37. Kafkasör Kültür Turizm Ve Sanat Festivali’nin Programı

13/06/2017 16:09

37. Kafkasör Kültür Turizm Ve Sanat Festivali’nin Programı Belli Oldu.


Haber: Hayati AkbaşArtvin'de geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 37’nci yapılacak olan Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali’nin programı belli oldu.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, gazetecilerle buluştuğu iftar yemeğinde Kafkasör Festivali programına ilişkin detayları açıkladı.

Artvin Belediyesinin kültürel faaliyetler kapsamında bu yıl 37’ncisini düzenleyeceği Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivali 29 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını söyleyen Başkan Kocatepe, “ Kafkasör’ü bir marka haline getirdik bu yılda onun üzerine koyarak devam ediyoruz” dedi.

Kültürel etkinlikler kapsamında tiyatro ve konserler yapılacak

Başkan Kocatepe, programı ve yapılacak etkinlikleri şu şekilde açıkladı: “29 Haziran Perşembe günü Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde tanıtım stantları, fotoğraf sergisi ve saat 19. 30’da Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğumuzun Artvin yöresine ait kendi yazdıkları ‘Livanelim’ tiyatro gösterisi var.

30 Haziran Cuma günü saat 16. 00’da çelenk sunumu var. 17. 00’da aşıklar şöleni ve yine saat 18. 00 gibi Dr. Kadir Topbaş Bulvarından başlamak üzere 8 adet boğamızla Halitpaşa kavşağına kadar kortej yürüyüşü ve boğaları dağa uğurluyoruz. Boğaları dağa uğurladıktan sonra Halitpaşa meydanından dönüp İnönü Caddesi boyunca yürüyerek Milli İrade Meydanında Kafkasör Festivalimizin açılışı halk oyunları, konser ve gecenin sonunda da havai fişek gösterisi yapılacak.

Hakan Peker sahne alacak

Artvin Belediyesi son 3 yıldır Kafkasör Festivali kapsamında düzenlediği konserlerle birbirinden ünlü sanatçıları Artvinli sevenleriyle buluşturdu. 37’nci Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivalinde 30 Haziran Cuma akşamı saat 19. 30 konser verecek ismi açıklayan Başkan Kocatepe, Hakan Peker’in sahne alacağını söyledi. “ Göreve geldiğimiz günden bu zamana kadar birçok sanatçıyı Artvinli sevenleriyle buluşturduk. Bu yılda Hakan Peker’i getirelim dedik. Hakan Peker öncesinde Mavi Düşlerin Şairi Şiir yorumcusu Artvinli hemşerimiz Barbaros Çelikoğlu sahne alacak.

1 Temmuz Cumartesi akşamı Kafkasör konser alanında da Artvinli yerel sanatçılarımızın haricinde geçtiğimiz yıllarda yine festivalimizde sahne alan ve dinleyici kitlesi oldukça fazla olan Karadeniz şarkılarının güçlü yorumcusu hemşerimiz Cemal Çayırcıyla eğlencemiz zirveye çıkacak. Cumartesi ve Pazar günü boğa güreşleriyle festivalimiz sona erecek ” dedi.

Boğa güreşlerinde toplam 63 Bin TL Para Ödülü Dağıtılacak

Artvin’in tanıtımına önemli katkı sağlayan Kafkasör Festivalinde Boğa güreşleri oldukça büyük yere sahip. Boğa sahipleri tarafından Şampiyonlar ligi olarak da tanımlanan Kafkasör Festivalinde ödüllerde şanına yakışı şekilde. Başkan Kocatepe, Kategorilerinden dereceye giren boğaların ödüllerini açıklayarak şunları söyledi. Kocatepe; “ bu yıl baş 15 bin TL, baş altı 13 bin TL, büyük orta 11 Bin TL, küçük orta 9 bin TL, ayak 6 binTL, deste 4 bin TL, süper baş 5 Bin TL, olmak üzerek toplam 63 bin TL para ödülü veriyoruz” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 13.06.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Kafkasör Festivali Başlıyor...
 » Kafkasör Festivali Konserleri Başla...
 » 35. Kafkasör Kültür Ve Sanat Festiv...
 » 33 Artvin Kafkasör Kültür Ve Turizm...
 » Artvin Turizmi, Turizmcilerle Masay...
 » Livane Petrol İstasyonu Artvin’de A...
 » Artvin İl Koordinasyon Kurulu Topla...
 » Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesi Teme...
 » Hosiad Hopa’lı İşadamlarını Ortaklı...
 » Bayraktutan Bu Defa Şavşat’ın Sorun...
 » Artvin Belediyespor Adanaspor’u 82-...
 » Artvin Belediyesi Basketbol Takımı...
 » Volkan Konak Artvin'de Gönülleri Fe...
 » Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali...
 » Artvin’in Tanıtımına Boğalarda Dest...
 » Artvin Caddeleri Yeşil-beyaz Renkle...
 » Kafkasör Festivali Bütün Heyecanı İ...
 » Çay Toplama Yarışması Büyük İlgi Gö...
 » Birgün Gazetesinin Acı Günü...