Artvin Valisi Doğanay, Cittaslow Şavşat’ı Ziyaret Etti

24/06/2017 16:34

Artvin Valisi Doğanay, Cittaslow Şavşat’ı Ziyaret Ederek İftarını Köylülerle Açtı


Haber: Hayati AkbaşŞAVŞAT-Artvin Valisi Ömer Doğanay, Sakin Şehir unvanlı (Cittaslow) Şavşat’ı ziyaret ederek, iftarını 2 bin 120 rakımda köylülerle iftar açtı.

​Vali Doğanay beraberindeki İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi ile ilçeye geldi.

​Doğanay, ilçe girişinde Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztük, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Aytunç Ünsay, İlçe Emniyet Amiri İsmail Katı, diğer daire amirleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

İlçenin genel durumu ve ilçeye yapılan yatırımlar hakkında Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı ve Belediye hizmetleri ile ihtiyaçları ve projelerle ilgilide Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’ten bilgi aldı.

​Doğanay, ilçede yapmış olduğu çeşitli ziyaret ve incelemeler sonrası iftarını açmak için ilçenin en uzak ve en büyük köyü olan Pınarlı köyü hudutları içerisinde yer alan köylü vatandaşlar tarafından işletilen ve turizme kazandırmaya çalışılan Arsiyan Dağı’nın eteğinde bulunan 2 bin 120 rakımlı Balık Gölüne hareket etti.

Yol boyunca aracını durdurup köylü vatandaşlar ve çobanlarla sohbet eden Vali Ömer Doğanay, Balık Gölü’nde incelemelerde bulundu.

-“DOĞANAY “GÖÇ VEREN DEĞİL GÖÇ ALAN BİR İL OLACAĞIZ-“

​Bölgenin güzelliği karşısında adeta büyülendiğini belirten Vali Doğanay, “Vatandaş nerede biz oradayız. Şavşat ilçemiz bilindiği üzere dünyada en sakin şehirlerimiz arasında yer alan ve bu unvanı almış güzel bir ilçemizdir. Bu ilçede tarım, hayvancılık ve daha değişik kalemlerde çeşitli program ve projelere önemli ölçüde devletimiz tarafından desteklenmektedir. Bu kadar tarihi değerleri ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bu ilçemizde turizmimde en önemli payı alması için elimizden gelen gayreti gösteriyor, bu konuda bizlere gelen projeleri titizlikle inceleyerek bölge halkının hizmetine sunmaya çalışıyoruz. Bu konuda devletimizin ve hükümetimizin çok önemli çalışmaları var. Bizlerde bulunduğumuz illerde yapacağımız bu çalışmalarla ilimiz ve ilçelerimiz artık göç veren değil göç alan bir il durumuna gelecek. İlçe merkezi ve köylerinde devletimizin başlatmış olduğu yapımı devam eden veya yarım kalan bütün işler tarafımızdan bir an önce bitirilmesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. ” dedi.

​Şavşat ilçesinin doğal güzellikleri ile büyülenen Vali Doğanay, ” Şavşat, Artvin’imizin en güzel köşelerinden birisi. Sondan bir önceki iftarımızı bu güzel gölümüzün kenarında açmak bahtiyarlığına erişmiş oluyoruz. Müstesna bir musiki oluşturan kuş sesleri ile çiçekleriyle endemik bitki çeşitleri ile rabbimizin çok güzel yaratmış olduğu bu doğayı bende ilk defa gördüm. Havası ile suyu ile doğası ile gerçekten müstesna bir köşe. Böyle bir yeri gördüğüm için, görebilmek nasip olduğu için Rabbime hamd ediyorum. Bu vesile ile hem Artvinli kardeşlerimizin hem Şavşatlı kardeşlerimizin hem de tüm Ümmeti Muhammedin de Ramazan Bayramlarını tebrik ediyorum. ” diye konuştu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 24.06.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Batum’daki İftar’a Bakan Müezzinoğl...
 » Vali Doğanay, ‘bir Sofrada Artvin’...
 » Vali Doğanay, “Sakin Şehir Şavşat’ı...
 » Hopa’da Açılış Ve Temel Atma Törenl...
 » 2016 Yılı 11’nci Etap Ekonomik Yat...
 » Vali Doğanay, Köy Muhtarının Cenaze...
 » Vali Ömer Doğanay, İşsizlere Umut...
 » Engelliler Haftası Çeşitli Etkinlik...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Vali Doğanay, Huzurevi Sakinlerini...
 » Artvin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
 » Cumhuriyet Resepsiyonu...
 » Artvin’de 26 Bin 598 Öğrenci Karne...
 » Vali Doğanay, Polis Teşkilatının 17...
 » Artvin’de Genç Çiftçi Projesi...
 » Artvin Gazeteciler Cemiyetine Ziyar...
 » 23 Nisan Çocuk Bayramı Artvin’de Tö...
 » Artvin’de 15 Temmuz Şehitleri İçin...
 » İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Art...
 » Uyuşturucu İlletiyle Mücadele...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...