Gürcistan'da Polis Bayramı Kutlandı

01/06/2017 14:05

Artvin Valisi Doğanay, Gürcistan'da Polis Günü Kutlamalarına Katıldı


Haber: Hayati Akbaş







Gürcistan'da Polis Günü vesilesiyle İçişleri Bakanlığında Artvin Valisi Ömer Doğanay VE Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü ’nün katıldığı kutlama töreni gerçekleştirdi.

Tiflis'te İçişleri Bakanlığında düzenlenen tören polislerin resmigeçidiyle başladı. Ardından Gürcistan İçişleri Bakanı Giorgi Mgrebrişbili, polislere ve davetlilere hitap etti.

Konuşmasında 2016 ve 2017'de bakanlık olarak yaptıkları reformlar hakkında bilgi veren Mgebrişvili, son bir yılda Gürcistan'ın Avrupa Polis Teşkilatına (Europol) katılımının atılan en başarılı adımlardan biri olduğunu ifade etti.

Tören sonrası AA muhabirine açıklama yapan Artvin Valisi Doğanay "Sayın İçişleri Bakanımızın talimatlarıyla burada bulunuyorum. Gürcistan'ın en önemli kutlama etkinliklerinden biri olan Polis Günü için buradayız. Tüm Gürcü polislerin Polis Günü'nü kutluyorum. " dedi.

Türkiye ve Gürcistan arasındaki ilişkilerinin olumlu bir şekilde geliştiği ve önemli bir noktaya geldiğini dile getiren Doğanay, "İnşallah bundan sonra da ilişkilerimizin olumlu seyri devam eder. " değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Gümrükçü ise, iki ülkenin organize suç ve terörle mücadele ve sınır güvenliği konularında yakın bir işbirliği yürüttüğünü belirterek "Ben iki ülke arasındaki işbirliğini gayet olumlu buluyorum. Bunun daha da ileriye gitmesini umuyorum. Sayın Valimizin burada olmasını da bizim açımızdan bu konudaki kararlılığımızın göstergesi olarak görüyorum. " dedi.

Gümrükçü, Türkiye-Gürcistan arasındaki diplomatik ilişkilerin 25. yılının kutlandığını hatırlattı.

Geçen hafta Başbakan Binali Yıldırım'ın 7 bakan ile ülkeyi ziyaret ettiğini, ayrıca Savunma Bakanı Fikri Işık ve beraberindeki heyetin, TBMM Türkiye-Gürcistan Dostluk Grubu üyelerin, NATO Parlamenterler Asamblesi Bahar Oturumuna katılan Türk heyetin Gürcistan'ın ziyaretler gerçekleştirdiğini aktardı.

Gümrükçü, tüm bu üst düzey ziyaretlerin ülkeler arasındaki ilişkileri güçlendirmek adına son derece önemli ve anlamlı olduğunu vurguladı.

-TİFLİS’İN TARİHİ VE TURİSTİK YERLERİNE ZİYARET

Büyükelçi Gümrükçü, konuğu Artvin Valisi Doğanay’ı polis günü kutlamalarının ardından kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdirerek, bilgiler verdi.

Tiflis ziyareti Vali Doğanay’ın makamında Büyükelçi Gümrükçü’ye gerçekleştirdiği ziyaretin ardından son erdi. Bu arada ziyarette Vali Doğanay, günün anısına Gümrükçü’ye Artvin’i tanıtan fotoğrafların bulunduğu plaket takdim etti.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 01.06.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Gürcistan’ın Ankara Büyükelçisi Kop...
 » Vali Doğanay, Batum'da Bir Dizi Zi...
 » Temizkan'dan, Artvin Valisi Doğanay...
 » “Artvin Ansiklopedisi” Okuyucuyla B...
 » Mikatsadze’den Vali Doğanay’a Ziyar...
 » Artvin Valisi Doğanay, Macahel Bölg...
 » Bölgede Muhtarlar Günü Çeşitli Etki...
 » Artvin Valisi Ömer Doğanay, Kente G...
 » Vali Ömer Doğanay, İşsizlere Umut...
 » Vali Doğanay, Artvin Gazeteciler De...
 » 15 Proje İçinden Birinci Seçildi...
 » Artvin'de 100 Öğrenciye Bisiklet Da...
 » Vali Doğanay, Doğu Karadeniz İhraca...
 » Başbakan Binali Yıldırım, Valiliği...
 » Artvin’de Ptt 176 Yaşını Kutluyor...
 » Vali Doğanay, Dünya Dördüncüsü Mara...
 » Engelliler Haftası Çeşitli Etkinlik...
 » Tümgeneral Özoğlu, Artvin'de...
 » İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Art...
 » Gümrük Ve Ticaret Bakanı Sarp Sını...



En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » 40 Bin İmzayı Tbmm Başkanlına Verdi...