Bisikletçilerin Yolu Hopa’ya Düştü

09/08/2017 11:25

Arabadan İn Bisiklete Bin.


Haber: Hayati Akbaşİstanbul’da farklı mesleklerde, farklı iş yerlerinde çalışan Küçükçekmece Bisiklet Kulübü üyesi arkadaş grubu, yıllık izinlerini denk getirerek birlikte bisikletle Türkiye turu atıyor.

Küçükçekmece Bisiklet Kulübü üyesi 4 kişi bisikletle Hopa ilçesinden başlayarak Gürcistan’ın Batum şehrini gezerek Hopa’ya geri döndü. Hopa’da mola veren bisikletçiler istikametlerinin önce Şavşat İlçesi’nde bulunan Karagöl ardından ise Rize’nin Ayder Yaylası olduğunu dile getirerek izinlerini bu şekilde değerlendirdiklerini ifade etti.

Küçükçekmece Bisiklet Kulübü takım kaptanı Tuncay Çınar bu turlarındaki hedeflerin in 700 kilometre olduğunu dile getirerek; “Bu haftaki turumuz, Batum’dan başlayıp, Hopa, Karagöl, oradan tekrar inip Ayder ve günümüz yettiği kadar devam edeceğiz. Bu yıl ki tatilimizi değerlendirmek istiyoruz. Kulübümüzün bu ay ki kararı buydu ve uygulamaya geç tik. Hepimiz genelde özel sektörde çalışıyoruz. O şekilde yıllık izinlerimizi denk getirdik, böyle değerlendirmeyi düşündük. Bu yıl ki tatilimde benim ortalama kilo metrem 600, 700 diye tahmin ediyorum. ” ifadelerini kullandı.

Bisikletin bir tutku olduğunu dile getiren Hasan Çapuk ise, “Ben normalde özel sektörde şoförüm buda benim için bir zevk. Kimine göre delilik kimine göre zevk. İstanbul’da oturuyorum, hayatımıza bir renk katmaya çalışıyoruz” dedi.

Mesleği kasaplık olan ve bisikletle tanışmadan önce günde 3 pakete kadar sigara tükettiğini ve bisiklet sayesinde bu kötü alışkanlığına veda ettiğini ifade eden Batuhan Demir, “Arnavut göçmeniyim İstanbul’da kasabım. Bizde arada böyle fırsat buldukça kaçıyoruz. Mesele geçen gün İstanbul’dan Çanakkale’ye 11 saatte gittik. Ben Karadeniz’i görmeyi çok istiyordum, Tuncay abi atınca ortaya bisiklet ile gidelim diye hemen geldik. Karadeniz çok güzel, açıkçası ben bu kadar beklemiyordum. Spor güzel bir şey. Ben önceden sigara kullanıyordum, günde 3 paket sigara içiyordum ama bisiklete başlayınca sigarayı bıraktım” şeklinde konuştu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.08.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Pedallarını Şehitler İçin Çevirdile...
 » Üniversite Öğrencilerinden Anlamlı...
 » Sadettin Tantan’dan Tarihi Uyarılar...
 » İstanbul’da Artvinliler Coştu...
 » Şavşat 2014 Yılının İlk Misafirleri...
 » Artvin’in, Artvin’i Koruma Mücadele...
 » Artvin’de Çevre Ve Orman Konulu Pan...
 » Hopaport’un İstanbul’dan Misafiri V...
 » 35. Kafkasör Kültür Ve Sanat Festiv...
 » Nükleersiz Türkiye İçin Kürekle Kar...
 » Artvin Turizmine Bir Destek Daha...
 » Şavşat Saperkule Festivalinde Coşku...
 » Yeni Şavşat Kaymakamı Sarıoğlu Göre...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Yeşil Artvin Derneği Genel Kurulu Y...
 » İşkur 2013 Yılında 671 Bin Kişiyi İ...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » İstanbul Feshane Artvin Günleri Dev...
 » Galatasaray Spor Kulübü Yardım Tır’...
 » Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesi Teme...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...