olacağını ifade etti.

“ARSA BULABİLİRSEK ENGELLİLER İÇİN PROJEMİZ VAR. ”

İSO 9001 belgesi alarak bölgenin akredite olmuş sayılı ticaret odalarından birisi olduklarını belirten Akyürek “Sosyal yaralara çare olmayan, bir ekonomik yapının asla gelişip günlemeyeceğinin farkında olarak, Hopa’da kendimizden saydığımız 400’e yakın engelli kardeşimize sosyal tesis yapmayı taahhüt ettik.

Bize arazi tahsis edilmesi halinde, engelli vatandaşlarımızın hayata tutulması için bu sosyal tesisi biran önce yapacağız. Küçük esnafı korumak için ‘İnönü Caddesi Kapalı Çarşı Projesi ile Karadeniz Bölgesindeki en uzun kapalı çarşı statüsündeki yapıyı Hopa Belediyesi ile hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

“AKREDİTE OLMUŞ SAYILI TİCARET ODALARINDAN BİRİYİZ”

Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının bölgede ilçeler bazında ilk akredite olan odalar arasında yer aldığını dile getiren Akyürek “ Odamız akredite oda olarak kurumsal bir kimlik kazanarak milletler arası oda yapısına kavuşmuştur. Bundan gurur duyuyoruz. Bunu Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının üyeleriyle ve paydaşlarıyla birlikte başardık. Bundan sonrada ortak hareket etmeye devam edeceğiz. Demokratik olmaya, siyasete alet olan bir anlayışın tarafı olmayacağız. Bunun içinde diyoruz ki, daha güçlü oda daha güçlü Hopa ve Kemalpaşa” diye konuştu.

Dört yıl önceki heyecanla gelecek dört yıl için yola çıktıklarını kaydeden Akyürek şunları söyledi:“Daha güçlü oda, daha güçlü Hopa, daha güçlü Kemalpaşa sloganıyla yola çıktıklarını belirtti. Akyürek, “Bizler biliyoruzki dört yıl önce yola çıkarken, mevcut durumu oldukça uzak bulunduğu yöreye katkı yapamaz durumda idi. Hopa Ticaret ve Sanayi odası oldukça iyi bir fiziki yapıya sahip saygınlığı olan bölgede en etkin ticaret ve sanayi odalarından biri haline geldi” dedi.

Her Sorunu Ülkemizin Görevde oldukları dört yıl boyunca Hopa’da yaşanan sorunlara sahip çıktılarını ifade eden Akyürek, her çıkan soruna Türkiye’nin sorunu olarak baktıklarını kaydederek“Kurmuş olduğumuz ilişki ağıylatemsiliyet yetkisi ile etkin yapıya ulaştık. Nakliyecimizle ihracatımızlasorunları çözdük çözmeyede devam edeceğiz.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası bölgedeki bulunduğu konum itibariyle, Hopa Limanı’nı önemini Sarp Sınır Kapısı’nın önemini kavrayarakson durumu en iyi değerlendirip fırsata çevirmesini bildi, bilmeyede devam edecek.

Bunları yaparken göz önünde bulunduğumuz en önemli etken biride ticaret ve sanayi odası yönetimi olarak asla siyasete alet olmadık, siyaseti ticaret odasının gündemine taşımadık.

Daha demokratik daha şeffaf daha açık bir yönetim anlayışı ile bir iğne ucu kadar hesap veremeyeceğimiz en ufak bir sıkıntımızın olmadığı açıkça ifade etmek istiyoruz.

Açık ve şeffaf olmayan anlayış bölgeye yöreye değil ancak bireysel çıkarlara hizmet eder. Önümüzdeki dört yılda Hopa Ticaret Ve Sanayi Odasına asla siyaseti karıştırmadan asla bir kişinin dini, dili, ırkı üzerinden konuşmadan hedefi insan olan bir anlayışla çalışmaya devam edeceğiz. Bunun içinde ekonominin yükseldiği refahın yükseldiği bir yerde huzurun yükseleceğini bilen birileri olarak bundan sonra ilçeye birçokyatırımın gelmesi için çalışacağız.

İlçemizi Türkiye’ye dünyaya tanıtmak istiyoruz. Bunun içinde elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.09.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da, Girişimcilik Sertifika Tör...
 » Hopa Tso Kahvaltıları Devem Ediyor...
 » Hopa Tso Kahvaltılı Toplantıları De...
 » Artvin Çoruh Üniversitesinde Rektör...
 » Trabzon Tso'da Ortak Akıl Toplantıs...
 » Nuhoğlu C-2 Belgesi Alınması Konusu...
 » Hopa Sorunlarını Tartışmaya Başladı...
 » Hisarcıklıoğlu Yaptıkları Sınır Kap...
 » Hopa Tso’nun Gündemini İnşaat Sektö...
 » Hopa İş Dünyasının Gaziantep Ve Kil...
 » Hopa Tso Haziran Meclisi Yapıldı...
 » Hopa Tso İstişare Toplantıları Deva...
 » Hopa’da Kruvazör Turizmi Masaya Yat...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Kemalpaşa Belediye Başkanından Konu...
 » Hopa Tso’da Yönetim Görev Bölümü Ya...
 » Artvin'de Madene Hayır Mitingi Yapı...
 » Cennet Sizi Bekliyor, 08.08’de Hayd...
 » Hopa, Tso Seçimine Kilitlendi...
 » Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Foru...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...