Artvin Hakem Camiasının Anlamlı Günü

09/05/2017 13:25


Haber: Hayati AkbaşTürkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şubesinin organize ettiği törene MHK 6. Bölge Sorumlusu Alican Lakot’un yanı sıra Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ, Trabzon İHK Başkanı Ahmet Örgün, Artvin İHK Başkanı Halit Uçar, TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül ile Artvinli hakem ve gözlemciler katıldı.

TFFHGD Artvin Şubesinin organize ettiği etkinlik, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi ziyaretle başladı. Ziyarette karşılıklı başarı temennilerinin ardından dünyanın en büyük Atatürk heykelini görmek için Atatepe’ye hareket eden heyete Artvin Halkoyunları ekibi gösteride bulundu. Mini bir Artvin turundan sonra Kafkasör yaylasına giden heyet burada yemek yedi ve Artvin Hakemliğinin geleceği ile ilgili konuşuldu.

Kokart töreni için şehir merkezine hareket eden heyet önce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Artvin Şubesini ziyaret etti. Artvin ASKF Başkanlığının çok önemli bir hizmetinin dikkatini çektiğini belirten Lakot, Futbolu Artvin’de yönetenlerin aynı çatı altında bulunduğunu bunun Türkiye’de örnek gösterilebilecek bir anlayış olduğunu bu birlikteliği ve böyle güzel bir tesisi Artvin Halkının hizmetine sunan Başkan Sadettin Dağ’a teşekkürlerini iletti.

Artvin ASKF Başkanı Dağ ise, yapılan bu ziyaretin kendileri açısından önemli olduğunu ve memnuniyet duyduğunu, sporun tüm paydaşlarının aynı çatı altında bulunmasına imkan sağlayan ve bizi en son ki genel kurulda tekrar iş başına getiren çok kıymetli delegelere, Artvin Valisi Ömer Doğanay’a, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye teşekkürlerini iletti.

Artvin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen Kokart Töreni etkinliği, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Artvin İl Hakem kurulunun slayt gösterisinin ardından MHK 6. bölge sorumlusu Alican Lakot genç hakemlere yaptığı konuşmada; hakemlik kurumunun ciddi bir müessese olduğunu, saha içinde olduğu kadar sivil yaşantıda da örnek bireyler olmaları tavsiyesinde bulundu. Başarının formülünün çalışmaktan geçtiğini belirten Lakot, Artvin hakemliğini genç hakemlerin yukarılara taşıyacağını, çalışanların, antrenman ve eğitimlerini aksatmayanların mutlaka başarılı olacağını ve Artvin hakemlerine bu konuda güveninin tam olduğunu sözlerine ekledi. Katılımcıların kısa konuşmalarının ardından geçtiğimiz günlerde il hakemliğine terfi eden hakemlere kokartları takıldı ve TFFHGD Bursa Şubesinin göndermiş olduğu antrenman malzemeleri dağıtıldı.

TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül yaptığı açıklamada; Bu törene İştirak eden MHK Bölge sorumlumuz Alican Lakot’a, Trabzon İHK Başkanı Ahmet Örgün’e, Artvin ASKF Başkanı Sadettin Dağ’a Artvin İHK Başkanı Halit Uçar’a, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye, uzaklardan verdiği desteklerle el uzatan gönül dostu TFFHGD Bursa Şube Başkanı Muhammet Çağ’a İlimiz hakem ve gözlemcileri adına başta şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. İfadelerinde bulundu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 09.05.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin İl Hakem İl Hakem Kurulu Ken...
 » Artvin Amatör Lig’i Başlıyor...
 » Tffhd Artvin Şubesi Balosuna Hakem...
 » Tffhgd Artvin Şubesi Başkanı Yazgül...
 » Artvin’de Hakem Camiasına Eğitim Se...
 » Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan...
 » Borçka’da Aday Futbol Hakemliği Yet...
 » Artvin’de Öğrenciler Bugün Karneler...
 » Hopa’da Üniversiteden Kaymakam’a Zi...
 » 2016 Lys’de Başarılı Olan Öğrencile...
 » Hekimoğlu;“emeğini Ve Desteğini Esi...
 » Artvin Futbol Hakem Ve Gözlemcileri...
 » Artvin’de Muhteşem Bir Festival Haf...
 » Artvin Askf Başkanı Dağ Spor Dolu B...
 » Artvin Belediye Başkanı Kocatepe Ma...
 » Boks'ta Şampiyonlar Belli Oldu...
 » Dünya Tulum Ve Müzik Festivalinin G...
 » Kocatepe’den Kemalpaşa’ya Ziyaret...
 » Başkan Özgün İkinci Defa Meydan Oku...
 » Hasan Ekinci’den Kocatepe’ye Ziyare...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Hopa’da Korkutan Yangın...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...
 » Hopa Esnaf Odasında Osman Küçükali...
 » Arhavi Belediye Meclisinden Tarihi...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Hopa’da Tutuklanan Efrayim Vayiç Se...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Sadece Diktatör’ün Artvin’de Yasakl...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...