15. Hopa Kültür-sanat Ve Deniz Festivali Sona Erdi

07/08/2017 12:12

Hopa Festivali Yaşanan Tüm Güzelliklerin Ardından Muhteşem Bir Gecenin Ardından Sona Erdi.


Haber: Hayati Akbaş15. Hopa Kültür-Sanat ve Deniz Festivali arkasında güzellikler bırakarak sona erdi. Festivalin son gün etkinliği İskelede düzenlenen yağlı direk yarışması ile başladı.

Hopa İskelesinde yapılan yarışmada 2 tur bayrağa ulaşamayan katılımcılar, 3’üncü turda Şaban Pehlivan bayrağa ulaşarak yarışmayı kazandı. Yarışmayı kazanan Şaban Pehlivan birincilik Kupasını ve ödülünü Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet İskender verdi.

Akşam etkinlikleri Festival arenada Kazım Koyuncu sahnesinde başladı. İlk olarak Festival etkinlikleri kapsamında düzenlenen, ok atma yarışması, bisiklet ve koşu yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerini Belediye Başkanı Nedim Cihan ve Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Güven verdi.

Festivalin son gün akşam konserlerinde ilk olarak Öykü-Sıla ve Grup Yale sahne aldı. Festivale gelenleri Türküleriyle, seslendirmiş oldukları şarkılarıyla geceye renk kattılar.

Festivalimizin son gününde sahne alan sanatçı Aydoğan Topal seslendirmiş olduğu şarkılarıyla herkese horon ziyafeti yaşattı.

Daha sonra grup SAMİDA sahne aldı. Söyledikleri birbirinden güzel özgün şarkılarıyla arenayı dolduran binlerce kişiden alkış almasını da bildiler.

Festivalimizin son gününde sahne alan Bayar Şahin geceye damga vuran isimlerden biri oldu. Kendine özgü sesiyle Artvin yöresine ait şarkıları seslendiren Bayar Şahin konserinin sonunda Gürcüce-Lazca ve Hemşin’ce söylediği şarkıları ile alkışlandı.

Festivalin ve son gecenin finalini de Sanatçı Ece Seçkin yaptı. Festivalin seyirciler tarafından en merak edilen sanatçısı olan Ece Seçkin grubuyla birlikte söylediği hareketli şarkılarına özellikle gençler eşlik etti.

Gecede Belediye Başkanı Nedim Cihan Ece Seçkin’e günün ve festivalin anısına teşekkür plaketi verdi. Başkan Nedim Cihan festivale yoğun ilgi gösteren Hopalılara teşekkür ederek, bundan sonra bu tür konserleri zaman zaman düzenleyeceklerini ifade ederek Ece Seçkin ve diğer sanatçıklara Hopa’ya geldikleri ve böylesine güzelliklerin oluşmasına katkı sundukları için teşekkür etti.

Gece Ece Seçkin’in söylediği birbirinden güzel ve hareketli parçaların ardından sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 07.08.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da Festival Heyecanı Başlıyor...
 » 15. Hopa Kültür Sanat Ve Deniz Fest...
 » Hopa Semalarında Müzik Sesi Yankıla...
 » Kafkasör Festivalinin Başboğası Şim...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Hopa’da Kilpa 2’nci Alışveriş Merke...
 » Başbakan Erdoğan Artvin’deydi...
 » Hopa Plaj Voleybol Turnuvasına Hazı...
 » Hopa Plaj Voleybol Turnuvasına Hazı...
 » Kazım Koyuncu Yüreklerde...
 » Hopaport Zoru Sever...
 » Hopaport’un Çevreye Duyarlı Girişim...
 » Modern Sanat Gösterileri Hopa'da İl...
 » Hopa Pro Beach Volley Plaj Turnuvas...
 » Halkevleri Yöneticileri Hopa’da...
 » Metin Lokumcu Ölümün 4’üncü Yılında...
 » Artvin’de Hafta Sonunda Futbol Konu...
 » Hopa’ya Bir Destekte Kemer Belediye...
 » İstanbul'daki Artvinliler 7 Mart Ku...