13. Kemalpaşa Halk Festivali Sona Erdi

15/08/2017 11:01

“Adalet İçin Yeniden Bir Aradayız”


Haber: Hayati AkbaşArtvin, Hopa’da her yıl düzenlenen Kemalpaşa Halk Festivali’nin 13’üncüsü, 11 Ağustos’ta coşkuyla başladı. Kemalpaşa’da çocukların “Bu memleket bizim” pankartıyla yaptığı yürüyüşle başlayan festival, akşam saatlerinde konserle devam etti.

Kemalpaşa Halkevi Başkanı Nurcan Altunkaya açılış konuşmasında “Her sene daha da büyüyerek yaptığımız festivalimizde bu sene demokrasi, laiklik ve adalet için yeniden bir aradayız. Bu festivali holding sahibi para babaların sponsorluğunda değil tamamen Hopa ve Kemalpaşa halkının destekleriyle dayanışmasıyla yapıyoruz ”dedi.

Daha sonra Hopa Halkevi Müzik Topluluğu marşlarla sahne alırken çocuk korosu şarkılarını kardeşlik ve barış için söyledi. Çocukların “Gargameller yenilecek, şirinler kazanacak” pankartları festival katılımcıları tarafından alkışlarla karşılandı. Festival Ercan Aydın ve Tanju Topal’ın sahne almasının ardından sona erdi.

Akşam programında ise HalkeviKadın Korosu, Grup Ursa (Gürcistan), Tolga Sağ ve Niyazi Koyuncu festival alanını dolduran binlerce kişiyi şarkılarıyla coşturdular. .

Kemalpaşa Halk Festivali’nin 2. günü: “Şarkılarımız katledilen kadınlar için”

Kemalpaşa Halk Festivali’nin 2. gününde Kemalpaşa Halkevi kadın Korosu sahne alarak şarkılarını katledilen kadınlar için söyledi

“Demokrasi, laiklik ve adalet” sloganıyla bu yıl 13. ’sü yapılan Kemalpaşa Halk Festivali’nin 2. günü CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner ve Sendika. Org yazarı Ferda Koç’un katılımıyla gerçekleştirilen “Halkın meşru iktidarını nasıl oluşturacağız?” başlıklı panelle başladı. Konuşmacıların sunumlarının ardından forum kısmına geçildi. Soruların ardından panel sona erdi.

Festivalin ikinci gününde ilk olarak sahneye Kemalpaşa Halkevi Kadın Korosu çıktı. Kadınlar şarkılarını katledilen kadınlar için söyledi. Festival Tolga Sağ’ın türküleriyle devam ederken son olarak sahneye çıkan Niyazi Koyuncu’nun şarkılarıyla horona duruldu.

Festivalin son gününde Kemalpaşa yine konuklarına ev sahipliği yaptı. Kemalpaşa Halkevi Çocuk Modern Dans ekibi, Erdem Akın ve Yeni Türkü festivalin son gününe damga vuran sanatçılar oldu.

Festival 2018 yılında buluşma temennisi ardından sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 15.08.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Kemalpaşa Halkıyla Elele Vererek Hi...
 » Artvin Tso’dan Birleştirici Yemek...
 » 37. Kafkasör Kültür Turizm Ve Sanat...
 » 33 Artvin Kafkasör Kültür Ve Turizm...
 » Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali...
 » Kemalpaşa Halk Festivali Başlıyor...
 » Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası...
 » Boğaların Süper Ligi’nin Şampiyonu...
 » 42’nci Uluslararası Arhavi Kültür V...
 » 35. Kafkasör Kültür Ve Sanat Festiv...
 » Ülkeler Kafkasör’de Bir Araya Geldi...
 » Rize’de Çay Festivali Yarışma Ve Ak...
 » Uluslararası Kemençe Ve Horon Festi...
 » Hopa Bir Film Çekimine Daha Ev Sahi...
 » Arhavi Festivali İçin Geri Sayım Ba...
 » Artvin’de Film Şöleni Sona Erdi...
 » Artvin Kafkasör Festivaline Ulusal...
 » Trabzon’un Film Festivali Var...