İstad 5. Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

01/05/2017 09:45


Haber: Hayati AkbaşİSTAD 5. Dönem 5. Yönetim Kurulu Toplantısı dün akşam dernek genel merkezinde yönetim kurulu üyelerinin bir araya gelmesiyle gerçekleştirildi.

Toplantı Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Karabal’ın açılış konuşması ile başladı. Kısa ve öz bir konuşma yapan Başkan toplantıya iştirak eden üyelere teşekkür ettikten sonra gündem maddelerini özetleyerek sözü Toplantı’nın Başkanı olan Ali Rıza Turan’a devretti. Toplantıyı devralan Ali Rıza Turan gündem maddelerini görüşmeye açtı ve sırayla üyelere söz verdi.

Toplantıda görüşülen maddelerden en önemlileri dernek tüm işlemlerinin online yazılım altyapısı üzerinden yapılması ve takip edilmesini sağlayacak üyelik sistemi ile Arhavi de turizm ve köylerdeki çevre kirliliği oldu.

Üye kayıt sistemine geçiş aşamasının çalışmaların ne aşamada olduğu Genel Sekreter Burcu Altunbayrak tarafından üyelere anlatıldı. Sistemin alt yapısının yüklemelerin bitme aşamasında olduğunu belirten Altunbayrak eksik bilgilerin de tamamlanması noktasında üyelerden yardım talep etti.

Arhavi de turizm ve turizmin gelişmesi için yapılabilecekler konusunda fikirlerini sunan üyeler bu konuda bütünsel bir yaklaşımla düşünülmesi gerekliliği üzerinde durdu ve ilgili Üniversitelerde master plan çalışması yaptırılması gerekliliği konusunda fikir birliğine vardı. Bu konunun profesyoneller tarafından araştırılması konusunda hemfikir oldular. Kurul Üyelerinden Osman Ceneviz’de master plan konusunun önemine vurgu yaparak “Arhavi’yi ziyaret edecek olan kişilerin orda gerçekten neyi görmek istediğini bilmeli ve buna göre hareket etmeliyiz. Güzel şeyler yapmaya çalışırken ileride olumsuzlukların oluşmamasını sağlamalıyız. Bu nedenle master plan çok önemli” ifadelerini kullandı.

Köylerdeki çevre kirliliğine dikkat çeken isim ise Kurul Üyelerinden Muhittin Altun oldu. Doğru bir noktaya parmak basan Altun köylerdeki çöplerin bilinçsizce doğaya atılmasından oluşan çevre kirliliğinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Bu konuda hemfikir olan üyeler köylerdeki çöplerin bilinçli bir şekilde imha edilmesi için bir sosyal sorumluluk projesi başlatma yönünde karar aldılar.

Bir sonraki toplantı tarihinin kararlaştırılmasının ardından toplantı istek, dilek ve temennilerle son buldu.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 01.05.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » İstad Başkanı Altunbayrak Baba Ocağ...
 » İstanbul'da Artvinliler Dedeman'da...
 » Hekimoğlu;“emeğini Ve Desteğini Esi...
 » İstad 4. Genel Kurulu Yapıldı...
 » İstanbul Arhavililer Derneği Genel...
 » İstad Genel Kurulu Yapıldı...
 » 50 Yıllık Hayal Gerçek Oluyor...
 » Fuarda Artvin Rüzgârı Esti...
 » İstanbul'da Artvin'liler İkinci Kez...
 » İstanbul'da Artvin'liler İkinci Kez...
 » İstad Genel Kurulu Yapıldı...
 » İstad Başkanı Hüseyin Altunbayrak’t...
 » İstad Genel Kurulu Yapılacak...
 » İstanbul’da Artvin’in Kurtuluşu Coş...
 » 9. İstad Bahar Şenliği Yapıldı...
 » İstad 7. Bahar Şenliği Yapıldı...
 » İstad Hemşerilerini Unutmuyor...
 » Artvin’de Peşpeşe Bayram Mesajları...
 » İstad Bahar Şenliği'nin 6.sı Yapıld...
 » 4. Hamsili Ekmek Ve Laz Böreği Şenl...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Cankurtaran Yine Can Aldı...
 » Artvin Hopaspor Yönetiminden Teşekk...
 » Balıkçı Barınağı Girişindeki Sorun...
 » Rize - Artvin Havalimanı 2020’de Uç...
 » Kemalpaşa’da Jandarmadan Kaçakçılar...
 » Çay Üreticisinin Sorunları Tbmm’ye...
 » T.c. Batum Başkansolosluğuna Atanan...
 » Torun Ve Evlat Özlemlerini Giderdil...
 » Partilerinin Grup Toplantısına Katı...
 » Arhavi’de Kurdoğlu Ailesinin Acı Gü...