Hopa Tso Teşekkür Etti

06/06/2017 15:28

Hopa Tso’dan Vali Doğanay’a “Balıklı Ve Güneşli Tabiat Parkı” Teşekkür Ziyareti


Hopa Tso Tabiat Parki İcin Vali Doganaya Tesekkur Etti.docx

Haber: Hayati AkbaşHopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Orman ve Su İşleri Bakanlığınca Hopa Balıklı ve Güneşli Şelalesi’nin tabiat parkı ilan edilmesinde büyük katkıları bulunan Artvin Valisi Ömer Doğanay’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doğanay, Hopa Balıklı ve Güneşli Şelalelinin Tabiat Parkı ilan edilmesiyle başta ilçe olmak üzere ilin turizmine ve tanıtımına önemli katkı sunacağına inandığını söyledi.

Tabiat Parkının Hopa ve Artvin halkına hayırlı olmasını dileyen Vali Doğanay, nezaket ziyaretinden dolayı Başkan Akyürek’e teşekkür etti.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ise, Balıklı ve Güneşli Şelalelinin bulunduğu alanın tabiat parkı ilan edilmesinden dolayı son derece memnun olduklarını söyledi.

Tabiat Parkı’nın ilçeye büyük katma değer katacağına inandığını belirten Akyürek, ”Hopa’da uzun zamandır beklediğimiz Balıklı ve Güneşli Şelalesi Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun ilimize gerçekleştirdiği ziyarette Tabiat Parkı ilan edilmesinden dolayı mutluyuz. Tabiat parkı olarak ilan edilen alanın Hopa için çok büyük bir önemi olduğunu biliyoruz. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu alanın tabiat parkı ilan edilmesiiçin 4 yıl oda olarak girişimlerimiz ve projelerimiz vardı. Nihayetinde bu özel alanın tabiat parkı ilan edilmesi başta odamızı, ilçemizi ve ilimiz halkını son derece mutlu etmiştir. Tabiat parkının ilan edilmesinde katkı sunan başta Orman ve Su İşleri Bakanımız olmak üzere Artvin Valimiz Ömer Doğanay’a, İlçe Kaymakamlığımıza, İlçe Belediye Başkanlığımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

-İlçe turizmine büyük katkı sunacak

Tabiat Parkının ilçe turizmine büyük katkı sunacağına inandığını kaydeden Akyürek, ” Tabiat parkı ilçe ekonomisi açısından önemli bir değer. Bu alanı çevreyi koruyarak, ekonomiye ve turizme yönlendirmenin hedefindeyiz. İlçede bunun tanıtımı için uzun zamandır çalışmalarımız vardı. Burada gerek il basının gerek ilçe basının çok büyük bir katkısı var. Bundan dolayı ayrıca basına ve burada katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Tabiat parkının onaylanmasında büyük katkıları bulunan Sayın Valimizi verdiği desteklerinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundum. İlimize ve ilçemiz turizmine hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

-AB projelerinden faydalanmak istiyorlar

Odanın faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgiler veren Akyürek, Avrupa Birliği Geliştirme Fonu IPA2 Projeleri kapsamında bir proje hazırlığında olduklarını belirterek, “10 milyon Euro kapsamında büyük bir proje üretilirsek hem sosyal içerikli hemde ekonomiye ve istihdama katkı sağlayacağını düşünüyoruz Bu proje çalışma içerisindeki hazırlıklarımızı tamamladık Önümüzdeki Perşembe günü de yine ilçede resmi erkân ile birlikte valiliğimizin de görevlendirmesiyle bir toplantı daha yapacağız” diye konuştu.

-Mobilyacılar Sanayi Sitesi kurma çalışmaları

Hopa’da Mobilyacılar Sanayi Sitesi kurma çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini ifade eden Akyürek, “Artvin Çoruh Üniversitene bağışladığımız 40 dönümlük arazi üzerine Mobilyacılar Sanayi Sitesini hayata geçirmek istiyoruz. Sayın Valimiz desteklerini diğer konularda olduğu gibi site oluşturma projemizde de destek vereceğini söyledi. Oda olarak Artvin Valiliğimizle her platformlarda bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunarak ilçemizi ve ilimizi geliştirmeye ve kalkındırmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 06.06.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Vali Doğanay, Artvin Gazeteciler De...
 » Artvin Doğa Turizmi İle Şahlanacak...
 » Anlamlı Günde Anlamlı Açılış...
 » Artvin’in Büyüyen Değeri Güvenler...
 » Temizkan'dan, Artvin Valisi Doğanay...
 » Vali Doğanay, Hopa Bedensel Engelli...
 » Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Er...
 » Artvin’de 21 Mart Dünya Ormancılık...
 » Vali Ömer Doğanay, İşsizlere Umut...
 » 15 Proje İçinden Birinci Seçildi...
 » “ Marka Şehirler ” Artvin’de...
 » Bölge Halkının Hayali Gerçek Oluyor...
 » Şoför Esnafından Vali Doğanay’a Ziy...
 » Artvin Gazeteciler Cemiyetinden Ziy...
 » Borçka’da Köy Muhtarının Hes Protes...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Artvinspor Kulübü’nden Vali Doğanay...
 » Vali Doğanay, “Yaban Hayatını Korum...
 » Artvin’de, Uluslararası Bisiklet Yo...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...