Gazeteci Ve Yazarlar Cerattepe İçin Artvin’e Geliyor

08/08/2017 10:48

Bir Grup Yazar Ve Gazeteci Artvin'e Maden Yapılması Kararı Üzerine Artvin Cerattepe'ye Gidecek.


Haber: Hayati AkbaşBir grup yazar ve gazeteci Artvin'e maden yapılması kararı üzerine Artvin Cerattepe'ye gidecek.

Yeşil Artvin Derneği ve İstanbul Artvin STK-Platformları tarafından düzenlenecek olan gezi 11 - 13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Geziye katılacağını bildiren İsmar Holding yönetim kurulu başkanı Kazım Bilgen iş adamlarının etik davranması gerektiğini vurguladı ve maden yapma girişimindeki Cengiz Holding'i eleştirdi. Bilgen: "Türkiye'de hala utanma duygusuna sahip olmayan iş adamları var. Kimse umutsuzluğa kapılmasın, iş dünyası bu insani ve hukuki mücadeleye destek olacaktır. Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz de Artvin’e gelsin benim davetlim olsun” dedi.

Danıştay'ın ‘madencilik yapılabilir’ yönündeki yerel mahkeme kararını onamasının ardından madencilik faaliyetlerinin başladığı Artvin'de tepkiler organizasyonlar boyutuyla devam ediyor. Yeşil Artvin Derneği ve İstanbul Artvin STK-Platformları, Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesi için 11-13 Ağustos 2017 tarihlerinde gazeteciler ve yazarlardan oluşan bir grupla bilgilendirici gezi tertip ediyor. Konuyla ilgili bilgilendirme amaçlı geziye iş dünyasından da katılımların olacağının açıklanmasıyla birlikte görüşlerini ifade eden İsmar yönetim kurulu başkanı Kazım Bilgen “İş adamı utanmasını da bilecek” diyerek şunları söyledi:“Defalarca hukuki zeminde kazanılan davaların sonucunda Kanadalı maden şirketi Artvin halkını ikna edemeyeceğini anladı ve çekti gitti. Utanma duyguları varmış. Ama hala bu duyguya sahip olmayan iş adamlarını görmek üzücü. 2005 yılında Erzurum 2. İdari Mahkemesi'nde başlayan süreçle gündeme gelen ve bir çok defa hukuki olarak Artvin Halkının kazandığı Cerattepe ‘de madencilik faaliyetlerine başlamak çok düşündürücü. Neyi zorluyorsunuz? Doğayı, canlıları 3 kuruş için neden katlediyorsunuz? Çocuklarımıza cennet bırakmak varken bu para hırsı ile neden cehennem vaat ediyorsunuz? Bizler de iş adamıyız ve iş adamlığını bu hırslarınızla neden ayaklar altına alıyorsunuz? Ben ve benim gibi insanlar bu insani mücadeleye destek vereceğiz. Bu bilgilendirici geziye bizzat katılacağım ve buraya başka iş adamları da destek vermek amacıyla gelecekler. Utanma duyguları varsa bu madencilik faaliyetini yürütenler de gelsinler. Cengiz Holding'in sahibi Mehmet Cengiz de Artvin'e gelsin benim davetlim olsun. ”

Yazarlar Ve Gazeteciler Katılıyor

Yeşil Artvin Derneği ve İstanbul Artvin STK-Platformlarının, Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesi için 11-13 Ağustos 2017 tarihlerinde bilgilendirme amaçlı organize edeceği geziye şu isimler katılıyor: “Coşkun Aral, Özer Akdemir, Ayşe Mehveş Evin, Pelin Cengiz, Nilay Vardar, Sidet Hazal Ocak, Mehmet Çağlar Tekin, Alev Doğan, Ümit Oktay Aymelek, Çağdaş Erdoğan, Utku Zırığ, Halit Kaplan, Yücel Sönmez, Atakan Metin, Yard. Doç. Oğuz Kurdoğlu”.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 08.08.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Chp Tunceli Milletvekili Kamer Genç...
 » Cerattepe’de Halk’da, Kanunlarda “B...
 » Chp Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Artv...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Muzaffer Oruçoğlu Resim Sergisi Kar...
 » Artvin’de Ramazan Bayramı Mesajları...
 » Türkiye Kamu-sen Yüksek İstişare Ku...
 » Doğu Karadeniz İş Dünyası Ve Tso Ba...
 » Şavşat Sakin Şehir Ünvanı Aldı...
 » Tek Gıda’nın Söyleyecek Sözü Var...
 » Şavşat Toplum Sağlığı Merkezi Sağlı...
 » Saadet Partisi Genel Başkanı Artvin...
 » Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tüm...
 » Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tüm...
 » Önal, Ardahan - Çıldır İzlenimlerin...
 » Artvin’de Cerattepe İçin Gergin Top...
 » Artvin’de Chp İl Örgütü Görevini Bı...
 » Yargı Cerattepe İçin Nihai Kararlar...
 » Hopa Hdp’den Başkan Kasımoğlu’na Ağ...
 » Hopa'da Bilinçlendirme Ve Bilgilend...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...