Artvin Valisi Ve Hopa Kaymakamı Yaşlılar Haftası Mesajları

23/03/2017 10:41

Vali Doğanay’ın 18-24 Mart “Yaşlılara Saygı Haftası” Mesajı.


Haber: Hayati AkbaşHer yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan “YaşlılarHaftası” kurulamalarıve etkinlikleribu yıldayapılmaya devam ediyor. Hafta nedeniyle Artvin Valisi Ömer Doğanay ve Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez de birer mesaj yayınladılar.

Artvin Valisi Ömer Doğanay mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü, milli ve manevi değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, en değerli varlıklarımızdır. Onlara sağlıklı, aktif ve mutlu oldukları bir hayatı sağlamak hepimizin görevidir.

Tarihin her döneminde milletimiz yaşlısına gereken değeri vermiştir. Bu gerçek milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneğidir. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak görevi de bizlere düşmektedir. Günlük hayatımızda büyüklere karşı davranışlarımız çocuklarımız için örnek teşkil edecek ve bu güzel geleneğimizin yaşamasını sağlayacaktır.

Valilik olarak biz de yaşlı vatandaşlarımıza götürdüğümüz hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yaşlılarımızın toplum içinde kendi kendilerini idare edebilmeleri, üretken ve saygın bir şekilde mutlu bir yaşam sürdürebilmeleri temel gayemizdir.

Yaşlılarımıza daha iyi yaşam koşullarını sağlamak en büyük görevimizdir. Bütün çabamız, üzerimizde emekleri olan eli öpülesi yaşlılarımızın huzur içinde hayatlarını sürdürmelerini sağlamak ve ihtiyaç duyduklarında devletimizin sıcak yüzünü onlara göstermektir.

Üzerimizde emeği olan yaşlılarımız için yapacağımız her güzel iş, hem vicdani hem de insani sorumluluğumuzun gereğidir.

Bu vesile ile değerli büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftasını kutluyor ve ellerinden öperek, minnet ve şükran duygularımla birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyorum”.

Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez’ de Yaşlılar Haftası Kutlama Mesajı Yayınladı.

Hopa Kaymakamı FeritGörükmez’ deyayınladığı mesajında “Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan büyüklerimizdir. Yaşlılık, insanın güç ve kuvvetini kaybettiği, bir başkasının desteğine ve yardımına ihtiyaç duyduğu, en zor dönemdir. Bu zor dönemdeki büyüklerimize hürmet göstermek ve saygıda kusur etmemek gerekir. Unutmamamız gerekir ki, bugünün gençleri, yarının ihtiyarlarıdır.

Her ne kadar devletimiz huzur evlerinde, kimsesiz ve yaşlılarımıza, yeterli derecede maddi ve manevi imkanları sunsa da, onların manevi olarak rahat edecekleri yegane yerleri, evlatlarının yanıdır. Şunu çok açık bir şekilde bilmeliyiz ki; onlar bizim için bir yük değil, saadet kaynağımızdır. Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız, toplumumuzun rehberleri olan büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz. Onları, tecrübelerinden faydalanacak birer rehber ve evimizin huzur kaynağı bilmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

comments powered by Disqus

Hopam.com'un notu: Okuduğunuz haber sitemize 23.03.2017 tarihinde Hayati Akbaş tarafından girilmiştir. Her ne kadar yayın ilkelerimiz doğrultusunda belli bir süzgeçten geçirmiş olsak da haberin yazım kurallarına ve etik teamüllere uygunluğu, içeriğinin doğruluğu ve tarafsızlığı Hopam.com tarafından garanti edilmemektedir. Bununla birlikte, haber metni veya ilgili diğer materyalleri kısmen ya da tamamen kopyalanması, yayımlanması, uyarlanması, çevirisinin yapılması, değiştirilmesi ve başka yayın organlarında paylaşılması söz konusu muhabirin iznine tabidir.
Benzer Haberler
 » Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şu...
 » Hopa Devlet Hastanesi Yaşlıları Unu...
 » Osmanlı Ve Sokak Tipi Yaşlılar Yerl...
 » Artvin’de Ramazan Bayramı Mesajları...
 » Artvinde Peşpeşe Bayram Mesajları Y...
 » Artvin’de Bayram Mesajları...
 » Artvin’de Öğretmenler Günü Mesajlar...
 » Hopa Gençlik Merkezi Yaşlıları Unut...
 » Bakan Cevdet Yılmaz Artvin’de Yaşlı...
 » Artvin’de Kurban Bayramı Mesajları...
 » Artvin’de Peşpeşe Bayram Mesajları...
 » Şavşat Saperkule Festivalinde Coşku...
 » Artvin’de 19 Ekim Muhtarlar Günü Me...
 » Artvin’in 92 Kurtuluş Yıldönümü İçi...
 » Artvin’de Bayram Mesajları Yayınlan...
 » Çanakkale Zaferinin 102. Yıl Dönümü...
 » Artvin’de Yeni Yıl Mesajları Yayınl...
 » Artvin Valisi Doğanay’ın Yarıyıl Ta...
 » Artvin Ve Arhavi’de Engelliler Günü...
 » Hopalı Öğretmen Ve Öğrencilerden Hu...En Çok Okunan Yaşam Haberleri
 » Acil Kan Aranıyor!...
 » Hopa Tso Genel Sekreterliğine Hamdi...
 » Hopa Yoldere Köyü Sakinlerinin Tale...
 » Başkan Mubin Çakmak’tan Belediyeye...
 » Sarp Sınır Kapısı'nda İnsan Kaçakçı...
 » Hopa Engereği Ve 20 Tür Koruma Altı...
 » Cerattepe Heyeti Anıtkabir’i Ziyare...
 » Hopa Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Kon...
 » Hopaport’tan Yeni Bir Hizmet Daha...
 » Hopa Belediyesi Makine Parkı Güçlen...