Hopa’ya Yeni Bir Eğitim Kurumu Dahil Ediliyor

25/07/2017 12:31

Kahveci, “Bu Yıl Hopa’ya Yeni Bir Eğitim Kurumumuz Dâhil Ediliyor”


Haber: Hayati Akbaşİl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, bu yıl Artvin’e yeni bir eğitim kurumun dahil edildiğinin müjdesini verdi.

Bu yıl Hopa ilçesine olacak olan okulunun hizmete gireceğini açıklayan Kahveci, “Geçen yıl Sosyal Bilimler Lisesi ilimize kazandırıldı. Bu yılda proje okulu ilimize kazandırıldı. Hem fen lisesi hem de sosyal bilimler lisesi aynı anda hizmet verecek. Bu okulumuz Hopa’da. Bu yıl 60 öğrenci kontenjanı olacak hem erkek yurdu hem de kız yurdu imkânları da var” dedi.

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ‘ya ve Artvin Valisi Ömer Doğanay’a desteklerinden ve emeklerinden dolayı teşekkür ettiğini belirten Kahveci, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:“Okulu tercih eden ilk 3 öğrenciye Umre gezisi hediye edilecek. Tercih eden ilk 10 öğrenciye de her ay burs verilecek. Buraya yine 60 öğrencinin tamamında bütün kırtasiye giderleri karşılanacak. Bu okulun da çok ciddi imkânları var. Kodlama artık MEB’in de ana temalarından biri haline gelmiş durumda. Bu okulumuzun kodlama atölyesinden tutunda zenginleştirilmiş kütüphane z diye tabir ettiğimiz z kütüphanesi, sosyal sportif alanlar, satranç odaları, çağın bütün imkânları ile donatılmış laboratuvarlar gibi birçok imkânları olan bir okul. Bu okulu sayısalcılar da sözelciler de tercih edebiliyor. Özellikle iki alanı seçmemiz güzel oldu. Bazı öğrencilerimiz yetenekleri sayısal olabiliyor. Bazılarının da sözel yönü daha iyi olabiliyor. Eğitim öğretim süresi de bu okulun 4 yıl. Müfredatı ise Artvin Merkez’deki fen lisesinin müfredatı ne ise bu okulumuzdaki müfredat da aynı olacak.

Kontenjanlarla ilgili merkezde yer alan sosyal bilimler lisesinin kontenjanı geçen yıl 120 idi. Bu sene 90 oldu. Fen lisemizin de 90, yine Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Lisesi’nin kontenjanı da 90 olarak belirledik meslek liselerimizin de daha fazla.

İldeki mevcut öğrencilerimizi dikkate aldığımızda kontenjanlarımızın bu anlamda gayet yeterli. Diğer illerden de ilimizi tercih eden öğrencilerimiz oluyor. Bizim mevcut pansiyonlarımız öğrencilerimizin her zaman hizmetinde” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 25.07.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’e 124 Milyon Tl’lik Eğitim Y...
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...
 » Artvin’de 2 Bin’in Üzerinde Öğrenci...
 » Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Töre...
 » Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi...
 » Artvin İl Özel İdaresi Makine Parkı...
 » Trabzon’lu İşadamları Batum’da...
 » Yapı Denetim Hakkında Bilmediklerim...
 » 15 Proje İçinden Birinci Seçildi...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi Tanıtım A...
 » Artvin Valisi Aydoğdu İle Giderayak...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Kışla’dan Çarpıcı Açıklamalar...
 » Karkon Artvin’de Gönülleri Fethetti...
 » Hopa Özel Temel Lisesi Panelleri De...
 » Artvin Çoruh Üniversitesi'nde Mezun...
 » Artvin Chp Belediye Başkan Aday Ada...
 » Borçka’da Yapılan Çalışmalar Değerl...
 » Artvin Khb Gn.sekreteri Akalın, Viz...
 » Zirveye Yükselen Topuk Sesleri Proj...En Çok Okunan Eğitim Haberleri
 » Harezmî Eğitim Modeli Artvin’de Uyg...
 » Hopa Atatürk Ortaokulu Yeni Binasın...
 » Tilki, Doğu Karadeniz Bölgesi Ünive...
 » Hopa Yeni Bir Eğitim Kurumuna Kavuş...