Arhavi’de Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası Başladı

26/07/2017 13:57

Parpali Cup Tenis Turnuvasına Ülke Genelinden 17 Bedensel Engelli Sporcu Katılıyor.


Haber: Hayati AkbaşTürkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve Arhavi Belediyesi ve Arhavi Tenis Kulübü organizasyonu ile düzenlenen Tekerlekli Sandalye Klasman Turnuvası “Parpali Cup” Arhavi’de başladı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) üzerinden alınan başvurularla İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Kahramanmaraş, Manisa, Samsun, Erzurum ve Bartın olmak üzere 8’i bayan 9’u erkek toplam 17 profesyonel tenisçi katılıyor.

Arhavi Sahil Spor Kompleksinde başlayan turnuva öncesi sporcularla bir araya gelen başkan Hekimoğlu turnuva için ilçeye gelen sporcu ve idarecilere hoş geldiniz diyerek, kendilerini ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hekimoğlu; “Bu gün uluslararası standartlarda yapılan oluşturulan tenis kortlarımızda Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Klasman Turnuvasına ev sahipliği yapıyoruz. Arhavi de engelliler ile ilgili birçok sorunun aşılmasından sonra, bu boyutta bir klasman turnuvasını yapıyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. İlçem adına gelen sporcularımıza, federasyon yetkililerine sporcularımızın yakınlarına çok teşekkür ediyorum. ” dedi .

Başkan Hekimoğlu ayrıca Sahil Spor Kompleksinde oluşturulan spor alanlarında herkesi spor yapmaya ve burada yapılan sportif faaliyetleri izlemeye davet etti.

Tekerlekli sandalye milli takım oyuncularının da yer aldığı organizasyon için değerlendirmelerde bulunan sporcular Arhavi’de bulundukları için duydukları memnuniyeti dile getirirken, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu olmak üzere Arhavi Tenis Kulübü başkanı Ali Büyüklü ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Tek Bayanlar, Çift Bayanlar, Tek Erkekler ve Çift Erkekler şeklinde yapılacak olan turnuva 5 gün sürecek ve 29 Temmuz Cumartesi günü sona erecek.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 26.07.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Mençuna Cup Bayanlar Tenis Turnuvas...
 » 44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Bölge İlleri Karatecileri Borçka’da...
 » 44. Uluslararası Arhavi Kültür Ve S...
 » Atletlerimiz Üçte Üç Yaptı...
 » Arhavi’de Plaj Voleybolu Turnuvası...
 » Kemalpaşa'da Plaj Voleybolu Çoşkusu...
 » Trabzon Tso Meclis Toplantısı Yapıl...
 » Arhavi İlçe Stadının Arazi Teslim P...
 » Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesi Teme...
 » Kazım Karabekir Lisesi Ve Spor Komp...
 » Topaloğlu Ailesinin Ahşap Konak Açı...
 » Dünya 23 Yaş Altı Bisiklet Kupası Ş...
 » Türk İş Genel Sekreteri Ve Tek Gıda...
 » Artvin’de “2.off-road Oyunları” Baş...
 » Artvin’de Offroad Şöleni Yaşanacak...
 » Şavşatlı Engellilere Yeni Kaymakam...
 » 3. Offroad Oyunları Hazırlıkları...
 » Hopa’da Plaj Voleybolu Heyecanı Baş...
 » 3. Artvin Off-road Oyunları Nefes K...En Çok Okunan Spor Haberleri
 » Hopaspor Çatıksu’ya Gol Oldu Yağdı....
 » Hopaspor'un Şampiyonluk Yürüyüşü De...
 » Hopaspor Taraftar Grubundan Nano’ya...
 » İstanbul'da Artvin Hopaspor Rüzgârı...
 » Hopaspor’da Bilal Çebi Tribünleri C...
 » Hopaspor’da Iğdır Galibiyeti Büyük...
 » Hayde Artvin, Kar Voleyboluna...
 » 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Karat...
 » Artvin Spor- Artvin Çoruh Spor Derb...
 » U-14 Liginde Şampiyon Artvin Hopasp...