Hopa’da Festival Heyecanı Başlıyor

02/08/2017 11:03

15. Hopa Kültür Sanat Ve Deniz Festivali Başlıyor.


Haber: Hayati Akbaş15. Hopa Kültür Sanat ve Deniz Festivali 4-5-6 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Hopa Belediyesi tarafından organize edilen ve 3 gün sürecek olan Festivalin İlk günü Festival yürüyüşü ve çelenk sunumu ardından İstiklal marşının okunması ile başlayacak.

İlk gün etkinlikleri kapsamında Yöresel yemek tanıtımı, hak oyunları gösterileri ve Tulum Show ile devam edecek. Hopa HEM Kurs açılışlarının yapılması ardından Açıkhava masatenisi turnuvası ardından Uluslararası Tulum Festivaline katılan grupların kortej yürüyüşü yapılacak.

Hopa Festival alanı Uluslararası Tulum festivali gösterileri sunulacak. Gayda ve Halk dansları gösterisi ardından Vira Cemal, Elincan Vayiç ve Salih Yılmaz konseri ile ilk gün etkinlikleri sona erecek.

Hopa sahil festival alanında düzenlenecek 2 gün ekinlikleri Halk oyunları gösterisi ardından HEM El işlemeleri sanatı ve Masa ölümünde Tenisi yarı final karşılaşmaları yapılacak. 2 gün etkinlikleri Jeep Safari ile devam edecek. 2 gün etkinliklerinin akşam bölümü Horon Müzikleri ile başlayacak. Aydoğan Can, M. Nuri Naili, Adem Gümüşkaya, Bizim Yaşar konseri ardından Aydilge konseri ile sona erecek.

Festivalin 3 günü etkinlikleri Bisiklet yarışları ile başlayacak. Masatenisi Final karşılaşması ardından Yağlı direk yarışması yapılacak. Festivalin son gün akşam etkinlikleri Gürcistan Halk oyunları gösterileri ile başlayacak. Öykü-Sıla ve Grup Yale, Aydoğan Topal, SAMİDA konseri ardından Bayar Şahin Hopalılarla buluşacak. Festivalin finalinde Esra Seçkin sahne alacak.

Festivale Çay kur-HOPAPORT-Karabulut Turizm-Güven Gümrükleme-Aslan Yapı malzemeleri-Yazıcılar Bilgisayar sponsor olurken Festival organizasyonunu Livane production üstlendi.

Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez ve Belediye Başkanı Nedim Cihan Festival organizasyonunun hatasız geçmesi için çalışmalarını da tamamladılar. Belediye Başkanı Nedim Cihan yaptığı açıklamada tüm komşu il ve ilçeler ile Artvin ve İlçelerinde yaşayan tüm vatandaşları Hopa Festivaline davet ederek “Hopa halkı festival süresince konuklarımıza en güzel ev sahipliğini yapacaktır” dedi.

Başkan Cihan “İstiyoruz ki unutulmayacak bir festival olsun, istiyoruz ki Hopa gün geçtikçe doğasıyla, çevresiyle, insanıyla güzelleşen şirin bir ilçe olma yolunda ilerlerken, bu güzelliklere gölge düşmesin. . Mavi ve yeşilin birleştiği, birlik ve beraberliğimizin bir halkada buluşacağı, şarkıların, horonların ve gülen yüzlerin simgesi olacak olan dolu dolu 3 gün. . . 4-5-6 Ağustos'ta Hopa festivalinde buluşmak dileğiyle” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 02.08.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Masa Tenisi Sporcularından Bir...
 » 15. Hopa Kültür Sanat Ve Deniz Fest...
 » 4. Yeşil Yayla Festivali Başladı...
 » Hopa'ya Plaj Voleybolunun Yıldızlar...
 » İstanbul'da 7 Mart "Artvin Buluşmas...
 » Hopa’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Ge...
 » Kazım Koyuncu Olmak...
 » 1. Kafkasör Koşusu Yapılıyor...
 » Hopa Adını Masa Tenisindeki Başarıl...
 » Hopa Jandarmasından Kaçakçılara Dar...
 » Görükmez, Velilerle Bir Araya Geldi...
 » Bravo Naci Numanoğlu'na...
 » Artvin’de Kar’dan Kapanan Köy Yolla...
 » İstanbul'da 31 Mayıs'ta Yer Yerinde...
 » Artvin'de Yaz Spor Okulları Açıldı...
 » Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu...
 » Hopa, Festival Coşkusuna Hazırlanıy...
 » Garanti Bankası Anadolu Sohbetleri...
 » Kafkasör Festivali Başlıyor...
 » Kafkasör Festivali Boğa Güreşleri İ...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...