Hopa Bir Bütün Olarak “Ata’sına” Sahip Çıktı

12/05/2017 17:58


Haber: Hayati AkbaşHopa’da TSO’da toplanan siyasi parti İlçe Başkanları ve STÖ Başkan ve temsilcileri son günlerde Ulu Önder Atatürk’e yönelik söylemlere sert tepki göstererek “Şiddetle ve Esefle Kınıyoruz” açıklaması yaptılar.

Hopa TSO toplantı salonunda yapılanbasınaçıklamasına Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek Ak Parti İçe Başkanı İlyas Güven, CHP Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender, MHP Hopa İlçe Başkanı Zafer Öztürk, Artvin Mali Müşavirler Odası Başkanı Serdar Yazgan, AFGAD Başkanı İsmet Başar, Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Küçükali, Hopa Motorlu Taşıyıcılar Koop. Başkanı Celil Yıldırım, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsrafil Kotil, Ziraat Odası Başkanı İhsan Seber, Hopa Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Kemal Köse, ARİAD Başkanı Seçim Altınkaya, Küçük Sanayi Sitesi Koop. Başkanı Yaşar Uzuner, Artvin Hopa spor kulübü Başkanı Oğuz Çapkınoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Hakan Gül, HOPAK Derneği Başkanı Gökhan Bıyıklı ve Eğitimci Emekli Müfettiş Hasan Azaklı katildi.

Ortak imzalı basın açıklamasını TSO Başkanı Osman Akyürek okudu. Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Değerli arkadaşlarımız, Hopa’nın sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ve basın mensupları. Bu gün burada toplanmamızın tek bir nedeni var, o da ülkemizin kurucusu ulu önderimiz Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk hakkında kendini bilmez sözüm ona kendilerini tarihçi diye adlandıran kişilerin televizyon ekranlarında mesnetsizce konuşmalar yapan, program sunucusu Mustafa Armağan ile birlikte konukları Süleyman Yeşilyurt, Yavuz Bahadıroğlu ve Nur Cemaati mensubu olduğu söylenen Hasan Akar denilen şahısları kınamak için Hopa olarak bir aradayız. Burada siyasi hiçbir ayrım yapmadan, siyasetin hedef alınmadığı sadece kişilerin bireysel ukalalıklarını protesto etmek için toplandık. Katıldığınız için her birinize ve mensubu olduğumuz sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerimizin Başkanları ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Altını çizmek istediğimiz tek konu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e ve aile bireylerine karşı kullanılan bu söylemleri hakaret olarak görüyoruz. Derhal ilgili birim ve kişiler hakkında en hızlı ve en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz”.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 12.05.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Hopa Teröre Karşı Tek Yürek Oldu...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Devam Ediy...
 » Halkevleri’nden Hopa Raporu...
 » Hopa Atatürkçü Düşünce Derneği Açıl...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtulu...
 » Hopa, İlçe’de Kalıcı Araç Muayene İ...
 » Hopa’da Siyaset Isınmaya Devam Ediy...
 » Hopa Tso’nun Gündemini İnşaat Sektö...
 » Hopa’da Osb Toplantısı Yapıldı...
 » Hopa Tso’dan Darbe Girişimine Tepki...
 » Hosiad Hopa’lı İşadamlarını Ortaklı...
 » Hopa’da Edes Projesi Hayata Geçiril...
 » Artvin’li Gençler Atalarını Unutmad...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Artvin’de Siyaset Arenası Isınmaya...
 » Hopa Chp’de Yeni Yönetim Sandıklara...
 » “Hopa” Gelişim Sürecinde...
 » Hopa’da Hdp Basın Açıklaması Yaptı...
 » Hopa’da Gaziler Günü Kutlandı...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Arhavi Bir Çınarını Daha Kaybetti...
 » Kemalpaşa’ya 150 Yataklı Bölge Hast...
 » Hopa İlçe Emniyet Müdürünü Allah Ko...
 » Lüks Artvin Seyahat Mercedes'i Terc...
 » Borçkaspor’dan Hopaspor'a Destek...
 » Artvin’de Chp Kongreleri Tamamlandı...
 » Kaymakam Görükmez’den Hopaspor Futb...
 » 7,7 Milyar Liralık 375 Eser Hizmete...
 » Hopa Akparti İlçe Başkanı İlyas Güv...
 » Koop 2017 Fuarı...