Türkiye Şampiyonu Artvin Halk Oyunları Ekibi

11/07/2017 08:40

Türkiye Şampiyonu Artvin Halk Oyunları Ekibine Coşkulu Karşılama.


Haber: Hayati AkbaşTürkiye Halk Oyunları Federasyonunun düzenlediği Türkiye Şampiyonası, Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli Dalda üst üste 5’in kez şampiyon olan Tütüncüler Gençlik Spor Kulübü Artvin’de coşkuyla karşılandı.

Yalova’da düzenlenen şampiyonada “düzenlemeli dal” kategorisinde 11 halk oyunları ekibinin arasından birinci olan Tütüncüler Gençlik Spor Kulübü halkoyunları ekibini Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, eşi Hacer Kocatepe, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Halk Eğitim Müdürü İsmail İnan, Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Sadettin Dağ ve Tütüncüler Köyü Muhtarı Hasan Cin, kulüp yöneticileri, oyuncuların aileleri ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Ekip, şehir girişinde yakınları ve vatandaşlarca sevgi gösterileri ve çiçeklerle karşılandı. Ekip daha sonra konvoy eşliğinde şehir turu atarak, Halit Paşa Meydanı’na geldi.

Burada halk oyunları ekibi oyuncularını karşılayarak tek tek tebrik eden Başkan Kocatepe çiçek taktim etti. Devamında Tütüncüler Gençlik Spor Kulübünün şampiyonluğu Halitpaşa Meydanındaki Halkoyunları heykelinin yanında müzik eşliğinde horonlarla kutlandı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe burada yaptığı konuşmada Tütüncüler Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibinin şampiyonluğunu kutlamak için bir araya geldiklerini söyledi.

Kocatepe “Bugün hep birlikte çok güzel ve mutlu bir gün yaşıyoruz. Artvin halk oyunlarındaki başarılarına bir yenisini ekleyerek bizleri mutlu etti. Halkoyunları ekibimiz Türkiye birincisi oldu. Sizlerin huzurlarınızda başarılı ekibimizin başta eğitmenleri olmak üzere ekibimizin öğrencilerini tebrik ediyorum. İlimize hayırlı ve uğurlu olsun. Artvin her zaman güzelliklerle laik bir ilimizdir. Başarılarıyla dolu tarihine bir yeni şampiyonluk daha katmasından dolayı gururluyuz. Bu başarılarımızın devamını diliyorum. İlimiz hep böyle güzel başarılarla anılsın. Bu duygu ve düşüncelerle şampiyonluk kupası ilimize hayırlı ve uğurlu olsun. Bütün ekibimizi ve emeği geçenleri bir kez daha kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. ” dedi.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ekip eğitmeni Onur Dede bir yıl boyunca çok çalıştıklarını ve çok emek ettiklerini söyledi. Dede; “bu şampiyonlukta ki emeğin en büyüğünü çocuklarımız orta koydu. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Desteğini bizden esirgemeyen onurlu Artvin halkına da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu ne ilk nede son şampiyonluğumuz. Bundan sonra da aynı başarılarımızı devam ettirmek için çalışacağız. 2012 yılından bu yana katıldığımız 5’nci final ve 5’nci Türkiye şampiyonluğumuz. Artvin’de coşkulu şekilde karşılandığımız içinde ayrıca mutlu ve gururluyuz” dedi.

Artvin Halk Oyunları camiasının asbaşkanı Nurettin Albayrak söz verdikleri şampiyonluk kupasını Artvin’e getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. “Çok çalıştık çok yorulduk. Bu yorgunluğumuzu aldığımız şampiyonluk kapası ve burada ki muhteşem karşılama unutturdu. Şampiyonada bayağı iddialı ekipler var. Bu ekipler arasından Artvin birinci oldu. Çok mutluyuz, onurluyuz” dedi.

Tütüncüler Köyü Muhtarı ve Kulüp Üyesi Hasan Cin, şampiyon ekibi tebrik ederek “ bizden maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Artvin Valisi Ömer Doğanay’a Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’na, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim’e, İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Yazıcı’ya, Artvinli iş adamlarımız Ömer Yılmaz’a, Asiye Akın’a ve değerli Artvin halkına çok teşekkür ediyoruz. Bu başarıda en çok emeği olan başta oyuncularımız olmak üzere ekip eğitmenlerimiz Egemen Çetin, Rana Kanbur, Onur Dede ve Duayen Halk Oyunları Başkanı Hüseyin Er’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Sporculara tek tek madalyaları taktim edilerek çekilen fotoğraflarla karşılama töreni sona erdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 11.07.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Ekibi Türkiye Şampiyonu Oldu...
 » Artvin’de 28’nci Ahilik Haftası Kut...
 » Yeşil Artvin Derneği 20 Yaşında...
 » Necmettin Numanoğlu Korkuttu...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Artvin’de Akparti Topbaş İle Gövde...
 » Şampiyon Boğalardan Gövde Gösterisi...
 » Artvin Belediye Başkanı Kocatepe Ma...
 » Açü Bünyesinde Akademik Yükselme, T...
 » Hosiad Hopa’lı İşadamlarını Ortaklı...
 » Bayraktutan'dan Başbakanı Aldatan B...
 » Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesi Teme...
 » Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yıldönüm...
 » Vali Doğanay, Polis Teşkilatının 17...
 » Doğu Karadeniz İş Dünyası Ve Tso Ba...
 » Türkiye Şampiyonu Artvin’den...
 » Trabzon Tso Başkanına Cumhurbaşkanı...
 » Hopaport’un Bu Defaki Misafirleri Ö...
 » Vali Doğanay, Engelli Öğrencilerle...
 » Artvin’de Yapılan Halk Oyunları Gru...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopaport’tan Yeni Bir Hizmet Daha...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...