Vali Doğanay, Hopa’da Palyatif Bakım Birimini Hizmete Açtı

21/06/2017 14:39

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Hopa Devlet Hastanesi Bünyesinde Kurulan Palyatif Bakım Birimini Hizmete Açtı.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Ömer Doğanay, Hopa Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan Palyatif Bakım Birimini hizmete açtı.

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. İrfan Akalın, açılışta yaptığı konuşmasında, Palyatif Bakım Biriminin “Artık Misafirimizsiniz” sloganıyla hastalara hizmet vermeye başladığını söyledi.

Akalın, 6 yatak kapasitesine sahip olan birimin açılış amacının, yaşamı tehdit eden hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan sorunlarla karşılaşan hastalarda ağrı ve diğer semptomları erken tanımlamak ve değerlendirmek, bu kişilere ve aile bireylerine tıbbi, psikolojik, sosyal ve manevi destek vererek acılarını hafifletmek veya önlemek, yaşam kalitesini geliştirmek için faaliyet göstermek üzere kurulduğunu kaydetti.

Artvin Valisi Ömer Doğanay ise, Türkiye’deözellikle son 15 yılda her alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli ve büyük yatırımlarınhayata geçirilerek vatandaşın yaşam kalitesinin ve refah seviyesinin artırıldığını söyledi.

Palyatif Bakım Birimin açılmasının özellikle yaşlı ve bakıma muhtaç hasta, yakınlarına çok önemli hizmet olarak gördüğünü belirten Vali Doğanay, “Birimin girişinde bulunan “Artık Misafirimizsiniz” yazının anlamına uygun sevgi, saygı, şefkat ve kaliteli hizmetin verildiğini bizzat hasta yakınlarından duyduk. Bizde devletin valisi olarak memnun olduğumuzu ve bur birimin ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Başta ilçemize ve ilimize bu birim hayırlı ve uğurlu olsun. Bütün hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Hasta yakınlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.

-Hasta yakınları memnun

Hasta yakınlarından Gülseren Atalı, Alzheimer hastası olan 91 yaşındaki babasının hastalığının ilerlediğini, evde bakımının zorlaşmasından dolayı Palyatif Bakım Merkezi’ne getirmek zorunda kaldıklarını belirterek, ” Babam hastalığından dolayı Rize ilindeki hastanede uzun bir süre yoğun bakım ünitesinde tedavi gördü. Ardından hastamızı Hopa’ya getirerek evimizde bakmaya başladık. Bir süre sonra hastalığı ilerledi ve bakımı da çok zorlaştı. Daha sonra hastamızı Hopa Devlet Hastanesinde açılan palyatif bakım birimine getirdik. Babamın tedavisi ve bakımı buradan gayet güzel gidiyor. Burada kendimizi evimizdeki gibi rahat hissediyoruz. Hastane personelinin özellikle bu birimdeki hastalarla yakından ilgileniyorlar. Hastalarımıza kendi yakınları gibi büyük bir sevgi, saygı ve hoşgörü içerisinde ilgileniyorlar. Burada kendimizi adeta evimizdeki gibi huzurlu ve rahat hissediyoruz. Allah devletimize ve milletimizden razı olsun. Gerçekten çok kaliteli hizmet alıyoruz. ” diye konuştu.

Serviste tedavi gören hasta ve yakınlarını ziyaret eden Vali Doğanay, gül takdim ederek, ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 21.06.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Bugün Dünya Kanser Günü...
 » Maddi Durumu İyi Olmayan Aileye Ev...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Borçka İlçesinde Kaybolan Kadını Ar...
 » Hopa’da, Girişimcilik Sertifika Tör...
 » Artvin’de Yeni Yıl Mesajları Yayınl...
 » Alzheimer Hastası Kadının Cesedi Bu...
 » Su Ürünleri Yetiştiriciliği Mevcut...
 » Yeni Hopa Devlet Hastanesi Hakknda...
 » Çanakkale Zaferi'nin 102. Yıldönümü...
 » Vali Doğanay’dan Murgul Huzurevi Sa...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Arıcılığın Mevcut Durumu Ve Sektörü...
 » Eğitim Öğretim Yılı Düzenlenen Töre...
 » Artvin’de Sağlıkçılar Yas'ta...
 » Artvin’de Sağlıkçıların Gecesi Yapı...
 » Vali Doğanay, Huzurevi Sakinlerini...
 » Vali Doğanay’dan Maddi Durumu İyi O...
 » Vali Doğanay, Artvinin Çınarları İl...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Kemalpaşa’da İlk Muhtarlar Toplantı...