Vali Doğanay, “Artvin Adeta Bir Yeryüzü Cenneti”

19/04/2017 11:20

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin’in Bünyesinde Barındırdığı Doğal Güzellikleriyle Adeta Yeryüzü Cenneti Olduğunu Söyledi.


Haber: Hayati AkbaşArtvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin’in bünyesinde barındırdığı doğal güzellikleriyle adeta yeryüzü cenneti olduğunu söyledi.

Vali Doğanay, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası dolayısıyla İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş ve beraberindeki kurum çalışanları kabulünde, turizmin, toplumların ve kültürlerin birbirlerini tanıma, anlama ve kaynaşma isteği kadar kendi değerlerini de evrensel bilinme ve görünmeye çıkarma, farkındalık oluşturma çabası olduğunu söyledi.

Doğal güzellikleriyle ünlü Artvin’in adeta yeryüzü cenneti olduğunu ve herkesin hayatında en az bir kez görmesi gerektiğini belirten Vali Doğanay, ” Zengin kültürel varlıkları, eşsiz doğası, köklü geçmişe sahip kültür ve sanat yapısı ile turizmin her çeşidine imkân sağlayan ülkemizde ve adeta bir yeryüzü cenneti olan Artvin’imizde; Kafkasör Yaylası, Karagöllerimiz, Hatila Vadisi Milli Parkımız, Cehennem Deresi Kanyonu, Atabarı Kayak Merkezi, Mençuna Şelalesi ve Sakin Şehir ünvanlı Şavşat ilçemiz başta olmak üzere, yerli ve yabancı turistlerin görmesi gereken değerlerimizdendir. ” dedi.

Artvin’i turizm anlamında çok daha güzel günlerin beklediğini vurgulayan Vali Doğanay, Artvin için başarılı bir turizm sezonu geçirilmesinin yanı sıra Turizm Haftası kutlama programının başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş ise kurumlarının faaliyetleri ve hafta boyunca gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında Vali Doğanay’a bilgi verdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.04.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Artvin Valisi Ömer Doğanay Turizm H...
 » Artvin Doğa Turizmi İle Şahlanacak...
 » 15 Proje İçinden Birinci Seçildi...
 » Vali Doğanay, Polis Teşkilatının 17...
 » Artvin’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayram...
 » Vali Ömer Doğanay, İşsizlere Umut...
 » Anlamlı Günde Anlamlı Açılış...
 » Vali Doğanay, Artvin Gazeteciler De...
 » Uluslararası Göçmenler Günü...
 » Vali Doğanay, “Yaban Hayatını Korum...
 » Vali Doğanay’a Ziyaret...
 » Rektör Tilki; “Var Olan Projelerde...
 » Kaçkar Turizm Birliği Toplantısı Ay...
 » Vali Doğanay, Engelli Öğrencilerle...
 » Artvin Hopaspor Yönetim Kurulundan...
 » Amatör Spor Kulüpleri Federasyonund...
 » Vali Doğanay, Trabzon Artvinliler D...
 » Artvin’de 21 Mart Dünya Ormancılık...
 » Thk’dan Vali Doğanay’a Ziyaret...
 » Vali Doğanay’dan “Yedi İklim Şiir Ş...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopadan Çay’dan A. Hopaspor’a Tam D...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Bayraktutan, “Tercih Hakkını Ortada...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Köydes Toplantısı Yapıldı...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...