Macera Parkı Hayata Geçiriliyor

19/04/2017 11:16

Kaçkar Dağlarında Yapılan Macera Parkında Çalışmalar Sürüyor.


Haber: Hayati AkbaşKaçkar Dağları Milli Parkı adrenalini yüksek, eşsiz maceranın yaşandığı bir mekân haline geliyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğümüzce, doğaseverlerin daha iyi vakit geçirmeleri için Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğütarafından yapımı devam eden Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda bir Macera Parkı da hayata geçiriliyor.

Macera Parkı Palovit Projesi uygulama çalışmalarında artık sona gelindi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 2013 yılında revize edilen Kaçkar Dağları Milli Parkı Uzun Devreli Gelişim Planı’nda öngörülen alanlarda tesis edilecek ve doğaseverler için hizmet verecek Macera Parkı’nın içerdiği ünitelerle Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda turizme çeşitlilik kazandırılması, konaklama süresini uzatmak, doğa sporları konusunda farkındalık oluşturmak, yöre halkına ve ülke ekonomisine katkıda bulunulması da hedefleniyor.

Yapılan açıklamada, “bu alandaki yatırım daha çok eğlence ve tema parkı şeklinde olacak. Macera Parkı içerisinde Çat Vadisi Reminda etabında, 80 metre düşüş mesafeli bungee jumping istasyonu, 60 metre serbest düşüş ve 200 metre salınımlı canyon swing istasyonunun yanında toplam 1, 4 kilometre mesafeli zipline istasyonu planlanmaktadır. Palovit etabında ise açık alanda 100 kişi kapasiteli ve farklı yaş gruplarına hizmet eden en az 6 bağımsız etaptan oluşan orman içi ip istasyonları, Zipline, serbest düşüş, tırmanış duvarı, Ağaç istasyonları ile sulu ve kuru etapların yer aldığı team buildingin (takım, ekip oluşturma oyunları) yanında parkta oryantiring ( harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor), bilgi ve beceri istasyonları gibi 30 dan fazla farklı oyun gurubu tesis edilmiştir. Toplam alanı 7. 000 m2 olan alanda kır kahvesi, idari ve hizmet binası, büfe de yer alacaktır.

Macera parkının yer aldığı ormanda tek bir ağaç kesilmeden ve kalıcı betonarme binalar yapılmadan projelendirilen milli parkımızı hayatın içerisine dâhil ederek vatandaşlarımızı, şehrin boğucu ortamından çıkarıp böylesi yaşam alanları içerisinde dinlendirmek ve eğlendirmek amaçlanıyor. Bir diğer hedef de vatandaşlarımızı, doğa ile buluşturmak ve onları günlük hayatın streslerinden uzaklaştırmak. Macera Parkının tamamlanan Palovit etabı, insanların kaliteli zaman geçirmesi ve andrenalin en yüksek seviyede eğlenceli duruma getirildiği bir ortam için ziyaretçilerini bekliyor” ifadelerine değinildi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 19.04.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Karadeniz'de Petrol Şehirleri Kurul...
 » Doğa Harikası Borçka Karagöl, Moder...
 » 7. Rize Çay Ve Yaz Spor Şenlikleri...
 » Karadeniz’e Biçilen Yeni Kefen; Yeş...
 » Artvin Kalkınma Ve Eğitim Vakfı San...
 » 9. Yeşil Yayla Festivali Başlıyor...
 » Artvin’in 2012 Yılı Değerlendirildi...
 » Artvin Turizm Eylem Planı Bilgilend...
 » Artvin’de Turizm Çalıştayı Düzenlen...
 » Artvin Ve Arhavi’de Engelliler Günü...
 » Borçka Karagöl Turizme Kazandırılac...
 » Tema Vakfından Cerattepe Ve Yeşil A...
 » Karadeniz İsyandadır Platformu Üyel...
 » Alan Kılavuzluğu Uygulaması Ayder’d...
 » Artvin’de Yargı Tatilden Döndü...
 » Vakıfbank Hayat Dergisi Artvin'i Ko...
 » Artvinli Kızakçılar Uludağ’dan Kupa...
 » Deriner Barajı Şubat 2012’te Elektr...
 » Tarih 12.12.12 Ve Deriner Barajı Aç...
 » Beslenmeye Dikkat!...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Hopa’da Hemşire Arkadaşlarına Sürpr...
 » Hopa Belediyesinden Mehmetçiğe Anla...
 » Bayraktutan Cankurtaran Tünelinin P...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Artvin Hopaspor’a İstanbul Camiasın...
 » Chp Hopa Gençlik Kollarından Tso’ya...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...