45. Uluslararası Arhavi Kültür Ve Sanat Festivali Sona Erdi

28/08/2017 12:55

5 Gün Süren Etkinlikler İle Dolu Dolu Bir Festival Daha Geride Kaldı.


Haber: Hayati Akbaş45. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali dün gerçekleştirilen 5. Gün programıyla tamamlandı. Festivalin son gününde yine birbirinden renkli anlar yaşandı. Ulusal basında da yankı bulan Arhavi Festivali haber bültenlerine konu oldu.

Beş gün boyunca dolu dolu geçen 45. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali 5. Gün programıyla yine göz doldurdu. Gündüz programı saat 12’de Ulukent-Balıklı Köyü Omağore bölgesinde gerçekleştiren Off-Road oyunları ile başladı. Araçların zorlu mücadeleleri keyifli anlar yaşanırken yarışlarda dereceye giren ekiplere kupa ve ödülleri belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu tarafından verildi.

Bir yandan Off-Road oyunları devam ederken diğer yandan ilçede de etkinlikler devam etti. Yüzme Yarışı, Atletizm Yarışları, Çocuk animasyon gösterileri, Yamaç Paraşütü Gösterileri, gibi pek çok etkinlik ve yarışma gündüz programında gerçekleştirildi. Yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Arhavi Festivalinin son gününde, gece programına geçildiğinde ise Arhavi Gösteri Merkezi yine doldu taştı. İlk olarak ulusal ve uluslararası halk dansları ekiplerin final seremonisi yapıldı. Belediye başkanı Coşku Hekimoğlu katılımcılara teşekkür ederek kendilerine festival anısına plaket ve hediyeler takdim etti.

Gecenin bir diğer programı ise bu yıl ilki yapılan Arhavi Müzik Ödülleri yarışması oldu. Yöresel seslerden oluşan yarışmacılar jüri üyelerinden aldıkları değerlendirmelerle yarışmada derece elde etmeye çalıştılar. Eğlenceli anların yaşandığı yarışma keyifle takip edildi.

Konser programına geçildiğinde ise Bahri Turan, Ünal Sofuoğlu ve Turan Ustabaş’ın seslendirdiği şarkılarla katılımcılar keyifli anlar yaşadılar.

45. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin son gecesinde belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu yaptığı konuşmada yapılan onlarca etkinlikle dolu dolu geçen bir festivali daha geride bıraktıklarını ve festivale ulusal ve uluslararası katılım sağlayan ekiplere, değerli sanatçılarımıza, sponsorlara ve katılım sağlayan herkese yürekten teşekkür ettiğini ifade etti. Ayrıca festival organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür edilerek plaket verildi.

Festivalin kapanış programı havai fişek gösterileri ile son buldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 28.08.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » 2. Artvin Offroad Oyunları Başlıyor...
 » Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali...
 » 42’nci Uluslararası Arhavi Kültür V...
 » 44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Rize’de Çay Festivali Yarışma Ve Ak...
 » Artvin Kafkasör Festivaline Ulusal...
 » Resul Dindar Konseri Tek Kelime İle...
 » Av. Uğur Bayraktutan "24 Yıllık Tec...
 » Artvin Tanıtım Günleri İz Bıraktı...
 » 2. Artvin Tanıtım Günleri Renkli Gö...
 » Artvin Chp İl Örgütünden Birlik Ve...
 » Şavşat Saperkule Festivalinde Coşku...
 » Salih Yılmaz Konseri Geceye Damga V...
 » 44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » 44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Artvin’de Film Şöleni Sona Erdi...
 » 7. Hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festi...
 » 3. Artvin Off-road Oyunları Nefes K...
 » Murgul 1. Off-road Yarışları Nefes...En Çok Okunan Kültür-Sanat Haberleri
 » İstanbul Devlet Tiyatrosu Artvin’de...