Hopa Ab Destek Projeleri İçin Kolları Sıvadı

09/06/2017 16:17


Haber: Hayati AkbaşDoğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Artvin valiliği proje ofisi ekiplerince Hopa’daki sivil toplum örgütlerine, belediyelere ve odalara Avrupa Birliği hibeleri konusunda seminer verildi. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına ilçe kaymakamı Ferit Görükmez başkanlık etti.

Toplantıya DOKA Yetkilisi Mehmet Bozdoğan, Artvin Valiliği Proje ofisinden Zuhal Tuğçe Yazıcı, Saliha Özkul Özdemir ve Züleyha Soybek Sancaktaroğlu, Hopa ve Kemalpaşa Belediye Başkanları Nedim Cihan ve Ergül Akçiçek, Hopa sivil toplum kuruluşu ve oda temsilcileri Murat Temelkaya, Erdem Gülcan, Turhan Özhalk, Osman Akyürek, Zekeriya Yalçın, İsmet Başar, Okan Poyraz. Osman Küçükali, Celil Yıldırım ve İsrafil Kotil katıldı.

Toplantıda AB fonları ve AB bakanlığı tarafından desteklenecek olan programlar anlatıldı. 2007 ile 2013 tarihleri arasında ilk programın gerçekleştiği ve Artvin ili ve ilçelerinden hiçbir projenin geçmediği anlatıldı. İkinci dönem programları ise 2014 yılı ile 2026 yılları arasında oluşacak olan çeşitli program açılmaları ile kamuoyuna duyurulacağı belirtildi. İkinci fasıl destek programında Artvin’den mutlak bir proje onaylanmasını hedefleyen AB bakanlığı, bu kez işi sıkı tutuyor.

Hopa’nın talebini TSO başkanı Osman Akyürek “Hopa’da bir haddane veya Çay fabrikası yapmak istesek ne tür desteğiniz olur” şeklinde dile getirdi.

DOKA yetkilisi Mehmet Bozdoğan’ın yanıtı “bu konuda şimdilik yapılacak çok şey yok gibi görünüyor, daha çok açılacak olan duyuruları sizler takip edip, proje üretmelisiniz” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.06.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa’da Açılış Ve Temel Atma Törenl...
 » Açü Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman...
 » Karkon Artvin’de Gönülleri Fethetti...
 » Hopa’da Akparti - Chp Atışması Deva...
 » Hopa’da Eğitimcilerin Semineri Büyü...
 » Yusufeli Barajı, Türkiye’nin Gurur...
 » Akparti Yusufeli Mitinginde Gövde G...
 » Anadolu Lisesi Futbal Takımı Kaymak...
 » Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Okul...
 » Vuslat Borçka’da Gösterime Girdi...
 » Artvin’de Ödes Projeleri Değerlendi...
 » Hemşire Güler Subaşı İçin Artvin Ha...
 » Doka Teklif Çağrısını Tanıtmak İçin...
 » Hopa Tso’da İkinci Tur Seçimler Tam...
 » Hopa Sorunlarını Tartışmaya Başladı...
 » Hopa Tso’da Yönetim Görev Bölümü Ya...
 » Hopa’nın Acısı Resme Döküldü...
 » Hopa’da, Girişimcilik Sertifika Tör...
 » 14 Mart Hopa’nın Kurtuluş Günü Töre...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...