Vali Ve Kaymakam Atamaları Kararnamesi Yayınlandı

23/08/2017 10:58

Arhavi Kaymakamlığına Hasan Ongu Atandı.


Haber: Hayati AkbaşArhavi Kaymakamı Şeref Aydin Havran Kaymakamlığına atanırken, Arhavi Kaymakamlığına Hakkâri Vali Yardımcısı Hasan Ongu atandı.

Kaymakam Şeref Aydin atama kararının Resmi Gazetede yayınlanması ardından ilçede veda ziyaretlerine başladı Arhavi’de görev yaptığı sürece ilçe halkı ile her zaman kurduğu sıcak dostlukları asla unutmayacağını söyleyen Aydin “Zaman buldukça Arhavi’yi ziyaret edeceğim, Arhavililerde Havran ’da kendilerini konuk edecek bir dostları olduklarını bilsinler. Arhavi’ye her zaman hizmetin en iyisini yapmaya çalıştım. Hakkim var ise ben helal ediyorum, Arhavi’yi ben yaşadıkça unutmayacağımın da bilinmesini isterim” dedi.

Arhavi Kaymakamlığına atanan Hakkâri Vali Yardımcısı Hasan Ongu’nun da önümüzdeki günlerde ilçeye gelerek göreve başlayacağı öğrenildi.

HASAN ONGU KİMDİR?

1981 yılında Bursa’da doğan Hasan ONGU, aslen Erzurumludur. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Aynı yıl yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı ve 2006 yılı Ağustos ayında mülkî idare amirliği mesleğine intisâb etti. Teftiş stajını Isparta’da, kaymakam refikliği stajını Konya-Seydişehir’de tamamladıktan sonra Konya-Derebucak’ta kaymakam vekilliği yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderildiği İngiltere’de 1 yıl kaldı ve Southampton Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde “Vatandaşlık ve Demokrasi” üzerine yüksek lisansını tamamladı. 93. dönem kaymakamlık kursunu bitiren Hasan ONGU, Mart 2009-Eylül 2011 tarihleri arasında Kırıkkale-Sulakyurt Kaymakamı, Eylül 2011-Ağustos 2013 tarihleri arasında Erzincan-Kemah Kaymakamı, Eylül 2013 - Temmuz 2015 tarihleri arasında ise Artvin Vali Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 30 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Hakkâri Vali Yardımcılığı görevine atandı. Son açıklanan kararname ile Arhavi Kaymakamlığına atandı.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.08.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de 4 İlçe Kaymakamı Ve Bir V...
 » Vali Yardımcıları Ve Kaymakam Atama...
 » Artvin Valisi 1 Gün İçinde 2 Defa D...
 » Kaymakamlar Kararnamesi Yayınlandı....
 » Artvin’de Vali Yardımcıları Ve Kaym...
 » Kaymakamlar Ve Mülki İdare Amirleri...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Artvin’de Rekor Denemesi İçin Topla...
 » Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk...
 » Demirhan Elçin Güven Tazeledi...
 » Artvin’de Vergi Rekortmenleri Ödüll...
 » Şavşat Kaymakamı Abdullah Köklü Gör...
 » Vali Cirit, Emekli Olan Dsi Bölge M...
 » Artvin Valiliği Emitt Uluslararası...
 » 35. Kafkasör Kültür Ve Sanat Festiv...
 » Haydi, Artvin Horona Hep Birlikte R...
 » Artvin’de 120 Kısa Dönem Er Yemin E...
 » 2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı Değ...
 » Hopa Sosyal Güvenlik Merkezi, Tören...
 » İstanbul Feshane’de Artvin Rüzgârı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...